הקלף שגילה חשדנות וקנאה

אבי בטוח שאשתו, או כפי שנהג לכנותה – החברה, המאהבת ואם ילדיי – בוגדת בו. הקלפים חושפים חשדנות וקנאה, אבל גם כאב גדול שמקורו בילדות. האם ימצא שלווה ושקט הנפשי?

24/11/2013
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

רק אחרי רבע שעה ירד לי האסימון - אבי הוא מצותת, ממש כמו כל אותם מנהיגי העולם החופשי הדמוקרטי, שמאזינים לכולם מתוך חרדות וצורך לשלוט במצבים עמומים.

קנאה וחשדנות

אבי הגיע עד אלי לבוש בהידור עם כיפה סרוגה (כנראה על ידי אשתו), מונחת ברישול לצד ראשו, כאילו לא החליט אם להניח אותה או לא.

הוא היה להוט לקבל תשובות מהקלפים בצורה אובססיבית להחריד. אשתו עובדת כפקידה במשרד גדול, והיא גרמה לו להתנהג כאחרון הקנאים, אחרי שסיפרה לו שיש לה ידיד, שעובד שולחן מולה, והם משוחחים על הילדים ועל בעיות שונות. היא לא שכחה לציין שהידיד עוזר לה בקבלת החלטות קטנות, נותן עצות ולמעשה מתפקד ממש כמו חברה טובה.

האם אשתי בוגדת בי?

זה הספיק לאבי. עורו הצטמרר, עיניו נדלקו וגרונו נשנק, הוא הרגיש באבן הזעם עולה במעלה הגרון שלו. בעיני רוחו, אשתו - או כפי שהוא מגדיר את רוחל'ה "החברה הכי טובה שלי, המאהבת ואם ילדיי" - בוגדת בו. אולי לא מעשה האהבה עצמו, אבל האינטימיות וקבלת עצות מאיש אחר היו משולים בעיניו לבגידה בכל עקרון קדוש של זוגיות.

"תסתכלי בקלפים, מה יהיה? האם היא תמשיך את השיחות עם אורי? לאן זה עלול, רחמנה ליצלן,  להגיע?", שאל בדאגה.

פרסתי את ילדי הטארוט האהובים שלי, האווירה בחדר הייתה מתוחה, כועסת ומלאת אנרגיות רעות.

קלף הירח הגיח מבעד ענני החשד, הפחדים, העמימות וחוסר הבהירות שאבי שידר, והסביר מיד שמקור הצער והאימה באים אך ורק מנפשו המפוחדת, ומהצורך לשלוט בכל תנועה של אהובתו - שמא היא תעלם. כשהעברתי אליו את המסר של הקלף, הוא הביט בי במבט מוזר, "כבר הנחתי מכשיר האזנה בבית, במשרד ובסלולרי שלה", ענה, "אני לא מפחד! אני צריך לדעת!".

קלף הירח

קלף 9 המטות הונח על השולחן והביא חשדנות, שמירה על הנפש ומקום פגוע מן העבר.

"מי עזב אותך?", שאלתי.

"אמא. היא נפטרה כשהייתי בן חמש. היא לא עזבה בכוונה, אבל כל כך כמהתי לה וכל כך כעסתי שלא זכיתי לגדול לצידה. איך ידעת?".

חשד, קנאה ופחד

אך התשובה ברורה כל כך... חרדת נטישה איומה ולא מעובדת גרמה לו לרגשות של חשד, קנאה ופחד.  ורוחל'ה, שהייתה באמת תמימה, לא  הבינה את גודל הבור שפערה.

"אני חושב גם על חוקר פרטי." הוסיף אבי.

"אבל הקלפים מראים שהיא ישרה כסרגל והבעיה טמונה בך", אמרתי.

"יכול  להיות שאת צודקת", הנהן בראשו להפתעתי, "אבל אני צריך להיות שקט. לכן אקשיב לה בכל מקרה. תודה על המידע, עכשיו אני רגוע יותר. זה לא אומר שאוריד את האזנות כרגע, הרי את יודעת זה עוזר לי לישון טוב יותר", אמר ונפרד ממני בחיוך.

קלף תשעת המטות

קלף 9 המטות - מסדרת המטות האנרגטית, מביאה איש פצוע מזמן קודם, שעסוק בהגנה, בשמירה, בחשדנות ובחוסר אימון בסיסי בחיים. הדמות שקעה ביציבות של 9 המטות - אבל נמצאת באזור של אי שקט בסיסי.

קלף הירח - אחד העגמומיים בסדרה הראשית. מספרו 18 והוא ירח מעורפל, לא ברור, שנוטה לעגמומיות בליל ירח מלא. הדרך המצוירת על הקלף, המובילה ממקור המים - כלומר הנפש והתת מודע - מוליכה לכיוון הריי ספומטו (מונח אמנותי שהוטבע על ידי לאונרדו דה ווינצי, בבואו לצייר חוסר בהירות וריחוק). החיות המייללות המפוחדות, הסרטן יוצא מהמים בחיפוש אחר נפשו. זהו קלף מאד אינטימי ונפשי - לא פלא שליל ירח מלא נחשב בימי הביניים ועד היום כמקור כישופי ומפחיד.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה