איפה תמצאי בגדים יפים במידה 44? והפעם: בקניון

גליה לנגלי ג'וטר (44 לשעבר) ואלין פריש (44 קבוע) מחפשות בגדים אופנתיים ומעודכנים במידות אמיתיות ולא בחנויות למידות גדולות, אלא בקניון. ומהי הרשת שהכי מבינה גוף של אישה?

21/11/2013
גליה לנגלי-ג'וטר קבלו עדכונים מגליה
  • RSS

אלין מודדת 44

"אני מידה 44 בדיוק. מידה ממוצעת של אישה נורמלית, אבל בארץ ממש קשה לי למצוא בגדים שיתאימו לי", אלין פריש אומרת כשאנו משוחחות כהרגלנו על הגוף הנשי ואידאל היופי. "אני יוצאת מהחנות ומתחילה להשוות את עצמי לנשים אחרות שאני רואה, זה ישר מכניס אותי למקום של  חוסר ביטחון".

אני יודעת בדיוק על מה היא מדברת. בתור מי שנעה בין המידות בעצמי, אני מכירה את הדילמה. מצד אחד את לא "מידות גדולות" ומצד סיבוב שופינג אופייני עלול להותיר אותך קצרת נשימה ומבולבלת.

אז איפה יכולה ישראלית מצויה, הידועה גם בכינוי "אישה אמיתית", במידה 44+ את השופינג שלה, ומה היא תמצא בחיפושיה?

התחלנו בקניון.

לא עושה חסד עם הבטן

כנציגה נאמנה של מעמד מידות הביניים, הידועה גם בכינוי פלאס סייז את לרוב לא יכולה פשוט להרים פריט בלי להתנסות ולנחש  איך הוא ישב לך על הגוף, או לפעמים לקחת שתי מידות של אותו הדגם, כי אין לדעת. את לוקחת בחשבון שהמספר על התווית הוא בסיס לשינויים.

מלאות מרץ נכנסנו לזארה, ומצאנו שמידה 44 במכנסיים היא הכי צפונה  שאפשר להגיע. שלפנו שלושה זוגות ג'ינס וחיפשנו חולצות שישלימו את המראה. הייתה בנו ציפייה, שלא לומר תקווה, שלארג' יעשה את העבודה.

בתא ההלבשה גילינו שהחולצות אמנם עולות אבל לא יושבות טוב על הגוף ולא עושות חסד עם הבטן. בגיזרת המכנסיים מצאנו ש-44 הוא לפעמים בדיוק ולעיתים קרובות צפוף עד כדי לא-עולה, והגזרות היו נמוכות. כשביקשנו להחליף את החולצה למידה גדולה יותר, המוכרנית הבטיחה לחפש במחסן, ולא חזרה.

"יש משהו לא פשוט בלמדוד בגדים בידיעה שאין מידות גדולות משלך בחנות, זה מאוד מבלבל. מצד אחד, את מרגישה אישה בגודל נורמלי, נשית. מצד שני, אפילו המידה הכי גדולה בחנות עולה עלייך בקושי", ניסחה אלין  וזרקה מבט לאגף הגברים.  "דוקא בצד הזה מצאתי לא פעם חולצות ואפילו בלייזר שהתאים במידה וישב טוב על הגוף".

מתחשבים במידה

המשכנו לקסטרו. אלין היתה אופטימית: מנסיון היא יודעת שכאן מידה היא מידה, בלי חוכמות.  "הראי לנו בבקשה את הפריטים המוצלחים ביותר למידה 44", הפצרנו במוכרת ש"ביקשה לעזור". אחרי רגע של דממה והרהור, וחיפוש שהתממשך מעט יותר ממה שמרגיש לך נוח להמתין,  היא שלפה כמה הצעות, אבל גם בהן לא מצאנו את המידה לארג'.

בשורה תחתונה, ההבטחה על התווית התקיימה והבגדים שהוצעו לנו  התחשבו בחמוקיים המקומיים. רשמית, מידות המכנסיים בחנות מגיעות עד 46, אבל לא בכל הדגמים המידה היתה זמינה.  "המידות מדוייקות, אבל היה נחמד אם היה קצת יותר מבחר", סיכמה אלין.

אלין מודדת 44

סקיני שמשאיר מרווח נשימה

התחנה הבאה: הוניגמן. ושם: הפתעה נעימה. "מעניין", אמרה אלין כשהצבנו  רגל בפתח החנות "אף פעם לא נכנסתי לכאן".

תוך רגע נכנסה לתא המדידה עם זוג מכנסי סקיני במידה  44 שלא רק התאימו במידה אלא אפילו השאירו מרווח נשימה. החולצה במידה לארג' ישבה נכון סביב החזה והזרועות  ובתוך רגעים ספורים הורכב אאוטפיט עדכני. אמנם הז'קט המקורי שנבחר היה מעט קטן (והובטח שאפשר להזמין) אך נמצאה לו חלופה מחמיאה. החיוך על הפנים אומר הכל  "הם מבינים את הגוף של האישה!"  אלין התלהבה.

מציגים בחזית מידולת גדולות

ב-H&M הצצה בתוויות עוררה אופטימיות, שכן סקאלת המידות מגיעה בקלות ל- 46 – ולא רק זאת, אלא שאחד אחרי השני, מעמדי הבגדים לא רק שהציגו את המידות הגדולות יותר ולא היינו צריכות לחפש אותן הרחק מאחור.. כמעט בכל הדגמים אפשר היה לאתר את המידה לארג', שהיא בסה"כ נדיבה ויכולה להתאים לגוף מלא, כך שחוויית הסיבוב בחנות הותירה תחושה של שפע משמח.

ברנואר אמנם מעטרים את המכנסיים בתווית happy 44  - אבל מדובר ב- 44 צמדמד ביותר. המוכרת הציעה באדיבות להתרכז רק בחלק קטן מהדגמים בחנות, אלה העשויים בדים מתרחבים ואלסטיים. אבל אנחנו מצאנו שטווח מידות ה- 44 ו- 46  - המצוי בחנות בקולקצייה מצומצמת ביותר - יתאים לנשים שה-44 שלהן הוא יותר 42, ביום טוב.

אלין מודדת 44

על כוס הקפה שאחרי, אנחנו מסיקות שהגברת ישראלה ישראלי, זאת שאוהבים להגדיר כפלאס סייז, היתה בהחלט יכולה לצאת עם כמה שקיות שופינג מהקניון, אבל היא היתה צריכה להשקיע לא מעט מאמץ בחיפוש הפריטים המתאימים. "אני לא מבינה למה אין יותר בגדים במידות ביניים, הרי ברור שיש להם ביקוש. כל כך הרבה נשים מגיעות לקניונים והמחירים סבירים,  אולי הם פשוט נגמרים מהר?"

סימן השאלה נשאר תלוי באוויר. בשבוע הבא אנחנו ממשיכות לבדוק מה יש לחנויות הבוטיק להציע.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה