נעים להכיר

אני עומר אסף, וזה הבלוג החדש שלי

03/10/2010
עומר אסף קבלו עדכונים מעומר
  • RSS
» עומר אסף מאפר ומספר. צילום: פיני סלוק

כדי להכיר אותי באמת, חייבים להבין דבר אחד חשוב: מאז ומעולם, בעצם מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד שיחקתי בשיער ובאיפור. מה שהתחיל כמו תחביב מולד עוד מימי הברביות של אחותי, הפך למקצוע של ממש בהפקות האופנה המובילות בתחום. וזה אני. בתור התחלה.

קצת עלי

למדתי איפור אצל ירין שחף, ועיצוב שיער - פשוט מהניסיון. העבודה הראשונה החשובה שקיבלתי בתחום האיפור, הייתה פרסומת שטח לנוקיה שביים רם ברוך והפיקו חברת ההפקות "מולה". בפרסומת כיכב שחקן אנגלי שנאבק עם עצמו על רקע של חול אמיתי. ניסיתי לאפר אותו בתכשירים רגילים, אבל העבודה עם החול הייתה, איך להגיד, מאוד מאתגרת. כך שבסופו של דבר איפרתי אותו עם החול עצמו!

זאת הייתה חוויה מפתיעה ביותר. אתה לומד ומתאמץ ורוצה להוציא מעצמך את האיכויות הכי מקסימאלית, ואז מקבל את הההזדמנות הראשונה שלך: הפרסומת האמיתית החשובה בטלוויזיה, ואז תנאי השטח הם שקובעים את הכל. אבל העבודה הראשונה לימדה אותי המון על יכולת היצירתיות של מאפר ומעצב, ועל אופציות האילתור שלו.

בונה דמויות

בשנים האחרונות אני מאפר ומעצב שיער ראשי של סדרות מובילות כמו, "האלופה, 1, 2, 3", "החצויה", "בובות", "עבודה ערבית" ועוד. לפני העבודה על הסט עצמו  אני קורא את התסריטים, שותף לרעיונות, ובונה מראה מדויק שמתאים לכל דמות ודמות. פיתוח המראה הויזואלי של הדמויות הוא תהליך מרתק. לדוגמא, איך גורמים ליון תומרקין שיראה באמת כמו ערפד, או איך בונים את הדמות של גל גדות ב"בובות" שמתחילה עם גבה מחוברת והופכת ליפהפייה? עבודה בהפקות היא תובענית במיוחד. שעות ללא שעות. השקעה עצומה. אבל זה מדהים לראות בסופו של יום את הדמויות שעיצבת על מסך הטלוויזיה, ולהרגיש שאתה עושה משהו שאתה באמת אוהב.

מאפר ומספר

הרומן שלי עם קרליין ועם נטורל פורמולה, התחיל בפרסומת הראשונה מול הפרזנטורית אוסנת חכים. מאז הפכתי למאפר הבית לקרליין, ולמעצב השיער של נטורל פורמולה. ומה בכלל התפקיד הזה אומר? מבחינתי קרליין ונטורל פורמולה זה אני. אני מתעורר בבוקר עם רעיונות חדשים, וחי את המוצרים ואת הקו שלהם. בעבודה עם קרליין אני מעורב ברמת בחירת הפורמולות והצבעים, ועד לאריזה, המראה והמוצרים הסופיים. עם נטורל פורמולה בנינו יחד תמהיל מוצרים שנותן לכל אחד ואחת קשת רחבה של פתרונות לעיצוב וטיפוח השיער, וזה אחד התפקידים הכי קסומים שמאפר ומעצב שיער יכול לבקש.

מוטו קטן

בעולם המודרני, כל בנאדם אוהב להרגיש טוב עם עצמו. אז אם אני יכול בדרך הקטנה שלי - צבע בשפתיים, הדגשה של העיניים, או מייקאפ בגוון נכון - לגרום לאישה להרגיש יפה יותר, עשיתי את שלי.

והדברים הקטנים...

מה אני עושה שאני קם בבוקר? שותה קפה ומוריד את הכלבה.

מוזיקה אהובה? מחזות זמר.

זמר אהוב? רק דיוות.

חורף או קיץ? חורף.

ביקני או בגד ים שלם? שלם.

תה או קפה? קפה.

מראה אהוב באיפור? ליפסטיק.

צבעים אהובים? אפור לבן.

תחביבים? ציור ואפיה.

אקססוריז אהוב? טבעות ועגילים.

מעצבים שנותנים לי השראה? אלכסדנר מקווין, ג'ון גליאנו, מארק ג'ייקוב.

על הקו של קרליין במשפט? שאיפה לשלמות.

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף

בקרו באתר נטורל פורמולה


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה