נשים, תתעוררו!

חשבתן שהתקדמתן. חשבתן שהגעתן למקום בו האישה היא פחות ופחות קישוט ויותר בריה שנועדה לעצמה ולא לעולם הגברים. חשבן, וטעיתן

17/11/2013
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS

הכל פלילי. מדינה בהפרעה. מדינה שחושבת שמה שקורה לה הוא נורא, רק אם הוא פלילי. זה עצוב. הלכו לאיבוד הנורמות והמוסכמות החברתיות הבסיסיות ביותר. הפסקנו כבני-אדם לחשוב. הפרטנו את החשיבה לידיהם של עורכי דין. משהו מתפרסם. מחכים לראות מה הולך במישור הפלילי. המשטרה תבדוק, אח"כ תחקור, אח"כ תסכם ותמליץ לפרקליטות, אח"כ יוחלט האם להגיש כתב אישום ואח"כ בית המשפט יקבע בשבילנו האם מה שקרה הוא שחור או לבן. זה מה שבית המשפט הפלילי יודע לעשות.

ואנחנו בתווך, שותקים. שהמשטרה תחליט האם מה שקרה נורא או לא נורא. פסקי דין מזכים מלאים בביקורות על בני האדם המזוכים. אבל מי קורא אותם? גם כשהשופטים לוחשים "זה לא פלילי", וצועקים "זה לא מוסרי", איש לא מגיע לעמוד הזה בהכרת הדין. הכל הפך להיות פלילי, או לא פלילי. אבדנו את הדרך. אנחנו רואים רק מחסומים. לא רואים תמרורים, לא מבחינים בפרטים. יש מחסום - עוצרים. אין מחסום? ממשיכים כאילו כלום.

חשבתן שהתקדמתן. חשבתן שהגעתן למקום בו האישה היא פחות ופחות קישוט ויותר בריה שנועדה לעצמה ולא לעולם הגברים. חשבן, וטעיתן. מפרשת הזמר עולה, וזה בכלל לא חשוב האם יהיה כתב אישום או לא יהיה, שהתרבות שבה גברים נפגשים לעשן משהו, ומישהו דואג "להביא בחורות", כמו שמביאים בירה או קוק - חיה ובועטת במיינסטרים של המיינסטרים. אתן לא ראיתן את זה, אבל זה קרה וקורה מתחת לאף שלכן. אם כל הבחורות שהמישהו דאג להביא, היו בגירות, גם עכשיו לא הייתן נחשפות לזה. אבל הזה ש"דואג להביא בחורות" התרשל. כמו שאפשר לקנות את הבירה הלא נכונה, כך הוא טעה והביא את הבחורות הלא-נכונות. הוא נפל והפיל עמו את כל החבורה. רוב המעורבים יחקרו אמנם, אבל לא יוגש כנגדם כתב אישום. ואז? ואם מעשיו של הזמר המפורסם לא יחצו את הרף הפלילי.

אז תורנו להגיד מה אנחנו חושבים על זה. מקבלים את התרבות הזו, או לא? תתחילו לחשוב על זה כבר מעכשיו. כנגד הזמר המפורסם שהיה חלק מהתרבות הזו לא יוגש כתב אישום. טיפש - הוא לא.

>> עוד בפרשת הזמר המפורסם:

מיכל יפה תוהה, כמה מטומטם אדם יכול להיות

מיטל מיכאלי על החשיבות של גיל ההסכמה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה