הממד השלישי: מי אמר שהצלחה נמדדת רק בכח וכסף?

"על ידי הגדרה מחודשת של הצלחה, יהיו לנו מנהיגים שמסוגלים לקבל החלטות טובות יותר" - מייסדת ההפינגטון פוסט רוצה לשנות את העולם, והיא מתחילה בגדול

11/11/2013
אריאנה האפינגטון קבלו עדכונים מאריאנה
  • RSS
» קל לפספס את הדברים החשובים. הפינגטון (צילום: getty(

כנס הנשים הראשון שלנו היה גם האירוע הראשון שהתקיים בדירתי החדשה - חנוכת בית בלתי מסורתית, אך מאוד מספקת. הייתי רוצה להודות בעיקר למנחה השותפה שלי, מיקה בז'ז'ינסקי. היא היתה שותפה מושלמת והוכחה לכך, שאפילו כשאת מארגנת כנס מלחיץ בנושא הפחתת מתחים, את יכולה להישאר רגועה, חיננית וחכמה.

אף על פי שטרם שינינו את האופן שבו התרבות שלנו מגדירה הצלחה (כותרת הכנס), אני חושבת שאפשר לומר בוודאות כי הכנס עצמו היה הצלחה גדולה. ממש הרגשנו שהצלחנו לתפוס את הרגע.

כשתכננו את האירוע, הזמנו בהתחלה אנשים שכתבו או דיברו על נושאים שאנחנו מכנות "הממד השלישי" - איך אנחנו חיים את חיינו, איך אנחנו נותנים קדימות לרווחתנו וליכולתנו להעניק בחזרה, בעבודה ובבית, איך אנחנו מתמודדים עם לחצים ועם פרודוקטיביות. אבל כשנפוצה השמועה על הכנס שלנו, אנשים שבדרך כלל אינם מזוהים עם הנושאים האלה התחילו לשלוח מיילים למיקה ולי ולומר שהם מרבים לחשוב על הנושאים אלה. לכן, הכנס והכותרת שלו - הגדרת ההצלחה מעבר לכסף ולעוצמה כך שתכלול גם דברים כמו רווחה, חוכמה, פליאה והענקה מעצמך - בפירוש נגעו באנשים.

לאנשים שהשתתפו בכנס, או שעקבו אחריו דרך הבלוג החי שלנו (עדיין אפשר להיכנס אליו, כאן), היה נפלא לשמוע מחשבות והשקפות של אחרים על הסוגיות האלה, לשתף אחרים במסע הפרטי שלך, בנצחונות שלך, בשיטות שלך להפחית מתחים ולהגביר את התודעה, לשמוע על אותם רגעים שבהם האנשים שדיברו ידעו שהם מוכרחים לשנות את חייהם. כפי שקיווינו, האירוע היה גדול מסך חלקיו. והדיון נמשך. הממד השלישי הוא כעת מדור קבוע באתר שלנו, ותוכלו למצוא כאן רשומות בלוגים, חדשות, עצות טובות וסיפורים אישיים הקשורים לנושא.

אבל זו רק ההתחלה. לא רצינו רק לפתוח את הדיון. רצינו להשיק תהליך של שינוי הרגלים ושינוי חיים. כמובן, לא קל לשנות הרגלים. זה מצריך חריצות, נחישות, מוטיבציה. כך שבעודנו ממשיכים הלאה, אני מקווה שכולנו - משתתפי הכנס וכל אחד אחר שמתעניין בהגדרה מחודשת של ההצלחה - נוכל למצוא דרכים להגיע אל "שבטים" אחרים ולהזכיר זה לזה את הצורך להיטען באנרגיות חדשות ולהתחדש. אנחנו יודעים שיש הסכמה על הנושאים הרחבים, אך לדעת משהו בשכל, זה לא אותו דבר כמו לאמץ אותו רגשית, וחשוב מכך - לפעול בהתאם לידע הזה.

לכן הכנס היה כל כך מספק. דעתנו מוסחת כל הזמן מהדברים החשובים לנו באמת, על ידי עבודה וטכנולוגיה, על ידי מה שאנחנו חושבים שעלינו לעשות כדי להצליח. קל מאוד לפספס את מה שבאמת חשוב - לכן כדאי לחבור באופן קבוע לאחרים, לבטא מחשבות ופחדים ולנסות להטמיע הרגלים חדשים ובריאים יותר, כדי לשרש הרגלים עיקשים ובלתי מקיימים.

היו רגעים רבים בכנס הזה שנשארו איתי. בפאנל הראשון שלנו, ג'ון מקי, מנכ"ל Whole Foods, דיבר על הצורך ב... אהבה:

"אנחנו לא יכולים לפתור את הבעיות ברמת המודעות הנוכחית שלנו. אנחנו צריכים שמנהיגינו יפיצו אהבה. האהבה נמצאת עדיין בארון. ואנחנו יודעים שבממוצע, לנשים יש אינטליגנציה רגשית, רוחנית וחברתית גבוהה יותר מאשר לגברים. המטאפורות של הגברים בעולם התאגידי הן בעיקר מתחומי המלחמה, הספורט, האבולוציה הדארוויניסטית - הישרדות הכשירים ביותר. אלה עומדים בניגוד מוחלט לאהבה בתרבות שלנו. לכן, כדי שהאהבה תצא מארון המטאפורות התאגידי, הנשים הן אלה שאמורות להוציא אותה."

הסנטורית קלייר מקאסקיל קישרה בין יכולת ההתחדשות שלה לבין רגעים מיוחדים. כמו זה שחוותה בבוקרו של הכנס, כשהתעוררו היא ובתה בחדר מלון בניו יורק, הזמינו שירות חדרים וצפו יחד ב"סקס והעיר הגדולה". היא סיפרה: "רגע ההתחדשות שלי התרחש עם שחר, כשצפיתי בקארי ובנעליים שלה."

היא הדגישה גם שהתחדשות והגדרה חדשה של הצלחה אינן מיועדות רק למי שנמצא בצמרת העולם התאגידי, או הפוליטיקה. מפני שההגדרה ההרסנית של ההצלחה שעל פיה אנחנו חיים (ומתים) משפיעה על אנשים בכל שכבות  החברה והמעמד הכלכלי. אך אלה שעובדים בשתיים או שלוש עבודות הם גם אלה שיש להם הכי פחות כוח להתעקש על מדיניות ועל נהלי עבודה המאפשרים לקיים איזשהו איזון בין העבודה לבין החיים.

וכמובן, על ידי הגדרה מחודשת של הצלחה, יהיו לנו מנהיגים שמסוגלים לקבל החלטות טובות יותר - שישפיעו על כולנו. למשל, תהיה סבירות מעטה יותר שהמנהיגים שלנו יעשו את אותן החלטות נוראיות וקצרות-רואי שהובילו למפולת הכלכלית ולהחלטה המוטעית להגיב על המשבר שבא בעקבותיה על ידי אמצעי צנע.

סוגיה גדולה נוספת של הכנס היה הערך של לתת בחזרה ועד כמה רבה חשיבותו, לא רק עבור המקבלים, אלא עבור הנותנים. זו אחת הסיבות לכך ששמחנו להכריז במהלך הכנס שכוח המשימה שלנו, RaiseForWomen, הצליח לגייס 1.3 מיליון דולר עבור ארגוני צדקה המתמקדים בנשים, בשותפות עם Skoll Foundation Crowdrise ועם תנועת Half the Sky. אנשים רבים מאוד ביקשו לתרום למען מטרה זו, וההוכחה לכך היא, ש-80 אחוז מהתרומות היו על סך 100 דולר או פחות.

כדי לתת למי שלא היה בכנס טעם של מה שנאמר בפאנלים - ומה שחשוב ומעניין באותה מידה, מה שנאמר בין לבין פאנל - אשאיר אתכם עם לקט של אחדים מהציטוטים החביבים עליי ביותר. הגיע הזמן להגדיר מחדש הצלחה. רבים יודעים זאת, רבים מרגישים זאת, וכעת הגיעה העת להשיג התקדמות אמיתית - כדי שכנס "הממד השלישי" הבא שלנו יהיה אפילו יותר מוצלח.

קייטי קוריק בנושא 'לחיות את הרגע': "אם נקדיש קצת יותר זמן כדי לחיות את הרגע ולדבר על דברים אמיתיים, חיינו יהיו כל כך הרבה יותר טובים."

ג'יל אברמסון בנושא פרספקטיבה: "פגע בי טרנזיט לבן וזועם בטיימס סקוור... תאונה כזאת מכניסה הכל לפרספקטיבה מאוד ברורה עבורך."

פאדמאסרי ווריור בנושא קבלה לעבודה וקידום: "אנחנו אף פעם לא אומרים שאנחנו רוצים אנשים בעלי חמלה, אנשים יצירתיים, אנשים שיודעים להקשיב. ולדעתי, צריך לשנות את זה."

רבקה מילר בנושא שינוי: "אם כל המערכת לא תשתנה, אפילו קצת, אז בנותינו ונכדותינו עדיין ינהלו את אותן שיחות... כשהנשים מטפסות למעלה בסולם, אנחנו צריכות להתחיל ליצור מקומות עבודה שיהיו ממש שונים."

ואלרי ג'ארט בנושא 'לרצות להשיג הכל': "אפשר להשיג הכל, אבל לא בבת אחת."

מארק ברטוליני בנושא איזון בין החיים לעבודה: "כשהעבודה שלך מגדירה את האיזון בין העבודה לחיים, איבדת שליטה."

ד"ר מארק היימן בנושא לחץ: "אילו הייתם יודעים מה באמת קורה כשאנחנו נמצאים במצב של דחק, הייתם מתחרפנים. זה לא מחזה יפה."

אמישי ג'ה בנושא ריבוי משימות: "ריבוי משימות הוא מיתוס - מה שאנחנו למעשה עושים זה כיבוי והדלקת משימות... מתוך כל הדברים שהמוח שלנו עושה, הפעולה הזאת, של כיבוי והדלקה, היא המתישה ביותר."

ג'ורג' סטפנופולוס בנושא מדיטציה: "זה מציל חיים. אני עושה מדיטציה כבר כמעט שנתיים, בעקביות. עשיתי זאת מהסיבות שאנחנו מדברים עליהן עכשיו כאן - כדי להשתלט על חיי הקדחתניים. הייתי תמיד עייף מדי, לחוץ מדי, מרגיש כל הזמן חסר סבלנות, ולא אהבתי את זה."

ביל ג'ורג' בנושא גברים: "הגברים שאני מכיר תמיד מדברים על מלכוד הכסף והעוצמה... אנחנו רוצים את אותן הזדמנויות להגדיר מחדש חיים של משמעות ושל שירות."

כריסטינה הפינגטון על דאגה לעצמך: "אני יודעת עכשיו שאני לא יכולה לצאת החוצה לעולם ולעזור למישהו אחר, לפני שאני דואגת לעצמי."

טניה וקסלר בנושא עידוד עצמי: "דמיינו לעצמכם את החיים שלכם כמו קומדיית מצבים, וכשהעניינים מתחילים להשתבש, תוכלו לשמוע את הצחוקים המוקלטים."

פני ג'ורג' בנושא רפואה משלימה: "רפואה משלימה היא-היא הממד השלישי... אנחנו בבעיות עם הרפואה בגלל שני הממדים הראשונים."

זיק אימנואל בנושא קיצוץ עלויות הבריאות: "הדרך היחידה לחסוך כסף ולקצץ בעלויות היא מניעה."

ג'ון מקי בנושא תגמול עובדים: "אני נוטה לקדם אנשים בעלי מודעות רוחנית גבוהה יותר... כי אני יודע שהם יהיו מנהיגים טובים יותר."

ביל ג'ורג' בנושא מה שצריך כדי להיות מנהיג מצליח: "אם אין לך שגרה של הגות פנימית, אני לא רואה איך תהיה מנהיג מצליח."

סאלי קרבצ'יק בנושא מה שמקיים אותה: "איך אני מחזיקה מעמד? אני כל הזמן אסירת תודה."

סוזן קיין בנושא לתת בחזרה: "לתת בחזרה תמיד נשמע לי כמו תשלום חוב. למה לא פשוט לתת?"

אדריאן גרנייר בנושא הצלחה: "זה להיות צנוע ולשאול את עצמך מה אתה יכול ללמוד מהזולת."

קת'י איזקסון בנושא המשמעות האמיתית של ההצלחה: "כשרובנו מודדים את ההצלחה בחיינו, רובנו לא שואלים אם יש לנו מספיק כסף, או מספיק עוצמה."

מיקה בז'ז'ינסקי בנושא האחריות ההדדית שלנו: "כולנו צריכים לנהל דיון אמיתי וישר לא רק על האתגרים שלפנינו, אלא על הדרך לעזור זה לזה."

טוני שוורץ בנושא התחדשות: "התחדשות היא לא בשביל עצלנים. התחדשות היא דרך להגביר את היכולת שלך, להיות יעיל יותר."

הטוויטר של אריאנה הפינגטון: www.twitter.com/ariannahuff

תרגום מאנגלית: שרית פרקול


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה