חילופי עונות: 5 דרכים לטיפול בעיניים רגישות

מזג האוויר היבש, האבקנים ויתר האלרגנים באוויר גורמים בין השאר לרגישויות בעיניים. הנה 5 טיפים שיחזירו לכם את הברק הבריא לעיניים, שלב אחר שלב

12/11/2013
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

בעונת המעבר יש רבים שסובלים מרגישות מוגברת בעיניים. היובש ממזג האוויר מחד ואלרגיות אופייניות לעונה כגון קדחת השחת מאידך, גורמות לאי נוחות באיזור העיניים, לגרד, דמע, אדמומיות ושאר תופעות מעיקות. מיטל אלנקוה, רוקחת אחראית ומנהלת סניף סופר-פארם רמת ישי ורונית גילר, מנהלת מחלקת הקוסמטיקה בסופר-פארם דיזנגוף סנטר, מעניקות לנו 5 דרכים מצוינות להתמודדות – שלב שלב:

.
שלב 1 - מאבחנים את התסמינים

אם הגירוי התחיל בעין אחת ו/או אם יש הפרשה (מימית או מוגלתית) מהעין, יכול להיות שמדובר בדלקת על רקע חיידקי ומומלץ לגשת לרופא לקבל טיפול מתאים. אבל אם הגירוי מופיע בשתי העיניים במקביל ויש תחושה של גרד, עקצוץ או "חול" בעיניים – סביר להניח שניתן להקל על הסימפטומים בתכשיר ללא מרשם רופא. במקרה זה, אפשר לגשת לבית מרקחת להתייעצות עם רוקח לגבי תכשיר מתאים.

שלב 2 – בוחרים תכשירים

- לאלרגיה ורגישויות – טיפות עיניים קונבנציונליות כמו ויזין אלרג'י קר (Visine A.C), או כרומופטיק (Cromoptic ), או טיפות עיניים הומיאפתיות כמו "יופרזיה" של וולדה.

לטיפול ביובש - יעזרו טיפות עיניים של "ג'נטיל", "רפרש", "סיסטיין", "הילו קומוד" או "הילו פורטה" של לייף (בקבוק פטנט להוצאת מנה מדודה בכל לחיצה, ללא חומרים משמרים).

הילו פורטה. טיפות עיניים שמוסיפות לחות ומונעות יובש

שלב 3 - בודקים את תוקף התכשירים

אם כבר יש לכם בבית תכשירים לטיפול בעיניים, שימו לב שרבים מהם פגי תוקף כעבור חודש עד שישה חודשים מרגע הפתיחה. תכשירים שפג תוקפם עלולים להיות בלתי יעילים במקרה הטוב ומזיקים במקרה הרע, כי הם חושפים את העין לזיהומים. טיפ: בפעם הבאה שאתם קונים תכשיר, כתבו עליו בטוש בלתי מחיק את התאריך בו פתחתם את התכשיר וכך תימנעו משימוש בתכשירים פגי תוקף. את התכשירים פגי התוקף מסרו בבית המרקחת להשמדה.

שלב 4 - לומדים כיצד משתמשים בנכון בתכשירים

כאשר בוחרים תכשיר מתאים, ההזלפה לעין צריכה להיות בצורה הבאה: מושכים את העפעף התחתון כלפי מטה, יוצרים מעין "כיס", מזליפים את הטיפה ועוצמים את העין למשך דקה- שתיים. אם יש צורך להשתמש ביותר מתכשיר אחד יש להמתין לפחות 5 דקות בין תכשיר לתכשיר. בזמן טיפול בטיפות עיניים מומלץ להימנע משימוש בעדשות מגע, בעיקר עדשות רכות.

שלב 5 - נזהרים עם המסקרה

כשמתפתחת אלרגיה (מכל סוג שהוא) מוטב להשתמש בתכשירי איפור וטיפוח שנבדקו דרמטולוגית והם היפואלרגניים (כמו אלו של קלרינס, קליניק, אוון וסבוקלם) ולהסיר אותם היטב לפני השינה. כמו כן, מומלץ להימנע מתכשירי איפור חדשים, במיוחד מסקרה או עיפרון עיניים. מי שסובלת מנפיחות באזור העיניים, יכולה להיעזר באילומינייטור, ליצירת מראה מואר יותר ואחיד יותר של גון העור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה