הקלף שחשף כמיהה לאהבה

רונית עברה גירושין קשים וחייה מלאים בהתמודדויות. היא כמהה לגבר חדש ולאהבה שתיכנס לחייה בסערה. אם כך, מדוע היא שולפת את קלף המוות מתוך חפיסת קלפי הטארוט?

03/11/2013
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

רונית מתקרבת לגיל חמישים בצעדים מהירים. כשפגשתי אותה לפני 15 שנה היא הייתה אישה מצודדת, מעניינת ונעימת סבר ופנים.

כמיהה לאהבה

רונית עבדה כמזכירה בכירה בחברת ביטוח בחיפה במשרה חלקית, וניסתה לתמרן בין הבית, בעלה ושתי הילדות הקטנות שלה – בנות 4 ו- 7 - והקריירה. היא הגיעה אלי לקליניקה בחיפה בעודה בהריון שלישי מתקדם, כאשר חשדות כבדים אפפו אותה, "הוא חוזר מאוחר הביתה, מבלה זמן רב מידי בניפוח שרירים, יוצא מידי פעם מחוץ לבית לדבר 'בפרטיות' בסלולרי. יש לו מישהי?" שאלה, ולצערה נענתה בחיוב. זמן קצר לאחר מכן עבר בן זוגה לגור עם אישה אחרת.

רוצה להכיר גבר חדש

מאז חלפו 15 שנים של מריבות מכוערות וסכסוכי גירושין, תשלומיי מזונות והסדרי ראיה, ורונית התמודדה לבד עם גידול 3 ילדים, משרה מלאה בעבודה ורדיפה אחרי ההוצאה לפועל בכדי לממש חלק מהמזונות.

מידי כמה חודשים הייתה צונחת מותשת מולי בקליניקה, ובפיה אותה שאלה: האם אכיר גבר חדש?

כאמור, בגיל 50 הקמטים חורצים את הפנים וחייה העמוסים ומלאי המרירות החלו לתת את אותותיהם.

קלף 4 גביעים הופיע תדיר על שולחן הקריאה. הקלף הסביר שהיא כל כך פגועה וכל כך עסוקה בתפקיד אם ואב לילדיה, גם לאחר שאלה כבר בגרו, שהיא מעבירה כל גבר שהתקרב דרך מסננת עם חורים בלתי עבירים.

ועדיין הוסיפה לשאול: "מה יהיה איתי? אין לי זמן בחיי לכל דבר מלבד לילדים."

להרוג את הכעס

קלף המוות הידוע בקלפיי טארוט בישר לרונית שהיא אמורה להתחיל חיים חדשים עם אהבה שתיכנס לחייה בסערה. אך על מנת שהאהבה תגיע, יהיה עליה להרוג את המחשבות, הטרוניות והביקורות הישנות שיש לה על גברים אחרים – אחרת מאום לא ייכנס לחייה.

"אבל דני רק בן 15, איך אכניס גבר לבית? הבנות צריכות עזרה בחיים ואין לי זמן!" מיהרה לתרץ, והמשיכה והסבירה עד כמה עמוסים חייה.

אז תגידו לי מה עושים עם אשה שגוזרת על עצמה בתת המודע נזירות, ובמודע היא מבקשת להוסיף לחייה את מה שלא רצוי עבורה. עד מתי? אולי עד הביקור הבא, בו שוב תשאל את הקלפים "מתי אכיר גבר? מתי אחווה אהבה?"

התשובה ברורה, אך עד שלא תצליח לחסל את הכעסים הישנים ותתגבר על המשבר, היא תמשיך להתהלך בינינו, עצובה, מתוסכלת ומותשת.

קלף ארבע גביעים - מסמל  את חוסר הרצון להתמודד עם רגשות חדשים (סידרת הגביעים מדברת על סוגי רגשות). הדמות שעל הקלף אספה לעצמה מצבור של רגשות, והיא ישובה סגורה בתוך עצמה, מכונסת עמוק ואינה רואה את הגביע המוגש לה.

קלף המוות

קלף המוות - קלף מיוחד ביותר. רבים מהאנשים מחווירים כאשר הוא מופיע על שלחן הקריאה, אבל זהו קלף אופטימי, נבון והגיוני מאין כמותו. הקלף מסמל את תהליכי הסגירה של מצבים, כאלה ש"הורגים" את העבר על מנת שיתאפשר להתחיל את החיים מחדש. רבים תקועים בילדותם והסבל שחוו אז, חיים בטרוניות על מהלכים וכישלונות בעבר, ולא מבינים שכל יום ניתן לפתוח דף חדש!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה