הריקודים שיחזירו לך את התשוקה

כתבתנו נענעה את האגן בערב סלסה לוהט, ואז למדה לאהוב את הגוף בשיעור ריקודי בטן. נכנסות לכושר ולמיטה, חלק שלישי ואחרון בסדרה

30/10/2013
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

המחזאי הנודע ג'ורג' ברנרד שואו אמר  ש"ריקוד הוא ביטוי אנכי של תשוקה אופקית, עם לגיטימציה מהמוזיקה", דרווין אמר שריקודים הם בעצם שלב ראשוני של הזדווגות, והנה הגענו לכתבה השלישית בסדרת התנועה והליבידו.

בכתבה הראשונה בדקנו באיזה תרגילי כושר צריכה להשקיע המאהבת המצטיינת, אחר העמקנו בקשר שבין רצפת אגן גמישה לאישיות רגועה ומינית ועכשיו רוקדים. בכל סרטי האהבה והפיתוי יש סצנת ריקוד מלוכלכת או רומנטית, שמקדמת עניינים. אבל הדייט שלי לא מוכן לבוא אותי לשיעור סלסה וטוען שהוא לא הטיפוס שמטלטל אגן בפומבי.

באולם מוקף המראות, אי-שם בהרצליה, ניצבים ארבעה זוגות המורכבים מנשים שמחות וגברים חביבים ומשתפי פעולה.

אני ניצבת ליד הדלת עם עוד שתי נשים שבאו לבד. שילמתי בכניסה אז אני מציעה לאחת מהן ריקוד. היא מהססת ותולה בי מבט חשדני. אני מעודדת אותה שצריך להתחיל מאיפושהו והיא ניגשת אלי בנוקשות ובחוסר חשק בולט.

את הצעדים הראשונים אנחנו עושות מכנית ומביטות רק בצעדים של המורה או על הרצפה. חמש דקות אחר כך, אנחנו מעיזות להביט אחת בשנייה. אותה דמות שעד לפני כמה רגעים לא היתה, בואו נאמר ג'סיקה ראביט, מתגלה אחרי כמה דקות ריקוד, כבעלת עיניים יפות ומאירות וחיוך מקסים. ריח הבושם שלה אופף אותי עם כל תנועה שלה וכבר התרגלנו להחזיק ידיים.

אני לוקחת את תפקיד הגבר בריקוד, מעזה לחבוק את גווה כמתבקש ואף מסובבת אותה. נראה שהמגע שלי עובד.

כתבתנו בשיעור סלסה, עוצרת לנשום

בשלב הזה היא אומרת שתשמח אם אני אגיע גם לשיעור הבא ומדווחת שמאד נעים לה לרקוד איתי. אחר כך היא נותנת לי את מספר הטלפון שלה כדי שאודיע לה אם אבוא שוב. אני זורמת עם התפקיד הגברי שלי לערב זה ומסבירה לה שאני לא בהכרח בנויה להתחייבות קבועה. אני בכלל בדרך לבחון גם ריקודי בטן, העולם מלא באפשרויות ולא מתאים לי להיעצר על אחת כרגע. היא בתגובה מלווה אותי לאוטו ומבקשת ממני לשקול שוב.

מה למדתי: לא חשוב מי את ואיך את ניראית, כל מי שירקוד איתך סלסה עשוי לחוש כלפייך רגשות כלשהם. זה לא אתם. זה הריקוד. יש לו נוסחה והוא עובד. מחקרים בפסיכולוגיה של הריקוד מדדו והוכיחו שחמש דקות אחרי שהתחלתם לרקוד, תתחילו לייצר טווח חדש של הבעות פנים רגשיות.

המורה מסבירה לי שפה זה שיעור למתחילים ועוד לא התחלתי אפילו לראות ולהבין לאיזו תנועתיות מטורפת אפשר להגיע עם האגן. אני חוזרת על התנועות המונטוניות לבד באולם, ברכות הולכת וגוברת, ברקע ג'ורג' מייקל. החזרה האוטומטית על התנועות משחררת את הראש ממחשבות. כן אפשר להגיע פה לטריפ. סלסה היא לא כמו סקס. היא סקס.

עוברים לתחנה הבאה.

מיכל דרבינסקי, מורה לריקודי בטן (יש קשר משפחתי) מעדיפה את ריקודי הבטן על פני כל ריקוד אחר כי פה לשיטתה יש את השיחרור האמיתי. "התרבות המערבית והריקודים המערביים מעודדים את האישה להיות מוחזקת – גופנית ורגשית. הריקוד המזרחי משחרר שרירים ורגשות. כשתשחררי באמת את האגן, ישתחררו לך גם שמחה או עצב שיתנקה החוצה. המקור של ריקודי הבטן הוא  שיבטי", היא מספרת, "נשים שרקדו באוהל האדום כדי לשמוח אחת עם השנייה, לעודד פיריון ולהקל על כאבי המחזור והלידה. בהמשך התפתח גם ריקוד הבטן הקברטי, הסקסי והפתייני.

האסכולה שלה היא להנות מההרפייה שריקוד הבטן מביא. חלק מהתנועות דומות בכלל למסז' שאת עושה לעצמך. "ריקוד בטן מאפשר לך להנות מהגודל שלך, מהאגן שלך, מהציצים שלך. לקבל את הגוף שלך כמו שהוא".

איך הוא יכול להשפיע על הסקס?

"אחרי שלמדת לאיזו תנועתיות מגוונת את יכולה להגיע באיזור האגן, ברור שאת יכולה גם לזוז אחרת בסקס. את גמישה יותר, יכולה לעשות שמינייה, שולטת בטכניקות של הרעדה וכיווצים. אם את רוצה, את יכולה להפוך ליותר אקטיבית". בשלב הזה אחי מתחיל להשתעל. הוא בעלה של מיכל וכמו שהיא אוהבת ריקודי בטן, ככה הוא רכושני.

אנחנו יורדות לרצפה במהלך האירוע המשפחתי. מיכל מלמדת אותי להרעיד את שרירי האגן, להרפות אותם בתנועות מעגליות ולהפסיק להיות הבלרינה הזקופה והמוחזקת שאני. אחי ללא ספק ידע עם מי להתחתן ונותר לי לברר לבד, מה עושים עם תנועת שמינייה.

לפי מחקרים אמריקאים – שלושה סוגי ריקודים יכולים להטיב עם חיי הסקס שלך: סלסה לטינית לוהטת, ריקודי בטן וריקודי עם. את ריקודי העם אני משאירה לכם לנסות לבד. גם ככה אני מרגישה שכבודי חולל בסלסה ואין לי עניין לרקוד יותר עם זרים. מקווה שתבינו.

.
טיפ לסיום: אם תקלידו "סקס וסלסה" באינטרנט, תקבלו מלאי של סיפורי סקס מחרמנים. לילה טוב.

>> נכנסות לכושר ולמיטה – סדרת כתבות מיוחדת:

חלק א’: התרגילים שיגרמו לך להצטיין בסקס

חלק ב’: אלופות העולם בכיווץ הנרתיק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה