האם אפשר לרזות בעזרת הזרקת בוטוקס?

כיצד הזרקת בוטוקס מפחיתה את התיאבון, מדוע צפיה בטלויזיה עלולה לפגוע בלב, אילו חרדות גברים מפתחים בגלל אבר המין שלהם ואיך מוסד הנישואין עוזר בריפוי סרטן. מחקרים שחשובים לנשים

29/10/2013
כמוני - חברים לבריאות קבלו עדכונים מכמוני - חברים לבריאות
  • RSS

בימים אלה נערך פרויקט אירופאי בו חוקרים מנסים למצוא תחליף פשוט לניתוח הבריאטרי - ניתוח יקר הכרוך בלא מעט סיכונים. חוקרים נורווגים מצאו כי בוטוקס עשוי להיות הפתרון.

להזריק בוטוקס ולרזותלהזריק בוטוקס ולרזות (צילום: Shutter Stock)

בוטוקס מכיל רעלן בשם בוטולינום, שגורם לשרירים להיחלש. החומר מוכר בעיקר בשל יכולתו למזער קמטים, אך בוטוקס משמש גם למצבים רפואיים שונים, בעיקר כאלה הקשורים לפעילות יתר של השרירים, עוויתות שרירים והזעת יתר.

החוקרים מצאו כי הזרקת בוטוקס לעצב הואגוס (העצב התועה) בקיבה של חולדות, הובילה לכך שהן אכלו פחות ורזו 20-30% ממשקלן במשך 5 שבועות.

עצב הואגוס מעורר את תחושת הרעב ושולט במעבר המזון דרך המעיים. הטיפול הצליח לשתק את העצב ביעילות, מה שהוביל לשיתוק חלקי של השרירים בקיבה ולכן להאטת מעבר האוכל בקיבה וכפועל יוצא לתחושת שובע.

כעת החוקרים מחכים לאישור הרשויות לניסוי שיבדוק את הטיפול בבני אדם.

לכתבה המלאה בקהילת השמנה באתר כמוני

/

זהירות: הטלוויזיה עלולה לפגוע בלב

כבר בשנות ה-30 לחיים, צפייה בטלוויזיה קשורה להתקשות של העורקים  - מה שמעלה את הסיכון לפתח יתר לחץ דם ומחלות לב וכלי דם בעתיד. כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת British Journal of Sports Medicine.

המחקר נערך בקרב 373 אנשים בני 32 שמילאו סקרים לגבי הרגלי הצפייה בטלוויזיה, הפעילות הגופנית והרגלי אורח חיים נוספים שלהם. בגיל 36 הם מילאו שוב את הסקרים ועברו מדידות גמישות של עורקים באמצעות אולטרה-סאונד.

אלה עם הנוקשות הכי גדולה של עורק התרדמה בילו בממוצע 20 דקות יותר מול הטלוויזיה בכל יום, בהשוואה לאלה עם עורק התרדמה האלסטי ביותר. פעילות גופנית לא פיצתה על ההשפעות השליליות של הישיבה.

כמה זמן מותר לבלות מול הטלוויזיה או המחשב בשעות הפנאי? לדברי החוקרים, מקסימום שעתיים ביום.

לכתבה המלאה בקהילת מחלות לב באתר כמוני

/

חרדת הפין של הגברים

בעיות דימוי גוף אינן נחלתן של נשים בלבד. מחקר חדש מצא כי לגברים רבים יש חרדות לגבי איבר המין שלהם. אבל נראה כי פעמים רבות החרדות של גברים לגבי גודל הפין הן רק בראש – המחקר מצא שרמת החרדה של הגברים לא תואמת את הגודל האובייקטיבי.

חוקרים בריטים מאוניברסיטת King’s College London גייסו 173 גברים וביקשו מהם למלא שאלונים. 46 מתוכם הסכימו שאורולוג ימדוד את איבר המין שלהם.

הגודל: קובע או לא קובע? הגודל: קובע או לא קובע? (צילום: Shutter stock)

האיברים נעו מגודל של 7 ס"מ ל-18 ס"מ כאשר הם היו רפויים אך מתחו אותם. בעת זקפה הגדלים נעו בין 10 ס"מ ל-20 ס"מ.

מהנתונים עולה כי 30% מהגברים לא מרוצים מאיבר המין שלהם, בעוד ש-35% מרוצים ממה שהטבע נתן. היתר אמרו שהם משהו בין לבין.

גברים רבים אמרו שהם מפחדים שאנשים אחרים יהיו מסוגלים להבחין בגודל הפין שלהם כאשר הם לובשים מכנסיים.

עם זאת, בעוד שחלק מהגברים שיש להם פין גדול חשו בושה לגבי גודלו, גברים רבים עם איברים קטנים מהממוצע חשו בטוחים בעצמם לחלוטין.

החוקרים מאמינים כי רמת חרדת הפין של גבר נקבעת יותר בעקבות חוויות שעבר מאשר הגודל הממשי שלו. לדבריהם, חלק גדול מהגברים חסרי הביטחון הוקנטו לגבי גודל האיבר שלהם על ידי בת זוג לשעבר או במקלחות בגיל ההתבגרות.

לכתבה המלאה בקהילת דיכאון וחרדה באתר כמוני

/

האם נישואים יעילים יותר מכימותרפיה?

נישואים משפרים ב-20% את הסיכוי שחולה סרטן ישרוד - הטבה הישרדותית גדולה יותר מזו שמתקבלת מהתרופות הכימותרפיות, לפי הספרות הרפואית, לחולי סרטן הערמונית, סרטן השד, סרטן המעי הגס, סרטן הראש והצוואר וסרטן הוושט.

ממצא זה התקבל ממחקר שנערך בקרב כמעט 750,000 איש, שאובחנו עם אחד מעשרה סוגי הסרטן הקטלניים ביותר.

מהממצאים שפורסמו בכתב העת Journal of Clinical Oncology עולה כי לאנשים נשואים החולים בסרטן סיכוי טוב יותר מלא-נשואים לאתר את המחלה בשלב מוקדם, לקבל טיפולים בעלי פוטנציאל לריפוי ולחיות חיים ארוכים יותר.

נראה שגברים מרוויחים יותר - ההטבות שנקשרו לנישואים היו יותר גדולות בקרב גברים בהשוואה לנשים.

ממצאי המחקר משתלבים עם תוצאות מחקרים רבים שפורסמו בנושא. כך לדוגמא, מחקר שפורסם השנה מצא כי לגברים אצלם התגלה סרטן הערמונית, סיכוי גבוה יותר לשרוד את המחלה אם אינם רווקים.מחקר שפורסם בשנת 2011 מצא כי לנשואים סבירות גבוהה יותר לשרוד 13 סוגי סרטן נפוצים.

לכתבה המלאה בקהילת סרטן באתר כמוני

למחקרי בריאות נוספים בכמוני
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה