תעלות האהבה

הללי ומשפחתה החליטו לעזוב הכל ולצאת למסע מסביב לעולם עם הילדים. התחנה הנוכחית: ונציה, עיר התעלות

19/09/2010
haleli קבלו עדכונים מhaleli
 • RSS
»

ונציה מלאה בפיתויים. והם לוטשים עיניים וקורצים כמו גברים במועדון ריקודים. שיט תעלות רומנטי מתחת לגשרים בני חמש מאות שנה. חנויות של בונבוניירות מדיפות ניחוח שוקולד וסוכר. ארומת הקפה והיין המשכרת, פיצות ופסטות ופירות ים טריים, דוכנים עמוסי פירות שמעולם לא טעמתי, חנויות בעלי מלאכה ואמנים, תכשיטים, מוצרי נייר בעבודת יד. והכל נגיש ומזמין ומושך.

המון קפה וסודות בסמטאות

צללתי אל ונציה בלי הכנה מוקדמת. לא קראתי עליה, לא ביקשתי מידע מאף אחד שהיה שם. רציתי לפגוש אותה בעצמי ובדרך שלי, בלי שיגלו לי. וונציה ריתקה אותי, ושאבה אותי אליה ולא רציתי שהיא תיגמר. ממש כמו בתוך משחק של 'חפש את המטמון' צעדנו ברחובות הקטנים, עקבנו אחרי השלטים המכוונים לסאן מרקו ובכל פניה ובכל סמטה גילינו משהו חדש. פרחים צבעוניים תלויים להם מתחת לתריסים עגלגלים. בתים עתיקים בצבעי הלבה. מסכות מסתוריות, שירים באיטלקית, פסלי אדם וחיות ניצבים על גגות מבנים רבי עוצמה. סודות מתוקים שמתחבאים מעברו השני של הגשר הקטן. סימטאות מסתוריות שלא נגמרות. עוד סמטה ועוד אחת ועוד אחת. והסקרנות היא שמובילה להמשיך הלאה והלאה. לעבור את הגשר ואחריו סמטה ואחריה עוד גשר. קפה ועוד קפה ועוד קפה. טיול בלי התחלה ובלי סוף, והנה רחבה גדולה וריח הגבינה המותכת מחבק אותי מכל עבר. אפילו הגלויות בדוכן המזכרות נראו לי פתאום שוות את המחיר.

יוקרה ותיירים, לכלוך ואמת

ניגודים של עיר תיירות המנסה לשדר רומנטיות יוקרתית אבל לא מצליחה להסתיר את החיים האמיתיים שמתחוללים בתוכה. קצת נאיבי מצדה, ומקסים בעיני. יש לי סימפטיה לנאיביות. הצבעים, הריח המשכר והאמנות הייחודית מתערבבים עם ליכלוך המים בתעלות והגרפיטי על הקירות המתפוררים. חנויות יוקרה נוצצות לצד רוכלי רחוב מרופטים, סאן מרקו על אלפי תייריו לעומת הסמטאות הקטנות והשקטות, הריקות מאדם. זוגות מאוהבים מכל הסוגים והמינים והשפות. שחפים. יונים. דגים. ריח של מים מלוחים ואצות. שלטי פרסומת ענקיים עם תצלומי דוגמנים חצי ערומים מתנוססים לצד כנסיות עצומות ומטילות אימה. ברזיות של מים זורמים ללא הפסק ניצבות ברחובות. ו-1.5 יורו דמי כניסה לשרותים.

מרקו, משיט הגונדולה

מרקו, משיט הגונדולה

ונציה

ונציה

החלונות של ונציה

החלונות של ונציה

התעלות הקטנות והרומנטיות

התעלות הקטנות והרומנטיות

גרפיטי בכל מקום

גרפיטי בכל מקום

והמים בחינם

והמים בחינם

מתוך הבלוג של הללי- עולם גדול, צעדים קטנים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • Bella Alony 19/09/2010

  היינו לפני כ חודשיים וטני בליבי עדיין שם.איזה תמונות יפות!

 • תמונה אישית haleli 20/09/2010

  שלום בל, תודה!
  גם לי קצת קשה להתנתק ממנה.

 • תמונה אישית haleli 20/09/2010

  בלה, כמובן (לא מבינה לאן נעלמה הה’).

 • מלכה יונגבלוד 26/09/2010

  אני הגבתי לכתבה, משום מה לא רואה את תגובתי. היא היתה מהימנה, לא פוגעת, אמיתית…. לא רואה כל סיבה בעולם מדוע שהיא לא הוקלדה.

 • תמונה אישית haleli 30/09/2010

  מלכה שלם,
  ריתי רק תגובה אחת שלך בפוסט שכותרתו “יוצאים לדרך” http://saloona.co.il/familyworldtravel/?p=3 ועניתי לך שם. חיפשתי תגובה נוספת שלך אך לא מצאתי אותה. אנא כתבי אותה שוב ואשמח להגיב עליה.
  מצטערת על אי ההבנה.
  הללי.

בחזרה למעלה