"כל הזמן שבעולם": מה הייתם עושים אחרת?

הסרט "כל הזמן שבעולם" הוא קומדיה רומנטית בריטית ומלאת חן, על גבר שמסתובב בין תקופות בחייו בניסיון ללמוד משהו על אהבה

27/10/2013
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

lתארו לכם שבדרך פלא ניתן לכם כח על, במסגרתו אתם יכולים לחזור אחורה בזמן לנקודת זמן מסוימת בעבר ולשנות סיטואציות שכבר התרחשו? לחוות מחדש ובצורה מתוקנת את הדייט המבטיח ההוא שהתפספס, לדחות רומן שהתברר כי נגמר בשברון לב? לא להיכנס לנישואין שמראש נגמרו במפח נפש? לקחת את הצעת העבודה ההיא שפספסתם בגדול?

יום אחד חייו של טים לייק (דומנהל גליסון, שחקן אירי ג'ינג'י חמוד ואקספרסיבי שאולי אתם זוכרים בתפקיד משנה ב"הארי פוטר" ותפקיד ראשי ב"אנה קרנינה") ג'ינג'י בריטי צעיר שמתגורר עם משפחתו הבוהמיינית בקורנוול, אנגליה, משתנים מקצה אל הקצה בעקבות הסוד שמגלה לו אביו (ביל נייהי) ביום הולדתו ה-21: גברי המשפחה לדורותיהם ניחנו ביכולת המופלאה לנסוע בזמן במהלך חייהם. מה שמאפשר לו, במגבלות מסוימות לתקן סיטואציות מצערות.

טים חוזר למשל ומנסה לתקן את המפגש שלו עם חברתה הבלונדינית הסקסית של אחותו שפגש בנעוריו כשהגיעה לחופשת קיץ בבית המשפחה, אבל מגלה שלתקן סיטואציות לא כל כך פשוט וכשמישהי לא רוצה היא לא תרצה בכל מקרה.

כמו כן, הוא לומד, שלטיול בזמן חוקים נוקשים למדי, כמו שאי אפשר לחזור לפני זמן הלידה של מישהו בחייך כלומר לשנות דברים לפני הופעתו.  במקביל הוא פוגש במרי היפהפייה אך חסרת הביטחון (רייצ'ל מקאדמס החיננית שמצליחה להשתנות מתפקיד קולנועי אחד למשנהו, הפעם היא ברונטית גיקית חמודה וממושקפת בשמלות וינטג' מהפיפטיז) אבל מפספס אותה בגלל צירוף מקרים מצער שבגללו הוא צריך להתייצב במקום אחר בדייט שלהם. הוא מנסה בעזרת היכולת הזו שלו למצוא דרך לפגוש את מרי ולגרום לה להתאהב מחדש, ומתחיל במסעות בזמן, לתיקון האירועים האחרונים ולמפגש מחודש עם מרי, אבל אז מגלה שוב שהתכונה ההיא אינה מספיקה, ולעתים נגרמו לו תקלות מביכות ומצחיקות.

מי שכתב וביים את הקומדיה הקלילה הזו הוא ריצ'ארד קרטיס שאחראי על כמה הצלחות קולנועיות בריטיות כשכתב את התסריטים  ל"יומנה של  ברידג'ט ג'ונס", "נוטינג היל", "ארבע חתונות ולוויה אחת", וביים את "אהבה זה כל הסיפור:. אפשר לזהות בקלות את חותמו של קרטיס, ההומור הבריטי, הפסקול המצוין שברקע (איימי ויינהאוס, הקיור, גרוב ארמדה, שוגאבייבס, ניק קייב ועוד ). אבל המסעות בזמן הם רק התפאורה, הם לא עומדים במרכז העלילה דרמטית.  מה שמחזיק את הסרט הוא הדיאלוגים המשעשעים וההומור הבריטי, מה שעומד במרכז העלילה הוא סיפור משפחתי רומנטי אופטימי שגיבוריו הם הבחור הבריטי הציני והמבולבל, הנערה המקסימה, האבא הקול, האחות האלכוהוליסטית והבעייתית ביחסיה עם גברים, כמה דמויות משנה חמודות כמו האחות הנוירוטית וכוכבת המשנה שתמיד יפה - לונדון.

הסרט עוקב אחרי מערכת היחסים של טים ומרי ההתאהבות, האירוסין, הנישואין, הילדים שהם מביאים לאוויר העולם וגם הדרמות שצצות בעולמם, אביו הגוסס של טים, אחותו שנפגעת שוב ושוב מגברים. סרט מהנה, קליל וחמוד עם מסר מעט פשטני אך בהחלט אופטימי בצידו - אתה לא צריך מסעות בזמן על מנת לחוות את החיים כל יום בצורה מלאה ומספקת. טים חווה את הקשר המעט צונן (בריטים או לא בריטים?)  בינו ובין אבא שלו, את הבחירה שלו מחדש בבתו התינוקת, את הילדים, את ההחלטה לוותר על פנטזית הנעורים לטובת האישה שתביא לו  אהבת אמת. הכל כדי להבין שכמו שאמר ג'ון לנון: החיים זה מה שקורה בזמן שאתה עסוק בלתכנן תכניות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה