חילופי עונות: 5 דרכים לטיפול באלרגיה

האף דולף, העיניים מודלקות וההתעטשויות תכופות - זוהי קדחת השחת, אלרגיה אופיינית לעונת המעבר. קבלו 5 טיפים חשובים לטיפול

27/10/2013
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

זה לא נעים כשבאמצע פגישה חשובה האף מתחיל לנזול, העיניים מבריקות והדי העיטושים נשמעים למרחקים – אבל רבים סובלים מכך לפחות במשך חודשיים בשנה. אלרגיה היא אחת התופעות המטרידות של עונות המעבר. בשפה המקצועית היא נקראת "קדחת השחת" והיא נוצרת כתוצאה מחילופי מזג אוויר, שיבושים בשינה והפרעות לתפקוד יומיומי סדיר. יהודית עמרה, רוקחת, הומיאופתית ומנהלת המחלקה ההומיאופתית של סופר-פארם ושירלי קטרון רוקחת ודיאטנית קלינית בסופר-פארם ממליצות על כמה דברים שכדאי לעשות לפני, אחרי ותוך כדי התקופה כדי להרגיש כמה שיותר טוב:

1. שימוש בתרסיסי אף – תרסיסים לאף מקלים על תופעות הלוואי של האלרגיה, לדוגמה: תרסיסים טבעיים על בסיס הומיאופתטי כמו "אר 49", "אלרג'יל" ותרסיס שמכיל חומרים אנטי היסטמינים "כרומו קומוד" – בהם אין הגבלה להשתמש. עם זאת, בתרסיסים הרגילים כמו "אלרין" ו"אוטריוין" יש להשתמש 3 עד 5 ימים ברציפות ולא יותר, מפני שהם מייבשים את הנזלת ומכווצים את כלי הדם אך פוגעים ברירית של האף ובסופו של דבר יכולים לגרום לנזקים כמו נזלת כרונית ואפילו התמכרות.

2. נטילת כדורים אנטיהיסטמינים ותכשירים הומיאופתיים – אפשר להשתמש בכדורים ללא מרשם כמו "לורסטין", "לורדתדין", "אלרג'י איקס", "זילרג'י" ו"היסטזין", שיעילים בזמן האלרגיה עצמה. במקרים חמורים יותר יש להיעזר בתרסיסים שמכילים סטריאודים, במרשם רופא. "בזמן האלרגיה מומלץ להשתמש בטבליות לעיסה הומיאו לרג'י של לייף", מוסיפה עמרה. "זהו תכשיר ממוקד שמכיל תמצית בצל שמרפא נזלת אלרגית. נוטלים ממנו שני כדורים כל רבע עד חצי שעה בזמן ההתקף".

הומיאו לרג'י של לייף. 2 כדורים כל חצי שעה בזמן התקף האלרגיה

3. הקלה על דרכי הנשימה – כדי להקל על דרכי הנשימה אפשר להשתמש במכשיר אדים. לסובלים במיוחד, כדאי ללכת על מכשיר מקצועי, ולא לעמוד מעל סיר עם מים רותחים, למשל כמו מכשירי אדים מסדרת לייף פרוטקט, בנפחים שונים שפועלים ל-12 שעות ומעלה. אפשר גם לטפטף לאף תמיסת מי מלח ביתית.

מכשיר אדים מסדרת לייף פרוטקט להקלה על דרכי הנשימה


4. שימוש בצמחי מרפא - צמחי מרפא בתמצית כמו לבנדר, אקליפטוס גרניום, קומפורה ודומיהם יכולים להקל על דרכי הנשימה (בשימוש במבער על בסיס מים או בטיפטוף על הכרית, למשל) אבל הם צריכים לבוא בנוסף לתרסיסים ו/או לכדורים, לא במקומם.

5. טיפול בקונפליקטים רגשיים – במידה ופסלתם את העובדה שמקור האלרגיה הוא חיצוני, כדאי לבדוק את המצב הרגשי. לפי ההומיאופתיה, אלרגיה (גם אלרגיה בין עונתית) מועדת לפורענות כאשר לאדם יש קושי בהכלה של שינויים ובהתמודדות עם קונפליקט רגשי. בדקו פנימה – מה קרה לכם בחיים בתקופה הזו, מבחינה רגשית? האם עברתם טלטלה מסוימת בחיים? לפעמים פתרון ברמה הרגשית יכול למנוע את היווצרות האלרגיה בפעם הבאה.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה