הבחירות בירושלים: רק לא משה לאון

הוא לא מכיר את העיר, לא יודע מה עומד על סדר יומה, ולא יגן עליה מפני השתלטות חרדית. שירי לוי, ירושלמית בנשמה, מסרבת לתת את הבית לתושב גבעתיים משה לאון

13/10/2013
שירי לוי קבלו עדכונים משירי
  • RSS

כבר שנים שאני לא גרה בה, ברחתי ממנה בהזדמנות הראשונה שהייתה לי. חבר טוב הבטיח לי אז, חצי בצחוק חצי ברצינות, שבהתחלה אשמור על קשר טוב, אחזור בכל שבוע לבקר את המשפחה ואת החברים ולאט לאט אבוא פחות, עד שאהפוך תל אביבית טיפוסית שעסוקה בלספר כמה היא שונאת את ירושלים וכמה שתל אביב מהממת. נשבעתי שזה לא יקרה, אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד.

מפרספקטיבה חיצונית הצביון של העיר הזו נראה לי מגוחך עוד יותר. העובדה שנשים חוטפות דליי מים מטונפים בכל פעם שעוברות ברחוב רק בגלל שלבשו - רחמנא לצלן - גופיה, או חילונים שחוטפים אבנים על רכבם בשבתות, בשכונות שלמרבה הצער עם השנים (כמו רוב השכונות בעיר) הופכות חרדיות לגמרי, או אב שחושב פעמיים לפני שהוא מפנה את הילד שלו למיון ביום כיפור, רק מהפחד, פשוט לא נתפסות.

כל זה בלי לומר מילה על אפשרויות התעסוקה הדלות שהעיר מציעה ומקומות הבילוי שאפשר לספור על יד אחת.

מבחוץ לפחות, נראה שבשנים האחרונות משהו טוב קרה לה. תקציבי התרבות הוכפלו, פסטיבלים גדולים התרחשו, שוק מחנה יהודה התעורר והפך למרכז קולינרי ותרבותי שוקק חיים, ותכניות בניית אצטדיונים ומוקדי בילוי יצאו לדרך.

אפשר לומר הרבה על ניר ברקת, מי שלנצח יהיה חתום על הפיל הלבן, היקר והמיותר ביותר בתולדות המדינה, הידוע בשמו גשר המיתרים, אבל אי אפשר לקחת ממנו את העובדה שהוא עדיין אחד מאנשי הציבור הכי הגונים והכי ישרים שקמו כאן. כזה שמשקיע ימים כלילות לשמירה על ירושלים מהחרדים ולפיתוחה בעבור משכורת סמלית של שקל אחד בשנה. שקל אחד. בשנה. והוא עשה בה דברים יפים.

אחרי צפייה מדאיגה בראיון שערך בוואלה ינון מגל עם משה ליאון, המועמד הנוסף לראשות העירייה, בתמיכת מועצת התורה הדגולה והעומד בראשה אריה דרעי, התעורר בי הזעם.

ליאון לא ידע לענות על השאלות הכי אלמנטאריות שכל ירושלמי ימלמל מתוך שינה, כמו מה זה מפגש השיח', כמו שקולנוע אדיסון לא קיים כבר למעלה מעשור, או כמו שלמרבה הנחמה נותרו מעט בתי קולנוע פתוחים בשבת, ע"ע קולנוע לב סמדר, פינת הקסם במושבה הגרמנית, עם טעם של פעם ואופטימיות לחיים חילוניים שפויים בעיר. בעצם אולי טוב שהוא לא ידע לענות על השאלה האחרונה כי כך הוא לא ידע מה הוא צריך לסגור.

אז נכון, שהוא כיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, כיו"ר רכבת ישראל וכיו"ר הרשות לפיתוח ירושלים, אבל עדיין אסור לשכוח שש"ס מריצים אותו, וגם, את העובדה הפשוטה שהוא לא באמת תושב העיר, מעולם לא היה, ולא באמת מכיר את העניינים העומדים על סדר יומה.

יבואו המליצים ויאמרו – תחזרי לבועה שלך, אז הנה אני מקדימה לעשות, נכון, אני לא גרה כאן,  אבל המציאות היא שהמשפחה שלי בחיים לא תעזוב את ירושלים ולכן זה תמיד יהיה הבית שלי.

אני מקווה שהקולות השפויים שנותרו בירושלים יטרחו להצביע בבחירות המקומיות, ולא למשה ליאון, כי יש אלטרנטיבה אחרת, טובה יותר, ומוכחת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה