לפני ואחרי: חידוש הסלון באמצעות צבע בלבד

לא כל שיפוץ חייב לכלול רהיטים חדשים, קירות שבורים והוצאות גדולות: ביקור בסלון שעבר שינוי באמצעות צבע בלבד, כולל מדריך צביעת לצביעה נכונה של הסלון

14/10/2013
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: מערכת אתר בניין ודיורצילום: שני כרם בריל

שיפוץ של חלל יכול להיות דבר מורכב מאוד, כזה שמעטים ישמחו לצאת אליו ורבים חוששים מאיך שיסתיים, אבל יש דרכים פשוטות למדי לבצע שינויים עיצוביים בבית מבלי להתחייב למשימה ארוכה או להיכנס להוצאות מיותרות. עם קצת מחשבה יצירתית אפשר לשדרג כל חלל בבית באמצעות צבע בלבד וליצור בו תחושה שונה לחלוטין, כך גם בסלון הביתי של כל אחד מאיתנו.

מערכת אתר בניין ודיור, בשיתוף עם חברת טמבור, יצאה לבדוק איך אפשר לשנות סלון סטנדרטי ובסיסי באמצעות צבע בלבד. בחרנו בסלון שקירותיו צבועים לבן והוא כולל ספות ישנות בגוון ירוק, שולחן קפה ומזנון חומים, הנמכות תקרה עשויות גבס ומבואת כניסה עם רהיט דקורטיבי. בעצה אחת עם מורן נחום מישון, יועצת צבע בית טמבור, הוחלט על מספר שינויים שישנו את התחושה בחלל.

הדיירים ביקשו ליצור בחלל אווירה מודרנית ונעימה וראשית, הוחלט לצבוע את כלל הקירות בסלון בגוון אפור כהה, כדי להעניק בחלל תחושה של רוגע וניקיון. הצביעה המשיכה בגוון זה גם אל איזור הנמכות הגבס, כדי ליצור תחושה של תקרה גבוהה יותר מאשר במציאות.

את הקיר המרכזי בחלל, שממוקם מאחורי הספות ומול הטלוויזיה, הוחלט להדגיש באמצעות צביעה בגוון כחול, גוון שמשדר יוקרה והרבה כוח ונוכחות ובה בעת גם ישלים את צבע הספות ויבליט אותן על גבי הקיר עצמו. הקיר הכחול נצבע באפקט קשמיר מיוחד שכל אחד יכול ליישם לבד בבית ויוצר מראה קטיפתי, מעניק לחלל אווירה רכה, מודרנית ויוקרתית וקיים בגוונים רבים.


אפילו פתחי המזגן עברו צביעה מחדש כדי להתאים לקיר המחודשכך זה נראה לפני. הסלון


אפקט הקשמיר עושה את שלו בחלל ומשתלב מצוין עם הספות בלי צורך לחדש אותן


הקיר המרכזי בסלון - ללא ציפורים אבל עדיין בלי צבע


קירות מבואת הכניסה נצבעו גם הם באותו גוון אפור בהיר וכדי לחזק את נוכחות רהיט המבואה התכלכל שעמד בה, הוחלט להמשיך ולהשתמש באפקט הקשמיר הכחול וליצור באמצעותו שלושה ריבועים שישמשו כרקע לציורי הקנבס שעל הקיר וידגישו גם אותם וישלימו את התמונה הכללית של סלון מעוצב ומחודש באמצעות צבע בלבד.


גם כאן נעשה שימוש באפקט צבע מאחורי ציורי הקנבסנותנים זריקה של צבע וכוח בכניסה לביתקיר דהוי וריבועים בגוון ירוק. קיר המבואה לפני השינויאפור בהיר הוא הגוון שנבחר לשאר קירות הסלוןקיר הטלוויזיה לפני השינוי


איך מיישמים את אפקט הקשמיר על הקיר?


ראשית, יש לצבוע שתי שכבות של סופרקריל מט כבסיס ויש לבחור בגוון דומה לגוון הקשמיר שנבחר לקיר.

יש לטבול מברשת 3" או 4" בצבע קשמיר ולמרוח את הצבע על הקיר בתנועות "איקס" אלכסוניות.

לאחר קבלת כיסוי מלא של הקיר, יש להחליק את הקשמיר באמצעות מאלג' נירוסטה תוך שימוש בכל תנועה שמעוניינים שתבוא לביטוי על הקיר – החל מתנועות ישרות, דרך אלכסונים וגל ועד כל תנועה חופשית שרוצים.

עוד על שיפוץ ושדרוג הסלון:

מוגבלים בתקציב: שיפוץ הסלון ב-3 רמות מחיר שונות

צעד צעד: הדרך הבטוחה לסלון מסודר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה