אמאל’ה, כינים! איך נפטרים מהן בלי חומרי הדברה

הכינים הגיעו אליכם לביקור? לפני שאתם בוחרים מוצר, כדאי להבין מה ההבדל בין המוצרים, איזה מוצר בטוח ויעיל ולמה חשוב לחסל גם את ביצי הכינים

10/10/2013
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

כל הורה מכיר את הסיטואציה הזו - הילד חוזר מהגן או מבית-ספר ומגרד בראש. ההורה מקווה שסתם מגרד לילד וזה שום דבר אך הגירודים ממשיכים וברור לגמרי שיש לו כינים. יומיים אחר-כך גם אחותו הגדולה כבר מגרדת בראשה. מלבד העובדה שהתחושה הזו מאוד לא נעימה לילדים, חשוב לטפל בבעיה בהקדם כדי למנוע את המצבים המביכים שהמורה שולחת הודעה ש"הכינה שוב הגיעה לביקור, נא לטפל בהקדם בראשם של הילדים". הודעה שכבר שנים הנוסח שלה לא משתנה. בבית מרקחת השכונתי מונחים על המדף עשרות מוצרים נגד כינים ולא ברור מה ההבדלים ביניהם. בעיקר לא ברור איזה מהם באמת בטיחותי לקרקפת הרגישה של ילדכם, ואילו יעשו את העבודה הכי מהר ויעלימו את הכינים, ולא פחות חשוב - את ביצי הכינים.

אמא, מגרד לי

אמא, מגרד לי

בטיפול בכינים, לא מספיק להשמיד רק את הכינים, אלא חשוב להשמיד גם את ביצי הכינים, זאת מהסיבה שביצי כינים לא מושמדות, בוקעות תוך 7-10 ימים וכך מתקבלות כינים חדשות שממשיכות את מעגלי ההתרבות וההדבקה. רוב מוצרי הכינים לא משמידים לגמרי את ביצי הכינים בטיפול הראשון ולכן מצריכים טיפול חוזר כעבור 7-10 ימים, על מנת להשמיד כינים שבקעו מביצים אלה.

בחירת מוצר יעיל ובטוח

מוצרים נגד כינים נחלקים לשלוש קבוצות:

קבוצה ראשונה כוללת משמידי כינים ללא חומרי הדברה (המידע כתוב על המוצר עצמו - מומלץ מאוד לשים לב לכך ולא להסתפק בהמלצת הרוקח). מוצרים אלו מאושרים על-ידי משרד הבריאות ומשמידים את הכינים על-ידי פגיעה במנגנוני ההגנה של הכינה או פגיעה בחילוף החומרים ובמאזן המים שלה. גם בקבוצה זו יש הבדלים בין המוצרים ולכן חשוב לקרוא את השורות הקטנות כדי להבין איזה מוצר נותן את היעילות האופטימלית.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שגם אם כל הכינים "חוסלו" בהצלחה זה לא מספיק. אם נשארה ביצת כינים אחת שלא נתפסה בסירוק עם המסרק הצפוף ולא הושמדה בטיפול, כאילו לא עשינו שום דבר. תוך 10-7 ימים הביצה תהפוך לכינה והגירודים יחזרו לשגרה המעיקה. לשם כך חשוב לקנות מוצר שנותן מענה גם לטיפול בביצי הכינים, כמו הדרין ONCE. המוצר מכיל את המרכיב פנטרול המסייע לחומר לחדור לתוך ביצי הכינים ולהשמיד אותן, לכן  מספיק טיפול אחד בלבד ואין צורך בשני טיפולים, כמו במוצרים האחרים בקטגוריה זו. מכיוון שהדרין ONCE אינו מכיל חומרי הדברה הוא יעיל ומתאים לשימוש בילדים כבר מגיל 6 חודשים. בנוסף, אפשר להשתמש בו בכל פעם שיש הדבקה ומספיק טיפול אחד הנמשך 15 דקות.

הדרין ONCE

הדרין ONCE

קבוצה שנייה כוללת מוצרים בעלי חומרי הדברה בצורת שמפו או תרסיס, שהיו בעיקר נפוצים בעבר. בשנים האחרונות הם פחות נפוצים כתוצאה מדיווחים על תופעות לוואי כגון צריבה ואלרגיה, ובנוסף הכינים כבר פיתחו עמידות למרביתם.

קבוצה שלישית בשוק מוצרי הכינים כוללת מוצרים קוסמטיים-טבעיים. הם מאושרים על-ידי משרד הבריאות רק מההיבט הבטיחותי ולא מהיבט היעילות, מאחר ואין הוכחות קליניות מספקות ליעילותם. זאת הסיבה שלא כתוב על המוצר שהוא משמיד כינים, אלא מסייע בשמירה על היגיינת הראש. במקרים רבים פשוט מדובר בשילוב של תמציות צמחים כמו רוזמרין, גרניום ושמנים נוספים, וניתן להשתמש בהם בתדירות גבוהה. מומלץ לסרק בתום הטיפול

מומלץ לסרק בתום הטיפול

טיפים לטיפול נכון בכינים

  1. ברגע שהילד מתחיל לגרד, בדקו את ראשו וטפלו בבעיה בהקדם.
  2. בחרו מוצר משמיד כינים וביצי כינים גם יחד.
  3. לאחר הטיפול סרקו את הילד במסרק כינים מעל הכיור במקלחת, כשהשיער רטוב.
  4. קיימים מספר סוגי מסרקים. המסרק המומלץ ביותר כיום הינו "אסי 2000", המיועד להסרה של כינים וביצי כינים.
  5. החליפו לילד מצעים ומגבות כדי למנוע הדבקה נוספת מכינה שנשארה.
  6. מומלץ למרוח שמן רוזמרין באזורים מאחורי האוזניים כדי למנוע מהכינים לחזור (קחו בחשבון שהריח חזק מאוד. אם יש ילדים שנרתעים ממנו, שימו כמות קטנה יותר).
  7. הציעו לגננת או למורה לבצע טיפול בכל ילדי הגן או הכיתה.
  8. לא להילחץ - הילד שלכם נדבק מילד שנדבק מילד אחר וכן הלאה. כולנו באותה סירה. טיפול יעיל יפתור את הבעיה במהרה וירחיק את הכינים.

***

רוצים לדעת עוד על הדרין ONCE, מוצר קוטל כינים וביצי כינים ללא חומרי הדברה? לחצו כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה