סלונה עוזרת לך למצוא עבודה

קבוצת פייסבוק חדשה עושה עבודת קודש בחיבור בין בלוגריות של סלונה בנושאי תעסוקה, ואיך עוד נעבור את החגים עם תכנית חדשה לגבי פרנסתנו? כלכלה בקטנה

24/09/2013
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

נטוורקינג:

נראה שהשנה החדשה מתחילה באמת רק אחרי החגים. אז נפצח בדיאטה מאסיבית, נטפל במינוס התופח, נפתור כל מיני עניינים בירוקרטים ובעיקר עבור כל אלה שמחפשים לשנות פאזה בחזית המקצועית – נתחיל לחפש משרה אחרת ו/או תפקידים יותר מאתגרים. בשביל אלה וגם בשביל הרבה אחרים (כי בשוק של היום תמיד צריך לפקוח עיניים ואוזניים) סלונה חונכת קבוצת פייסבוק ייחודית לבלוגריות ולבלוגרים שלה, בשם 'עבודת קודש'. הרעיון שעומד מאחורי המיזם הוא  שחברי הקבוצה – הבלוגרים של סלונה – ישתפו הצעות עבודה מעניינות ובאופן כללי (וכלכלי) יקדמו עסקים משותפים באינטרנט. הקבוצה סגורה לבלוגרים של סלונה, אם יש לכם בלוג ועדיין לא ביקשתם להצטרף אליה - מהרו ותאושרו מיד. ומומלץ גם לבקר בפוסט של מיכל שרגיל בן סירה 'יד לוחצת יד זה דווקא חיובי' שמדבר על החשיבות הגדולה של הקהילה ככח כלכלי.

שימו לב, הקבוצה מיועדת רק לבלוגרים בסלונה. >> לפתיחת בלוג

יחסי ציבור:

וממש באותו הקשר, בחודשים האחרונים בכל פעם שהנושא 'למה אנחנו לא מצליחות להתקדם בעבודה' עולה בשיחות עם חברות, כמעט כולן טוענות שמה שבטוח הוא שהן לא יודעות לעשות לעצמן יחסי ציבור. זאת הסיבה שהמאמר למה את צריכה להתרברב יותר (ואיך) שהתפרסם בהפינגטון פוסט לאחרונה תפס מיד את תשומת ליבי. במיוחד אהבתי רעיון שעלה שם לפיו כדאי לשתף פעולה עם חברה בעבודה ולהחליט שיחד אתן מגבות אחת את השנייה ובעצם משמשות אשת יחסי הציבור האחת של השנייה. שווה מחשבה. מומלץ!

הון ושלטון:

ואנחנו עדיין דוהרות על הדרך להצלחה מקצועית והפעם בנושאים כספיים. במשך השנים יצא לי לראיין די הרבה יזמיות ונשים בעלות עסקים עצמאיים. מידי פעם העליתי בפניהן את השאלה: "מה באמת מונע ממך לכבוש את העולם ולהגשים את החלומות המקצועיים שלך כפי שאת מפנטזת אותן?". והתשובות? כמעט תמיד התמקדו סביב שאלת חוסר היכולת של אותן נשים אינטליגנטיות ויצירתיות לגייס כסף שיניע את גלגלי העסקים שלהן. אז בשבילן ובשביל הרבה אחרות שלא מודות שיש להן בעיה בתחום, אני מביאה מאמר מצוין מפורבס שבו נשות מפתח חושפות: אסטרטגיות מנצחות לגיוס הון. המאמר הזה מעניין במיוחד בגלל שמצד אחד הוא מביא דוגמאות מפיהן של נשים בעלות קרדיט בתחום, מה שמעורר המון השראה ומצד שני, העצות שהן נותנות הן מאוד ברורות ומקצועיות. בקיצור, הן שמות את הדברים תכל'ס על השולחן.

כלכלת משפחה:

הנה רשימה חלקית של טעויות כלכליות שסביר להניח שכולנו עשינו במהלך השנה האחרונה: משכנו יותר מידי כסף מחשבון העו"ש, התעלמנו מהגזירות הכלכליות, לא ניצלנו את הריביות הנמוכות בשוק, הזנחנו ביטוחים פנסיונים וכאמור, מדובר רק ברשימה חלקית ומצערת. עם זאת, הכתבה הבאה: הטעויות שעשינו עם הכסף שלנו השנה - והדרך לכפרה היא בהחלט צעד ראשון לקראת שיפור המצב הכלכלי שלנו. תוכלו לקרוא בה על כל החטאים הפיננסיים השכיחים וגם לקבל תשובות ממומחים שונים איך לתקן אותן. שווה, לא?

חתונה מאוחרת:

התחלנו בשמחה אחת ונסיים בשמחה מסוג אחר שיש בה גם קצת צער ואכזבה. ביום שבת האחרון, המשקיע האגדי, ג'ורג' סורוס (83) התחתן עם בחירת ליבו טמיקו בולטון בת ה 42. בעיני, הסיפור הזה מעורר מחשבה על השוני שביחס לכסף בין נשים לבין גברים. הרי כמה גברים בתחילת שנות הארבעים שלהם היו מוכנים להתחתן עם קשישה בת יותר משמונים? מדובר במקרים ממש ספורים בהיסטוריה האנושית אבל איכשהו קשר רומנטי בין נשים צעירות לבין גברים שגילם כפול מגילן עובר בחברה הצבועה שלנו בנחת ואפילו בכבוד מסוים. לא תצליחו לשכנע אותי שבולטון התחתנה מתוך אהבה לסורוס כלומר, אהבה בטוח יש שם אבל היא לכסף או לעוצמה או למשהו לא רומנטי בעליל בסגנון הזה.

במקרים כאלה אני תמיד מנסה לדמיין איך בעצם כל העסק הזה מתנהל. מה למשל האימא של הכלה אומרת לה רגע לפני הטקס? "אני גאה בך", עשית את ההחלטה הנכונה". קשה לדמיין. מה אני הייתי אומרת לאחת מבנותיי לו הייתה עושה החלטה דומה? אני רוצה לקוות שהיה לי את האומץ לסחוב אותה מהשיער מחוץ לאולם אבל בתכל'ס אף פעם אי אפשר לדעת. מה שבטוח, מדובר בסוג האירועים שבו כמות העקיצות הציניות של האורחים המכובדים נשפכת בערך כמו כמות השמפניה שהמלצרים מחלקים.

חג שמח!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה