מדריך לטישטוש קמטים ומניעתם

מהו אפקט סינדרלה? למה כדאי לישון על הגב? למה אסור לאחוז את הפנים בידיים? ואיך כל אלה קשורים לקמטים? כל התשובות בצירוף טיפים מעולים לטשטוש קמטים ומניעתם בכתבה לפניכם

23/09/2013
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS
»

יש מספר דרכים לטשטש קמטים, למשל על ידי שימוש נכון באיפור: הקמט בולט משום שהוא יוצר צל כהה באיזור הקמט ולכן, אם נשתמש בקונסילר בהיר באיזור הקמטים נבהיר את הצל וניצור אשליה של קמט עדין יותר.

אך במקום לנסות לטשטש קמטים אפשר פשוט לצמצם אותם בשיטה פיזיקלית על ידי מריחת בוסטר של "לאורקס" (מנויות גלוסיבוקס קיבלו אותו החודש להתנסות) הפורס רשת שקופה של ננו חלקיקים. המוצר המהפכני, שמנויות גלוסיבוקס קיבלו אותו החודש במתנה, מתבסס על רשת שנצמדת לעור ומצמצמת את העור העודף (הרי קמט הינו עודף עור – כשיש יותר עור ממסגרת עצמות הפנים, אז נוצר הקמט).

האפקט של הבוסטר הוא מיידי (10-15 דקות) ונמשך בין יומיים לשבוע. שימוש קבוע בבוסטר משקם את העור לאורך זמן ומונע הופעתם של קמטים חדשים.

לידיעת הדוגמניות קייט אפטון וקרולינה קורקובה. כך תישארו עם עור פנים זוהר (צילום: GettyImages)

כך תמנעי העמקת הקמטים

לאחר שהבנו כי קמט הינו עודף של עור, נסביר את הלוגיקה שבמניעת קמטים: אסור למתוח את העור, לכן עלינו לסרב לכל טיפול או מוצר המציע לנו למתוח את העור. אמנם מתיחה יכולה להביא לתוצאה של החלקת הקמט באופן מיידי אך הנזק הוא עצום. בכל פעם שאנחנו מורחות חומר למתיחת העור אנו יוצרות למעשה עוד עודף של עור, וגם מדקקות את העור. לימים, יהפוך העודף הזה לקמט עמוק יותר. במילים אחרות "אפקט סינדרלה": להראות טוב לכמה שעות אך המחיר יגבה מאיתנו קמטים עמוקים יותר כשהאפקט יורד.

העור עדין מאוד, עובי האפידרמיס הוא עשירית המילימטר בלבד! ולכן יש להתיחס אליו בעדינות יתרה.  אין למרוח קרמים בתנועות גסות המותחות את העור. ההנחיה נכונה גם לגבי שימוש באיפור. לעיתים אנו מותחות את העור סביב העיניים על מנת למרוח צללית או אייליינר. כאשר אנו מותחות כל יום את העור סביב העיניים אנו יוצרות למעשה עוד עודף של עור. לדוגמה - אם ניקח בד ונמתח אותו, הבד כבר לא יהיה ישר, יופיעו עליו קמטוטים של המתיחה.

* כשאנו הולכות לישון, יש להשתדל לישון על הגב ולא למרוח את הלחיים על הכרית.

* מומלץ להשתדל להמנע מפעולות המותחות את העור. לפעמים אנו יושבות מול המחשב כשהידיים אוחזות בפנים והעור נמתח לצדדים...  מספיק כמה דקות כאלו ביום בשביל לגרום למתיחת העור.

* שימוש קבוע בחומרים ומוצרים שעושים מיצוק ולא מתיחה.  זכרי תמיד – מתיחת העור: אסורה, מיצוק העור: מותר ומומלץ!
* תודה לפרופסור דב אינגמן, על הסיוע בהכנת הכתבה: פרופ' אינגמן פיזיקאי מוכשר, מומחה בתורת החומרים, אחראי למספר פטנטים בתחום הרפואה והקוסמטיקה והמכנה המשותף של כולם היא פתרונות פיזיקליים המשולבים עם ננו טכנולוגיה לבעיות שעולם הכימיה והביולוגיה לא הצליח לפתור עד כה. פרופסור אינגמן המציא את החלקיק היחודי לפורמולות של לאורקס. את המוצר קיבלו החודש במתנה מנויות גלוסיבוקס, עכשיו גם את יכולה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה