טיפ: המזון שנלחם בכתמי עור

יש אנשים שלא יתפשטו לצד בני הזוג ואפילו יימנעו מללבוש גופיות בגלל כתמי אקנה ופיגמנטציה על הזרועות, הגב, המחשוף או הישבן. הנה 3 טיפים לשיפור המראה

23/09/2013
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

אחוז עצום של נשים וגברים מסתירים סוד גדול, כבד ומשתק מתחת לבגדים. הם לא יתפשטו באור, הם יחשבו עשר פעמים לפני כל בגד שיילבשו ויימנעו מהליכה לים או לבריכה. והגורם לכל אלה? כתמים או פצעים בגוף.

אצל ברי המזל מביננו התופעה הזו נותרה רק זיכרון רחוק, אבל אצל רבים נותרו סימנים ברורים לתקופה הלא נעימה של גיל ההתבגרות, ויש גם נשים ששינויים הורמונליים גרמו לבעיית אקנה לשוב ולהתפרץ אצלן בגיל מבוגר. התוצאה: כתמים וסימנים לא אסתטיים על כל הגוף. אותם כתמים עשויים להופיע על הזרועות, על הגב, המחשוף או הישבן, ומן הסתם לגרום לאי נוחות עצומה.

אבל יש לנו בשורה למי שכבר וויתר: שינויים קלים באורח החיים, בתזונה ובהרגלי הטיפוח יכולים לשפר את המצב פלאים, ולעתים אף לפתור אותו לגמרי. אז בואו נפסיק להתעסק בהסתרה ונתחיל להתמקד בריפוי.

1 // אורח חיים: השמש לא מעלימה את הכתמים!

אנחנו תמיד ממליצים להימנע מחשיפה לשמש – אבל במקרה הזה ביתר שאת. רבים נוטים לחשוב שהשמש מעלימה את הכתמים, אבל זו טעות חמורה שעלולה לעלות לנו ביוקר. מדובר במיתוס ותו לא. כאשר אנחנו משתזפים, הכתמים נראים מטושטשים יותר כי העור מתכהה, אבל בטווח הארוך, אחרי שהשיזוף יורד (והוא תמיד יורד) נותרת תוצאה עגומה למדי - במקום לגלות שהכתמים נעלמו, אנחנו נגלה כתמים בולטים יותר.

במקרה של פיגמנטציה שנוצרה בעקבות אקנה חשוב לזכור - לא מספיק להתמרח בקרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה. את חלקי העור הסובלים מכתמים אין לחשוף לשמש בכלל עד לריפוי.

.

2 // תזונה: עברו לתזונה בסיסית

מסתבר שכמו בהרבה חולות רעות, גם לעניין הפיגמנטציה אחראית במידה רבה התזונה המערבית. אנחנו נוטים להתבסס על תזונה חומצית מאוד, דבר שמפריע לגוף לפעול את פעולתו הטבעית. כאשר רמות החומציות בדם עולות, במקום שהגוף יתפנה לריפוי בעיות כמו אקנה ותוצאותיו, הוא עסוק בטיפול בחומציות היתר ובאיזונה. כשרמות החומציות בדם לא מאוזנות, הגוף משתמש במינרלים החיוניים שלו כדי לאזן אותן, ובכך חושף את עצמו לחולשה, למחלות, ולנזקים אסתטיים לא רצויים. כן, כמו הכתמים המרגיזים של האקנה.

אז מה עושים? את הדבר הכי הגיוני עבור הגוף שלנו: הופכים את התזונה ליותר בסיסית:

- מקטינים את צריכת מוצרי החלב והבשר למינימום

- נמנעים מקמח לבן ומוצריו

- אוכלים לפחות 8 מנות של ירקות ביום

אם תתייעצו עם איש מקצוע, תתפלאו לגלות כמה אוכל נפלא מחכה לכם, גם אחר ההגבלות האלה. התוצאה תהיה גוף שעובד בצורה קלה יותר, מסלק רעלים ומטפל בפגמים שנוצרו בו. אה, והוא גם יהיה בריא הרבה יותר, אז בכלל שווה, לא?

.

3 // טיפוח: טיפול בפורמולה צמחית שמבהירה את הכתמים

אז מה, לא נלך יותר לים? לא נאכל יותר לעולם לחם לבן? לנצח נצטרך לדאוג לעור שנפגם? לשמחתנו הרבה התשובה היא ממש לא. הפיתוחים המתקדמים של עולם הקוסמטיקה לא הותירו מאחור גם את הסוגיה הזאת, ומציעים טיפולים שממש יכולים להחזיר את הגלגל לאחור, ואפילו די מהר.

"מתחת לעור הפגום קיימת שכבה של עור חדש ובריא", מסבירה הלגה רקנאטי, מנכ"ל מכון הלגה. "פיתחנו במכון תהליך מאוד מתקדם שפשוט משיל בבת אחת את שכבת העור הפגומה, ומאפשר לשכבה בריאה וחלקה להתהוות במקומה".

הטיפול שרקנאטי מדברת עליו נקרא "אקנה בודי פיל". "אין פה כימיקלים מזיקים, אלא אך ורק פורמולה צמחית ייחודית להבהרה וריפוי של העור הפגוע, ובזמן קצר מאוד", אומרת רקנאטי. לאחר טיפול אחד, כ-80 אחוז מהכתמים מתבהרים, ולאחר מספר טיפולים קטן ניתן להגיע לריפוי כמעט מלא.

"התוצאות מדהימות", מעידה רקנאטי, "ומה שמדהים עוד יותר זה השינוי הפנימי שעובר על המטופלים. לא תאמינו כמה אנשים סיפרו לי על קשיים בזוגיות שהם חווים מהבושה שהפיגמנטציה גרמה להם. כשהם מתקשרים לאחר הטיפול ומספרים לי שבעיית הבושה נפתרה - אני יודעת שעשיתי משהו בעולם הזה".

אז מתי כדאי לפנות לטיפול? לדברי הלגה, בכל שלב ניתן לטפל, אך כמובן שאין סיבה לחכות. "עדיף לבוא לטיפול כשהפצעים מתחילים", היא מסבירה, "כי אז בכלל לא תגיעו למצב של כתמים. אבל אם כבר נוצרו כתמים פשוט צריך להגיע, כי לבד זה לא ייעלם, ופשוט חבל לבזבז את הזמן על בושה מיותרת".

 

* מכון הלגה – בן גוריון 4, מרכז בן גוריון, קומה 1, ראשון לציון.

טלפון להתייעצות וקביעת תור: 03-9645111. לאתר האינטרנט :www.helga.co.il

.צילומים: Thinkstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה