זו לא ליידי, זו טהוניה

היא צעקה, קיללה, השתלחה והתנהגה פשוט נורא - ובכל זאת, שרי שיין שמחה שטהוניה רובל זכתה ב"אח הגדול"

27/08/2013
שרי שיין קבלו עדכונים משרי
  • RSS

בראיון שערכו "ישראל היום", עם טהוניה ימים לפני שנכנסה לאח הגדול היא נשאלה איך תגיב במקרה של גזענות כלפיה. טהוניה לא כל כך הבינה למה שתהיה גזענות בתוך האח הגדול, אבל ענתה בלי להסס: "אם זה יקרה אני אדע להתמודד עם זה בחכמה ובתבונה".

ממש.  לא חכמה, לא תבונה, לא התמודדות ולא אדע. במקום זה היו הרבה צעקות, הרבה קללות, והרבה הרמות ידיים למעלה בזעם. זה לא שאני מאשימה אותה, להפך. רק יום או אולי יומיים אחרי הכניסה לבית האח היא כבר חוותה גזענות נוראית מרוני מיילי האב שאמר לה שהיא שחורה כמו הלילה וביזיון לעדה האתיופית, אחר כך גילי מיילי הבן שלח אותה לעבוד במטבח, ויחד איתו עשו את זה ליאון ופאולינה. זה בלתי נסבל, בלתי נסלח. סביר להניח שאם הייתי במקומה גם הייתי מוסיפה סטירה, כיאה לחובבת טלנובלות ותיקה.

טהוניה רובל, צילום מסך mako

ברגע הראשון שטהוניה רובל, דוגמנית איתיופית מהממת ביופיה, נכנסה לאח הגדול אמרתי לעצמי 'מלכת שבא'. אין בכלל מתחרים, היא לוקחת את המיליון. היום, ממש שעות לפני הגמר אני כבר לא כל כך בטוחה. אבל אני מאד, מאד מקווה. היא הדמות הכי מרתקת, הכי מעניינת, הכי מרגשת בבית, ובלעדיה העונה החמישית של "האח הגדול" שאני קוראת לה עונת הבז' הייתה יורדת לגמרי לטמיון. טהוניה ללא ספק מושכת אליה אש, ואני מודה שהיו רגעים רבים שהיא הייתה גם עבורי בלתי נסבלת. אין לה מחסום לפה, היא קריזיונרית, משתלחת ללא הכרה, גם על אויביה וגם על חבריה. במשימת האח הגבוה לצדק איתי (וולך) היה סנגורה, והוא הצליח להרגיז אותה תוך דקה, בניסיון מגומגם (כן אמרתי מגומגם) לדבר איתה על ילדותה. יש להרגיז, ויש להרגיז את טהוניה, ולהרגיז את טהוניה ממש לא מומלץ. הבעיה היא שהיא גם לא צפויה. אי אפשר תמיד לדעת מה ירגיז אותה. במקרה המדובר, היא זרקה מעליה את איתי שגם מאוהב בה (הוא יכול להכחיש עד מחר, לא קונה) במילים בוטות: "לך ממני. לא רוצה שתהיה הסנגור שלי, איך שהמשפט ניגמר אין בינינו יותר קשר. אני אוויר בשבילך". מצאתי את עצמי צועקת למסך: "תספרי עד עשר לפני שאת מדברת, מטורפת".

אבל באותה משימה היא גם סיפרה על עברה. היא סיפרה על היום הראשון בכיתה י', כשהמורה נכנסה ומבין כל 30 התלמידים פנתה אליה בדרישה שתנקה את הכתה המטונפת. כשהיא שאלה למה דווקא אני אמרה המורה: "כי את בולטת". אז, קראו לטהוניה מיכל, היא שינתה את שמה כי חשבה שאולי עם שם ישראלי יותר היא תצליח להשתלב. היא הבינה שבעצם זה לא השם, זה הצבע, ושילכו לעזאזל הגזעניים.

אין קהל שמחבב את טהוניה. יש לה רק קהל ששונא או אוהב אותה, היא יותר מידי קיצונית לתגובות פרווה.  השונאים שלה מצאו גם בסיפור המרגש על מיכל סיבה לעלבונות סטייל "אה אז מי שעושה בלאגן בבית זאת בעצם מיכל ולא טהוניה". היא בת 25 וכבר עברה בחיים עצב וייסורים שלא עוברים אנשים בגילה, עבר של גזענות, עוני מחפיר ואמא, שבעבר רק בזה לה על הבחירה להביא לעולם 13 ילדים, כשאין לה לחם לתת להם. אני לא חושבת שזה מצדיק את ההתנהגות האגרסיבית של מלכת שבא, אבל אולי אפשר קצת יותר להבין. טהוניה עברה בבית את התהליך הכי גדול מכולם, המשימות האחרונות אילצו אותה להתמודד עם התנהגותה. מול מסך הפלזמה בסלון של האח, היא ראתה את הפנים הזועמות שלה, את המילים הבוטות את הוולגריות והצרחות, ונחרדה.

טהוניה רובל, צילום מסך mako

את כל התוקפנות שלה אל הדיירים היא מעבירה עכשיו אל עצמה בוידויים מרגשים והתנצלויות. בשיחה שהייתה לה עם אבי (לוי) היא אמרה:  "כשאתה רואה על המסך הכל אתה מבין כמה אתה שגית ולא אחרים. כל זמן השהות שלי בבית זה היה כל הזמן 'שתו לי אכלו לי'. ואני אומרת לעצמי, איך אני מרשה לעצמי לדרוש מאחרים את מה שאני לא עושה? אני עושה פה רצח אופי לאנשים, ואני מרגישה מאד אשמה. אני נורא מפחדת עכשיו להגיד את זה לכולם. נורא בא לי להביע חרטה מול כולם. ואני זוכרת את הרגעים שאמרת לי תסלחי, תיראי את הצדדים הטובים, איפה החמלה.  ואני כל כך פוחדת להתנצל על כל מה שאנשים חוו פה בגללי". ואבי בתגובה אמר לה:  "אין לך מושג מה קרה פה עכשיו. אני מאושר שעברתי את זה איתך".

עוד כמה שעות הגמר, ואני קוראת את הטוקבקים המעליבים כלפי הנבחרת שלי למיליון, וזה מדהים כמה אגרסיביות יש בכל האנשים שמאשימים אותה בדיוק באותה תכונה, ועולים בי הרהורים על רוני מיילי ועל גילי מיילי ועל פאולינה וליאון והסליחה כלפיהם של קהל הטוקבסיטים ואין לי אלא לשאול את עצמי אם בכל זאת ולמרות הכל הסיבה שלא סולחים לה הוא הצבע שלה. אני מקווה שאני טועה והיום בערב יפתחו הדלתות וטהוניה רובל תרים ידיים למעלה ויפלו אלפי אלפי זוהרים מהשמים. סורי לבנה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה