מי גונב לנו את הפנסיה?

אנחנו כבר יודעים שיהיה כאן רע - אבל כמה בדיוק? מה יישאר לנו מהחסכונות בעוד 20 שנה? וגם: מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר מדגמנת לווג. כלכלה בקטנה

22/08/2013
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

חסכון פנסיוני:

בכל פעם שאני מעלה את נושא החיסכון הפנסיוני, אני מרגישה צורך להתנצל. כן, מדובר בכאב ראש לא סקסי בעליל אבל בכל זאת, הנושא הזה הפך בחודשים האחרונים ללוהט המיוחד (טוב, סוג של), בעיקר על רקע העובדה המצערת שבעתיד הלא רחוק הולך להיות פה רע מאוד בתחום.  כמה רע תוכלו לגלות בשתי הכתבות הבאות: האמת הכואבת על הפנסיה שלכם ואיך לפרק נכון את פצצת הפנסיה. השאלה עכשיו היא מה נותר לעשות? באופן אישי לא הרבה אבל ברמה הציבורית הגיע הזמן לבלוע את הגלולה המרה של קיצוץ קצבאות הילדים ולהתחיל לארגן מחאה רצינית שתדחוף ותלחץ את הגורמים האחראיים במשרד האוצר לערוך רפורמה משמעותית בתחום.

היבריס:

טוב, צריך להגיד את זה: אחרי ניסיונות כנים לפרגן למנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, חייבים להודות שהבחורה די עולה על העצבים. נראה שבכל הזדמנות אפשרית היא חייבת ליצור איזו סנסציה ציבורית והאחרונה שלה חושפת את העובדה שהיא לא רק צבועה אלא שיש לה גם נטייה מיותרת להתלהב מעצמה. הפעם מדובר בכתבה מגזין, שמתפרסמת בשבוע הקרוב במגזין ווג ובה היא הצטלמה שרועה הפוכה על כסא שיזוף כבובת בארבי מוזרה. ממש לא פוזה שמתאימה למנהלת בכירה בעולם ההי טק שמכבדת את עצמה. אבל זה עוד כלום לעומת הציטוטים המלוקקים שלה שם. על רקע התמונה הלא מכובדת היא מתארת את עצמה כ'ביישנית פתולוגית' ומוסיפה ומספרת ש"לא ממש תכננה להגיע לצמרת הניהול העולמי וזה פשוט קרה לי". בטח מותק, מיליוני נשים בעולם מוציאות לעצמן את הנשמה כדי להתקדם ולך זה קורה במקרה.

שער מגזין ווג

חזירות:

בנוסף, מאייר מככבת השבוע בכתבה נוספת שמפורסמת במגזין בלומברג ומכתירה את 10 המנהלות הבכירות הכי מתוגמלות בארה"ב (כדאי להיכנס לקישור ולו רק כדי לראות איך היא באמת נראית קרוב למציאות ובלי כל הפוטושופ והמייק-אפ בחסות ווג). בכתבה נחשפות גובה המשכורת שלה ושל בכירות אחרות (כמה עשרות מיליוני דולרים בשנה), ולא, המספרים המפוצצים , לטעמי, ממש לא מעוררים קנאה אלא יותר תחושת קבס. העובדה שמנכ"ליות נשים אימצו את קנה המידה של מנכ"לים גברים  בהקשר למשכורות אסטרונומיות ולא ריאליות רק מביישת אותן. ברוח קיצוץ הקצבאות יש מי שאולי יכול לטעון שזה אולי מתוך רצון להיות שוויוניות מול המנהלים הבכירים אבל  זה עדיין לא מוסרי בלי קשר למגדר.

קריירה:

אז למי כן אפשר לפרגן השבוע? הנה מישהי שקצת משמח וקצת עצוב לספר עליה בקונטקסט הנוכחי - רוסליה מרה, מייסדת אימפריית האופנה זארה שהלכה לעולמה בסוף השבוע בגיל 69. מרה, חשוב לציין, עשתה את הונה במו ידיה, בגיל צעיר, למרות שהיא הגיעה מרקע קשה. כבוד!

ועוד שתי כתבות משעשעות בנושאי קריירה:

* בטח נתקלתם בציטוטים מהסוג הבא: "תמיד חלמתי להיות עורכת דין", "כבר מגיל קטן רציתי להיות וטרינר".. אז זהו, בניגוד אולי למה שאנחנו נוטים לחשוב, נראה שאחת מעצות הקריירה המטופשות ביותר היא ללכת אחרי הלב שלכם בבואכם לבחור תחום עבודה. למה? בכתבה הבאה תוכלו לגלות.

* מחפשים קידום, רוצים שכר יותר גבוה? תתכוננו להזיע. לפי מחקר שנערך באוניברסיטת "אנגליה רוסקין", עובדים שמקיימים יחסי מין יותר מ-4 פעמים בשבוע, מקבלים שכר גבוה יותר ב-5% מעובדים שתדירות קיום יחסי המין שלהם נמוכה יותר". איך זה יכול להיות? מסתבר שיש כל מיני הסברים מעניינים לתופעה.

קמפיין:

ולבסוף, באמת שלפעמים נשים הן האויב הכי גדול של עצמן. הנה דוגמא מאלפת של קמפיין פרובוקטיבי למניעת תאונות בשם "עוצרות את התנועה" שנשים מרוסיה לקחו בו חלק וחבל. לא צריך להכביר מילים אלא פשוט לראות ולבכות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה