5 פעולות שהורסות לך את השיער

ידעת שכשאת קושרת את השיער בגומיה הדוקה מדי את פוגעת בו? אילו עוד פעולות הורסות את השיער שלך ומה כדאי לעשות כדי להגן עליו וליצור מראה מטופח, בוהק ובריא

18/08/2013
מאיה קושניר קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

לפעמים נדמה לנו שיש עולם אחד שבו גרות בחורות שקמות בבוקר, מצחצחות שיניים, מסתכלות במראה ומחייכות למראה השיער שלהן, ועולם אחר שבו בחורות קמות בבוקר, מצחצחות שיניים, מסתכלות במראה ומתקשרות להודיע שהן לא מגיעות היום לעבודה.

ההשלכות של bad hair day (יום שיער רע) על חיי היומיום שלנו הן לא עניין של מה בכך. ביכולתו לדחות דייטים, להחריב תמונות, לגרום להתמכרויות לתכשירים ומכשירים שרק יהרסו אותו עוד יותר ובאופן כללי לשמור על יחסי אהבה-שנאה, רק בלי החלק של האהבה. אבל כמו בכל מערכת יחסים, גם בזו צריך להשקיע, ללמוד את הצד השני לעומק, להראות שאכפת לנו וליישם. וגם אם לא תמיד הכל מסתדר לנו כמו שאנחנו רוצות, אנחנו חייבות לדעת איך למזער נזקים.

כדי לעזור לכן לעבוד על הזוגיות עם השיער שלכן, אספנו כאן חמש פעולות יומיומיות שהורסות לכן את השיער מבלי שאפילו תרגישו וגם חמישה פתרונות מעשיים, כדי שתוכלו להתאהב בו מחדש:

1
הסכנה: מי ים מלוחים, מי בריכה עתירי כלור
הפיתרון: מזערי נזקים לאחר הבילויים

שיער רטוב בחוף הים

אנחנו יודעות עד כמה את אוהבת את הים והבריכה ועוד יותר - עד כמה את אוהבת להעלות תמונות מהחוף הסודי לאינסטגרם. השיער שלך, לעומת זאת, אוהב את זה פחות. מי מלח ומי כלור ידועים בתור הרסני-שיער כפייתיים ועלולים לגרום ליובש רציני ולדהייה של צבע השיער (במידה ואת צובעת). אם כבר עלית על בגד ים, הגעת לחוף, פילסת את דרכך בין המוני המשתזפים וגם מצאת פיסת חול להשתקע בה - הקפידי לשטוף את השיער מיד לאחר הרחצה במים מתוקים, כדי להיפטר מהמליחות או מהכלור. השלימי את הפעולה בבית עם שתי חפיפות בבית והשקיעי בו עם מסיכת הזנה משקמת.

.

2
הסכנה: צבע שיער עם אמוניה
הפיתרון: למדי מה עושה לשיער שלך טוב

צביעת שיער

אנחנו הרי צובעות את השיער כדי שנראה טוב יותר, אבל אם השיער שלך ייראה קשוח ומחוספס, בדיוק כמו שהוא מתנהג כשאת צובעת את השיער בצבעים המכילים אמוניה – מה עשינו בזה? החומרים הכימיים המצויים בצבעי השיער, במיוחד האמוניה, האחראי על החדרת הצבע לשיער, מסב נזק לשיער, גורם לנשירה ובמקרים חמורים עלול לגרום לכוויה בקרקפת. כדי להקל על שיערך חשוב להשתמש בצבעים מטפחים וידידותיים. השתמשי בצבע שיער ללא אמוניה על בסיס שמנים, שיעניק רכות, ברק, ניחוח עדין לשיער ולא יזיק לעור הקרקפת. כדי לשמור על גוון הצבע, במיוחד בקיץ, הקפידי ללכת עם כובע רחב שוליים.

.

3
הסכנה: החלקת השיער בחום גבוה מדי
הפיתרון: נסי לקבל את השיער שלך כמו שהוא

מחליק שיער

מה יש בהם, במחליקי השיער, שאנחנו כל כך מכורות אליהם, למרות שהם מייבשים לנו אותו וגורמים לו להישבר? התשובה היא פשוטה ושטחית כמובן: לא כולנו נולדנו עם החלקה יפנית בילט-אין ולא ממש בא לנו להיראות בציבור עם שיער שלא מסתדר לנו. למרות זאת, ההמלצה שלנו היא לנסות לקבל את שיערך כמו שהוא, כלומר, הוא לא חייב להיות חלק-חלק אבל לפחות הוא גם לא יהיה תלוש, שבור ומפוצל. אם בכל זאת החלטת להחליק את השיער עם פולט החום הידני, שימי לב שהטמפרטורה נמוכה יחסית, הימנעי מלהשתמש בו על שיער לח או רטוב והקפידי למרוח מידי יום סרום על הקצוות כדי למנוע יובש.

.

4
הסכנה: גומיות שיער לוחצות
הפיתרון: למדי לשחרר

קים קרדשיאן בגולגול גבוה

הדבר האחרון שמתחשק לך לעשות ביולי-אוגוסט הוא לפזר את רעמת השיער שלך, שרק תכביד על החום שכבר ממילא מהביל ומעיק. לכן הנטייה היא לאסוף אותו עם גומייה שתחזיק אותו כמה שיותר צמוד לקרקפת. אבל גומיות שקשורות באופן הדוק מדי "שוברות" את השיער וגורמות לנשירתו. אם את נוהגת לאסוף את שיערך, עשי זאת ברכות (כמו התסרוקות האסופות המרושלות מעט) והשתמשי בגומיות רכות או בקליפסים שישאירו אותו למעלה, אבל לא יחנקו אותו.

.

5
הסכנה: דחייה של תספורות עד כמה שניתן
הפיתרון: קבעי תאריכים לגזירת קצוות – כל חודשיים

קצוות מפוצלים

סלוני שיער הם עסק יקר וגם זמן הוא מצרך נדיר, כך שרובנו נוטות לדחות את התספורת הבאה עד כמה שניתן. זה תקף בעיקר לגבי נשים שמנסות להאריך את השיער. אבל הימנעות מתספורת רק פוגעת במראה שיער ובבריאותו ואפילו מאיטה מעט את גדילתו בשלב מסוים. ברגע שאת לא גוזרת את הקצוות באופן שוטף, הם קרוב לוודאי יתפצלו, ישברו, והדרך לשיער ארוך וגולש רק תתארך. קבעי לעצמך תזכורות בסמארטפון לגזור את הקצוות אחת ל-8 שבועות. כך תבטיחי שהשיער יגדל באופן בריא ויהיה חזק.

.

צילומים: Thinkstock, Gettyimages
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה