הקלף שחשף את גורל הכלב

הכלב של צביקה נעלם. נחמה מירב פתחה בקלפי טארוט, וראתה את קלף נסיך המטות, שמבשר בשורות רעות. מה גילו הקלפים, ומה קרה לכלב?

14/08/2013
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

מחלון ביתו בחוות בודדים, באמצע המדבר, נשקף צהוב אין סופי. החום היה בלתי נסבל, והרוח דאגה להזכיר זאת, יחד עם ענני חול מעצבנים.

שמוליק הזמין  אותי ואת בן זוגי לשהות איתו ועם משפחתו בחווה לכמה ימים, הוא ידיד ותיק, אוהב אדם וחיות, נמנע לפגוע גם בזבוב. הוא למד בגליל כיצד לגבן גבינות עיזים מדהימות, מצא אישה כמותו, מעניינת ואוהבת חיות, ושניהם הלכו והקימו בית במדבר - באמצע הכלום. וכך הם חיים: מגדלים עיזים, מלווים בשני כלבי מרעה פירנאים ענקיים, עוץ וגוץ, שעובדים קשה לארגן את העיזים ביציאה למרעה.

כלב רועים פירינאי

יום לפני שהגענו נעלם הכלב עוץ כלא היה, עקבותיו לא נראו, לא נשמעו נביחות מצוקה – כאילו בלעה אותו  האדמה. רותי, אשתו של שמוליק ואהבת חייו, פנתה אלי ובקשה שאביט בקלפים שלי כדי לנסות ולגלות היכן הכלב האבוד. מהחלון ראינו כיצד הכלב השני, גוץ, מסתובב עצוב וחסר מנוחה. "אני רואה שהכלב נמצא לא רחוק מכאן, בשטח פתוח", אמרתי אחרי שקלף נסיך המטות הופיע ראשון, מבשר בשורה עצובה, "הוא הלך או הובל או הוסע לא רחוק מכאן, למקום לא מיושב".

קרבות כלבים לא חוקיים

פניו של שמוליק החווירו בבת אחת. "הבדואים עורכים קרבות כלבים לא חוקיים בשטחים הפתוחים", אמרה רותי בשקט, "אוי ואבוי אם הוא נלקח מכאן לשמש פיתיון ואימון לכל כלבי התקיפה שיש שם". שמוליק נמלא זעם, קם, נטל את מפתחות הרכב ופתח בנסיעה פראית לעבר התיישבויות של אזרחי המדבר.

אחרי שלוש שעות הוא חזר בפנים נפולות, וכולנו כבר הבנו שמאוחר מדי, מאחר וקלף חמשת הגביעים היה הקלף השני בפריסה, והוא קלף של עצב, שכול ואבל.

בטנדר נחה גופתו הפצועה של הכלב האדיר, לבן השיער וטוב הלב שלו, הכלב עוץ. הוא היה לא רחוק מהבית, שכוב באפיסת כוחות, זב דם מנשיכות כלבי התקיפה (גם עכשיו כשאני נזכרת במקרה הדמעות זולגות מעיניי).

עוץ נקבר במדבר, אך גם שם לא הצליחו בני הזוג לגונן עליו מפני התנים שחפרו בקברו.

אבל עכשיו יש להם גור קטן מדהים לבן עם כפות רגליים ענקיות בשם שלג, ושני אוהבי המדבר משגיחים היטב על הכלבים שלהם (ושמוליק גם הצטייד ברובה). כלבים הם כמו בן משפחה, וכשהם נאבדים או נפטרים, חלק מאתנו גם נאבד. לבי תמיד יהיה עם שמוליק ורותי, ואני יודעת שהוא עדיין בלב שלהם.

קלף נסיך המטות - משמש בתכונותיו את כל מה שמסמן מזל קשת: אהבת מרחבים, צורך בשליטה בחיים וגם שליטה על המקורבים, יכולת עצמאית לחיות ולעבוד ללא בוס, ובעיקר לחיות ללא זוגיות ברורה או עם הרבה  מרחב בזוגיות הזו.

קלף נסיך המטות

קלף חמשת הגביעים - כמו כל קלפי הגביעים, גם מדובר בקלף של רגש, הפעם רגש של עצב ואבל עמוק עד כדי כך, שקשה למתאבל או לראות שישנם גם גביעים עומדים - לא הכל הלך לאיבוד, יש תקווה! הנחל הזורם כשהחורבות ברקע והדמות השחוחה מתגברים על האבדן והעצב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה