הפינגטון פוסט בעד הנקה בפומבי

הקמפיין של הפינגטון פוסט הולך ומתעצם: בעקבות מקרה ההנקה הפומבית של לוסי אידס, מאות נשים שולחות מסרי "אני תומכת בך" למי שרוצה להאכיל את ילדיה בלי לחשוש מהפוריטניות של הסביבה

12/11/2013
הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מהפינגטון
  • RSS

זה סיפור ששמענו, למרבה הצער, הרבה מאוד פעמים בעבר: אם מניקה בפומבי מתבקשת להפסיק, לצאת, או להתכסות.

הפעם, כשלוסי אידס נתבקשה להתכסות, במרכז תרבות בברלסון, טקסס, בעלה צילם במצלמת וידאו את חילופי הדברים. הוא העלה את הסרט לערוץ היוטיוב הפופולרי של המשפחה.

לפי תחנת WFAA המקומית, הקשורה לרשת ABC, אידס, אם לארבעה, הניקה תינוקת בן 16 יום, בעוד בתה הגדולה היתה בחוג מחול. פקידה במרכז התרבות ביקשה ממנה להתכסות, אבל אידס עמדה על זכויותיה והמשיכה להניק. "זה חוק מדינה. אני יכולה להניק את התינוק עם או בלי כיסוי", אמרה.

אידס צודקת. חוקי להניק בציבור בכל 50 המדינות של ארצות הברית, וטקסס היא אחת מ-45 מדינות שבהן יש חוקים ספציפיים המאפשרים לנשים להניק בכל מקום, ציבורי או פרטי.

בסופו של דבר גם האב השמיע את קולו, והפקידה הסתלקה. תחנת WFAA מדווחת כי אידס היא האם השנייה שנתבקשה להתכסות באותו מרכז תרבות באותו יום. לאחר מכן פרסמה עיריית ברלסון את ההודעה הבאה:

"עיריית ברלסון תומכת בהנקה ומעריכה את ההכרה בשבוע ההנקה הלאומי. העיריה תומכת גם בחוק האומר, 'אם זכאית להניק את תינוקה בכל מקום שבו מורשית האם להימצא'. היום, שתי נשים הניקו בתוך או ליד מרכז התרבות של העיר, שאירח קיטנה של בני חמש עד 13, בנוסף לפעילויות הרגילות. כדי לכבד את הזכויות של כולם, ביקשנו מהנשים להתכסות. אין בחוק דבר המונע מהעיריה לבקש מאם להתכסות. הצענו גם חדר, בניסיון לעזור. העיריה אינה מנסה למנוע הנקה, ואנחנו לגמרי תומכים בחופש של האמהות להניק, כל עוד זה לא מפר פוגע בחופש של הזולת".

ג'ין סאגר מ'הסטיר' רואה את הסוגיה הזאת כשחור או לבן. "או שאתה ידידותי למשפחות, או שלא. וכל עוד אתה מתנגד לאמהות מניקות, אתה לא ידידותי למשפחות", כתבה.

לפי האתר של KHOU ביוסטון, טקסס, בשבת שעברה נערכה במרכז התרבות בברלסון הנקה קבוצתית, צורה פופולרית של מחאת אמהות מניקות.

תקרית זו התרחשה במקרה במהלך חודש ההנקה הלאומי בארצות הברית, אירוע שנתי שמציינים במדור ההורים של הפינגטון פוסט. הפינגטון פוסט משתתף ביוזמת "אני תומכת בך", שבמהלכה ייאספו תמונות ומסרים מאמהות, בהן נאמר שאולי כל אחד ואחת מאיתנו מנהלים אורח חיים שונה, אבל כולנו רוצות ורוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו.

הנה חלק מהתמונות שהגיעו אלינו:

הפינגטון פוסט, קמפיין הנקה 1

תרגום מאנגלית: שרית פרקול

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה