הקמפיין של "הארץ": נמוך ורע

ענת סרגוסטי אדם חושב, ועדיין לא מצליחה להבין את הפרסומת החדשה לאתר "הארץ" במהלכה גבר מתלונן על "חווית המשתמש" שלו בזמן סקס עם אישה. מה נסגר איתם שם?

11/08/2013
ענת סרגוסטי קבלו עדכונים מענת
  • RSS

אתחיל מגילוי נאות: אני מנוייה על עיתון הארץ כבר הרבה מאוד שנים. ככה התרגלתי. עיתון פרינט שעוזר לי להעביר את הקפה של הבוקר. זה העיתון שממתין בפתח הדלת בכל בוקר כבר שנים. לעיתים, כשאני משכימה מאוד קום, או מושכת את הלילה עד מאוחר מאוד, אפשר לשמוע את נקישת העיתון כשהוא נזרק לעבר הדלת שלי.

כל השנים, ואפילו לאחרונה, הקפדתי לשלם מחיר מלא על המנוי. מעולם לא ביקשתי הנחות, לא איימתי שאבטל את המנוי, לא עברתי לקריאת התכנים באינטרנט גם כשזה היה בחינם. מן גישה מסורתית – תרצו מיושנת – שנאחזת בכל כוחה בעולם הפרינט הישן.

אפילו הצלחתי לייצר לעצמי רציונאל מאוד חברתי: אני משלמת מחיר מלא על המנוי (נדמה לי שהוא עומד עכשיו על 270 שקלים בחודש), ואני מתייחסת למחיר המנוי כאל "תרומה לקהילה", כי חשוב לי שהעיתון ימשיך לצאת. שיגעון שכזה, כך הסברתי לעצמי בכל חודש כשהגיע חשבון הוויזה שלי.

ועוד: כדי לנחם את עצמי, נהניתי לחשוב, עד היום לפחות, שאני נמנית על קבוצה נבחרת של אנשים חושבים. אנשים חושבים נשמע טוב. לא כולם קוראים את הארץ. הרי הרוב מעדיף לקבל בחינם את ישראל היום.

ואז ראיתי את הפרסומת הזו, בערוץ היוטיוב של הארץ. בעולם המושלם, הייתי מתארת לכן אותה מבלי שתוצג כאן, אבל כדי שתוכלו להתרשם ממנה, אני בכל זאת מפנה אליה -  תוך הסתייגות:

אז מה עכשיו? כשהפרסומת הזאת יצאה לאוויר? מה אני אמורה לחשוב? איזה מן "אנשים חושבים" יילכו לעשות מנוי כשייראו את הפרסומת הזאת, שבה נראה זוג צעיר ומחוטב מקיים יחסי מין. ותוך כדי האקט, הגבר – כמובן הגבר – מסביר לנו, הצופים, שזה לא רציני. ושבאמצעות יחסי מין לא ניתן לקבל אינפורמציה, לדעת מה קורה בעולם. ובכלל, שיחסי מין זה משעמם ולכן כדאי לעשות מנוי להארץ.

סליחה?

אני מאוד הייתי רוצה להאמין שמישהו חמד לצון והשתלט על אתר הארץ והשתיל שם פרסומת ויראלית. אבל זה כנראה לא נכון.

אני גם הייתי מאוד רוצה להאמין שהעניין הזה צץ במוחו הקודח של איזה קריאייטיב ועלה לאוויר לפני שמישהו בעיתון הארץ אישר את זה. אבל גם זה כנראה לא נכון.

אני מאוד הייתי רוצה לחשוב שמישהו חשב שזו הדרך לגייס ולשכנע צעירים לרכוש מנוי לעיתון הארץ, כי סקס לא מלמד אותם שום דבר חדש. אבל הלוואי וזה לא נכון.

והייתי רוצה להאמין שזה סתם הומור גרוע. אבל זה אפילו לא מצחיק.

אז כנראה שזו אכן הפרסומת של עיתון הארץ, וכנראה שמישהו בכל זאת אישר לפרסומת הזאת לעלות לאוויר. כי מישהו ישב בישיבת בריף – כך קוראים לישיבות האלה שעושים עם אנשי הפרסום כדי שהם יבינו מה המטרה, מי קהל היעד, מה רוצים להשיג וכו'. ומישהו ראה סקיצות, ומישהו חשב עוד קצת, ובסוף גם אישר שהדבר הזה יעלה לאוויר. והמישהו הזה הוא הפנים של עיתון הארץ, אותו עיתון לאנשים חושבים.

אז כמה שאלות:

1. האם אנשים חושבים לא עושים סקס?

2. האם סקס זה דבר כל כך שלילי?

3. האם מישהו באמת חושב שאנחנו נרוץ לרכוש מנוי לעיתון הארץ על בסיס הפרסומת הזולה הזאת?

4. האם רק גבר הוא "אנשים חושבים" והאישה היא רק היפה והשותקת, גם בפרסומת הנחותה הזאת?

5. האם האנשים בעיתון הארץ חושבים שהצעירים יקנו את השטות הזאת?

6. ומה יענו במחלקת המינויים למצטרפים החדשים? ישאלו אותם איך הם הגיעו לעיתון? מי המליץ להם?

7. האם הייתה קבוצת מיקוד שצפתה בפרסומת הזאת? מה נאמר שם?

לצערי איני אדם אלים ולכן אני לא מאיימת שאפסיק את המנוי. אבל, הלו, מה נסגר איתכם שם בהארץ?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה