תסמכי על החושים שלך

האם זה נגמר? אל תשאלי את הראש, כי אם את החושים: הראייה, הריח, המישוש, השמיעה, הטעם וכן, אפילו החוש השישי שלך מרגיש אם פרידה מתקרבת

05/08/2013
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS

אני אגש ישר ולעניין: מאיר הגאון כתב בשיר הכאב שלו שבסוף כל משפט בעברית שאתם אומרים יושב ערבי עם נרגילה וזה גרם לי לתהות האם בסוף כל גבר נורמלי מסתתר גבר לא נורמלי. אני לא חושבת ככה. אני מכירה מלא גברים מופלאים (רובם אמנם קרובי משפחה שלי, אבל אני זורמת).

חוויתי פרידות בחיי וחלקן היו פרידות מבחורים באמת מקסימים ולפני כמה ימים תהיתי לעצמי האם היו סימנים בדרך לפרידה הקרבת ובאה. זה מעניין וגם קצת מעציב אותי בכל פעם מחדש איך אנחנו נוטים להתעלם מסימנים. כשאנחנו על הכביש נגיד אנחנו אף פעם לא מתעלמים מתמרורים, כי אנחנו יודעים שאם כן, זה עלול לעלות לנו בחיינו (וכן, אני יודעת שזה נשמע קצת אירוני לאור העובדה שהייתי צריכה לעשות קורס נהיגה מונעת). אבל כשאנחנו בקשר, אנחנו נוטים להעלים עין ולהחליק אותה כמו שאומרים. אני מאמינה שאדם שמספיק רגיש לעצמו ולאחרים, יכול לחוש הכול וגם אם אנחנו מתעלמים מסיבה זו או אחרת, אנחנו עדיין חשים. בדרך כלל אנחנו חושבים על החושים שלנו בהקשר של אוכל, מוזיקה, סקס, זריחה מרהיבה וכו, אך לחושים שלנו יש תפקיד הרבה יותר נרחב מזה.  אז לאור המסקנות מרחיקות הלכת שהגעתי אליהן (לא באמת, אבל זה נשמע טוב), להלן שימוש נכון וחכם בחמשת החושים שלנו כשזה מגיע לקשר (ויש גם עוד אחד ככה לבונוס).

חוש הראייה

אומרים שלהסתכל זו לא חוכמה, צריך לדעת לראות באמת. זוכרים שכשהיינו ילדים, היינו עוצמים עיניים והיינו חושבים שאף אחד לא רואה אותנו? אז בתור מבוגרים, אנחנו לעיתים נוהגים לחשוב שאם נעצום עיניים משהו לא יקרה או קורה אס ויי ספיק. אני חושבת שמאוד חשוב לדעת באמת להתבונן בקשר ומעבר לתחושות שהאדם שמולכם מעלה בכם, באמת לראות את האדם שעומד מולכם. ההבדל בין התאהבות לאהבה זה כשאנחנו מאוהבים זה מה שהאדם נותן לנו להרגיש לגבי עצמנו וכשאנחנו אוהבים, אנחנו באמת רואים את האדם שעומד מולנו. אז תתבוננו, אבל באמת, בלי לפחד ואם אתם מחליטים שאתם עדיין רוצים להיות עם האדם הזה לא רק בגלל, אלא גם למרות, לכו על זה, אבל בעיניים פקוחות כן?

חוש השמיעה

חוש השמיעה

גם כאן, כמו בראיה, צריך לדעת לא רק לשמוע, אלא גם להקשיב. אני תמיד אומרת לחברות שלי שיקשיבו באמת למה שהגבר שהן איתו אומר להן. יש לנו נטייה לשמוע מה שאנחנו רוצים, או לפרש את מה שאנחנו שומעים איך שמתאים לנו ואז, כשהכול עולה בלהבות לא להבין מאיפה זה בא לנו. אז תקשיבו ולעיתים אף תקשיבו לא רק למה שנאמר, אלא גם למה שלא נאמר, כי לא סתם נאמר ששתיקה חזקה ממילים או שמים שקטים חודרים עמוק ואולי אומרים עוד משהו. כנראה לא ממש הקשבתי באותו רגע.

חוש הריח

הנה משפט פופולארי: "אין, אני הרחתי שמשהו לא בסדר, מקילומטרים הרחתי את זה". אז נשאלת השאלה: אם אנחנו מריחים שמשהו לא בסדר מקילומטרים, למה אנחנו מחכים עד שזה יהיה כל כך קרוב, שזה כבר יהיה ממש מסריח? התשובה פשוטה ביותר: כי אנחנו מקווים שאנחנו טועים, אבל חושים אף פעם לא טועים ואם זה מריח לא טוב, רוב הסיכויים שזה לא טוב, טוב?

חוש הטעם

כשנשאר טעם לא טוב בפה, כנראה שהאדם שמולכם, הוא לא כזה ממתק כמו שחשבתם. זה יכול להיות טעם לוואי, או טעם מר, מה שזה לא יהיה, זה לא אוכל. אז במקום לחכות עד שתקיאו, הקדימו תרופה למכה, גם אם הגלולה צריכה להיות מצופה עם שוקולד בשביל שתוכלו לבלוע אותה, כי בתכלס, אתם אמורים ללכת וללקק את השפתיים, אחרת למה התכנסנו כאן?

חוש המישוש

או, זה חוש חשוב ביותר. המגע הוא בעצם הדרך הפיזית שלנו להביע את מה שאנחנו מרגישים ללא מילים ואפשר לדעת בדיוק איך האדם שמולך מרגיש על פי המגע שלו. כשגבר מרגיש לאישה, הוא עוטף אותה אליו, הוא מגונן עליה במגע שלו, הוא ממש אוחז בה. הוא מלטף אותה ברכות, אם זה בידיו או במבטו. הוא נותן לה מלא נשיקות קטנות כאלה ואוסף אותה אל ליבו. כשגבר רק חושק באישה (ולא שאני חלילה מזלזלת בחשיבותה של התשוקה), זה מגע אחר. אין בו את הרוך והחום שיש במגע אוהב. כולנו פראיירים של מגע. כולנו צריכים שיגעו בנו, ילטפו אותנו, ינשקו ויחבקו אותנו ולעיתים מעדיפים חום מזוייף, העיקר שנקבל חום. זה אנושי, אבל תמיד תזכרו שזה שאנחנו נוגעים במישהו, לא אומר שבאמת נגענו בו ולהיפך ולמקרה שזה פילוסופי מידי בשבילכם, שר שרה את זה ממש טוב: זה הכול בנשיקה.

תסמכי על החושים שלך

החוש השישי

הידוע גם בשמו תחושת בטן. תחושת בטן אף פעם, אבל אף פעם לא טועה, אבל וזה אבל גדול, היא צריכה להיות טהורה, חפה מכל מטעני עבר או פחד. מאוד קשה לזקק אותה למצב הנקי והטהור שלה, אבל כשאנחנו יודעים, אנחנו יודעים, גם אם אנחנו לא יודעים. כמה פעמים בחיים שלכם אמרתם: "אין, הייתה לי הרגשה, פשוט התעלמתי ממנה". אז זהו, שאל תתעלמו. החוש הזה שם בשביל שתתייחסו אליו. זה כמו שאתם רואים, שומעים, חשים, טועמים, מריחים, אתם גם ובעיקר מרגישים. ואגב, לא סתם לחוש הזה ניתן מעמד משלו בשם החוש השישי. אפילו אין לו שם מרוב שהוא מיוחד. אז תנו לו כבוד. זה המינימום שמגיע לכם ואם זה לא מספיק לכם בשביל להתחשב בו, תחשבו על הביטוי רואים שש שש. אה? תודו שהעפתי אתכם עכשיו.

ועוד משהו שלא קשור, אבל אני חשה שהוא כן קשור. אמנם שיר כאב עובר ושב, ואולי אתם שרים אותו עכשיו, אבל בואו נהייה אופטימיים חסרי תקנה ונגיד שהוא רק עובר. גם אתם מרגישים את זה?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה