לא רוצות להיות "מילף"

באתר מאקו קבעו כי קייט מידלטון היא "מילף", אמא הראויה לדפיקה, ושוב דחפו לנו את המילה הפורנוגרפית והפוגעת הזו לתודעה. הגיע הזמן להפטר גם ממנה

04/08/2013
ענבל גרון קבלו עדכונים מענבל
  • RSS
» תואר משפיל ומבזה. צילום: gettyimages

מדור 'גברים' של מאקו, פרסם לפני שבוע מאמר מערכת בשם: "ותודה לקייט: המילפיות הכי סקסיות". "גולת הכותרת" הן שלל תמונות חושפניות של נשים יפות ומפורסמות, שהפכו באחרונה, או שלא באחרונה, לאימהות ולמרות ה"אסון הגופני" שחוו, עדיין נראות מצוין.

MILF = Mother  I'd  Like (to) Fuck הגיעה אלינו ממחוזות הפורנו האמריקאי, עוד תוצר לוואי שיכולנו לחיות בלעדיו בקלות. לשם המחשה, תריצו לרגע חיפוש של המילה MILF בגוגל ותראו מה תקבלו. רמז: אין הפתעות. מדובר בשחקניות פורנו מעל גיל 40, סביבן רוחשת תעשייה שלמה של חובבי הז'אנר.

איך ולמה זה גלש למיינסטרים? משערת שבאופן אבולוציוני, כמו תחלואים אחרים. למה אנחנו צריכות להראות כך? אנחנו לא. הבעיה היא שמדי כמה שבועות מתכנסים להם "מומחים בתחום" וקובעים לצורך העניין שהיידי קלום, קייט בקינסייל, ג'ני מקארתי ואחרות הן המילפיות הכי שוות ביקום. המסקנות נשענות בעיקר על תמונות סמי-פורנוגרפיות שאותרו ברשת וכך העניין מחלחל, מכתבה לכתבה ובהדרגה, לא מעט נשים ישאפו להראות כך ולזכות בתואר, כולל המחיר שלצדו.

מהו המחיר? כמי שעבדה, בעוונותיה, משך שנתיים כמנהלת תפעול וצוות בקליניקה לקוסמטיקה ואסתטיקה רפואית, אני יכולה להעיד שמדובר בים זמן, ים כסף ונהרות של כאב, בקיצור – כל מה שנדרש על מנת להראות כמו כוכבת הוליוודית על שער מגזין, בתמונה שעברה פוטושופ. המחיר כולל ניתוחים פלסטיים מיותרים, שאיבות שומן מסוכנות, איפור קבוע, שהוא בעצם עסקה לכל החיים כיוון שמדובר בקעקוע, מריטות שיער "לצמיתות", הזויות ואינסופיות מהקרקפת ועד הבהונות בשלל טכנולוגיות, טיפולי פילינג כימי שפשוט שורפים שכבת עור פנים שלמה וטיפולים להפחתת צלוליט וחיטוב הגוף, שהקוסמטיקאיות, לא בכדי, מכנות - 'גיהוץ'. מיותר לציין שההשקעה הכללית מחייבת גם את התחזוקה הטריוויאלית מסוג פדיקור, מניקור ומספרות. בקיצור, הון תועפות וכאבי תופת, ששום אלחוש לא מעביר והכל כדי שבסופו של תהליך, יקבעו שאת MILF ואכן ראויה שיחשקו בך, כמו בחברות החביבות מן המגזינים הכרומו-צבעוניים וטורי הרכילות הנוצצים.

תופעה נוספת ומקבילה, שאינה מתיישבת עם השכל הישר היא שישנן נשים שמרגישות שמצופה מהן לחזור לגזרת "לוהטת בביקיני" יומיים וחצי אחרי הלידה, גם אם מדובר בניתוח קיסרי, כן? אם זה לא מצליח, יוכרז שהן כישלון? לא מגיעות להן מחמאות? לא אמורים לרצות אותן?

המציאות הברורה מאליה היא שלא באמת ניתן להחזיר את הגוף למראה הקודם שלו, טרום הריון, לידה או גיל. אותות הזמן, החיים והסביבה נכרים בנו באופן הכי חיובי וטבעי. האפשרות הדמיונית שכביכול, ניתן ליישר קו עם לוק או מודל, שברוב המקרים גם עבר עיבוד תמונה, מייצרת כמיהה לסטנדרטים שאינם ברי השגה ומסתבר שהעניין אינו נחלתן הבלעדית של נערות ונשים צעירות, כפי שחשבתי בעבר.

התואר 'מילף', הוא תואר משפיל ומבזה, שהופך נשים למיכל ריק, למשהו "שרק רוצים לדפוק", בדומה להקטנת נשים לגודל של איבר מין, שעושה המילה 'כוסית'. את רק צריכה להראות מספיק טוב, כדי שמישהו יחבב את המיכל שלך מספיק, כדי לפנות אליך. אירוע גבי אשכנזי ואורלי וילנאי דאשתקד, מבהיר מעל לכל ספק, ש'כוסית' אינה מילה המתפרשת כמחמאה ואף נתפסת כזולה ומכוערת. קל וחומר, לגבי התואר המפוקפק שבנדון.

כותבי, או שמא כותבות הכותרת המדוברת (?), אני מהמרת על הראשונים, טרחו וגם מצאו תמונת מחשוף נועזת ביותר של אנג'לינה ג'ולי. לו היו מפעילים לרגע את איבר החשיבה העליון שלהם, אולי היו מגיעים למסקנה שזה ממש לא לעניין ואפילו פוגעני מאוד, להציג לראווה שדיים שכבר לא קיימים, מסיבות רפואיות לא סימפטיות בכלל. לא מעודכנים? אין מצב. מטרידים? מאוד.

בניגוד לכמה טוקבקיסטים משולהבים, רוב התגובות בפייסבוק לכתבת המילפיות השוות, התייחסו בכעס וגינוי רב לכותרת. נגה גנון כתבה: "מילפיות?????? מבזה מאוד מצדכם". לינה כהן הגיבה: "מי שכותב את הכותרות בדף הזה כנראה לא מבין אנגלית, או שלא רוחש ולו טיפה של כבוד כלפי נשים. אחרת לא היה משתמש בביטוי הבזוי ״מילפיות״... בושה וחרפה." תגובתו של יונתן פרנקל: "אח"כ ערוץ 2 יפיק תחקיר של "עובדה" עם אילנה דיין על תעשיית המין בישראל. הלו- יש כאן רגולטור? עוד דקה נשוב." והיו עוד רבות בנימה זו.

לבד משיקולי עבדות לרייטינג, אין כל הצדקה להטריד, לא את הקוראות והקוראים ולא את האימהות המפורסמות וטובות המראה, באמצעות הדבקת מושגי פורנו פוגעניים, לשמן. ניתן בקלות רבה, באמצעות בחירה מושכלת ואחראית של מילים, להחמיא לנשים באופן מכובד ומכבד ועדיין להשאיר את הקוראים באתר ולהרבה יותר זמן.

בכנות אוסיף, שלא באתי לחנך אף אחד או אחת, גם לא לפגוע או להעליב את כבודו של חופש הביטוי, גם לא להגיד לכם ולכן מה לצרוך ומה לא. באתי להראות ירידה מתמשכת באמות המידה המוסריות, בדרך לכיבוש פסגות הרייטינג והכיבוש, כידוע, משחית.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה