עבודות גבס בבית: כמה זה עולה לכם?

כמה עולה לבנות קיר גבס? מהו גבס ירוק והאם ידעתם על קיומו של גבס ורוד שמיועד בעיקר לבנייה במטבח? המדריך המלא לשיפוצים בגבס, כולל מחירון מומלץ לצרכן הפרטי

04/08/2013
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: יוליה ברודסקי גזית, אתר בניין ודיור

בתחום עיצוב הבית, השימוש בגבס הפך את החיים שלנו להרבה יותר פשוטים והרבה יותר מסודרים. כל קיר ישן ומתפורר, ערימת כבלים לא מסודרת או פתח לא רצוי, מיד מוסתרים בקלות בלוח גבס חדש. הספרים והחפצים מקבלים את מלוא הכבוד על המדפים והנישות מבלי שביקרנו בחנות הרהיטים ואפילו החלוקה מחדש של חלל הבית הפכה לקלה במיוחד.

הנמכת גבס ומדפים מגבס בסלון (עיצוב פנים: לירז חזן, צילום: אורי גרון)

.

בשביל להבין איזה סכום להשאיר בצד עבור פתרון הקסמים הזה, פנינו לקבלן השיפוצים מעין אברהם, קבלן הגבס טל סיני ולמיכאל ונגרובסקי, הבעלים של "גבס תושיה", כדי להבין מה הם טווחי העלויות של עבודות הגבס השונות, וכמובן יצאנו עם קצת מידע וטיפים לדרך:

לפני שמתחילים חשוב לדעת מה כוללת הצעת המחיר אותה תקבלו מבעל המקצוע: "שאלו את המשפץ מה נכנס בעבודה שלו. האם הוא עושה עבודת גבס מלאה, כולל סרטים, שפכטל וצבע או שהוא עושה רק את הגבס", ממליץ אברהם.

- בניית קירות גבסמחיר מוערך: 160-300 שקל למ"ר.

- דאבל פלטה ובידוד להפרדת חדרים - "אם רוצים להפריד בין שני חדרים זו השיטה הטובה ביותר", מסביר סיני, "דאבל פלטה עם בידוד יוצרים רמת בידוד לא פחות טוב מבטון, אם לא יותר". מחיר מוערך: 330-400 שקל למ"ר.

- בניית קירות מלוח גבס ירוק - לוח גבס ירוק נקרא גם לוח דוחה רטיבות. חשיפתו הישירה למים גורמת לפירוקו במשך זמן ארוך יותר מאשר הגבס הלבן, ולכן הוא מומלץ לשימוש בחדר הרחצה. מחיר מוערך: 160-330 שקל למ"ר.

- בניית קירות מלוח גבס ורוד - לוח זה מומלץ לשימוש במטבחים מכיוון והוא מכיל סיבי זכוכית בצפיפות גבוהה שיוצרים ליבהקשה וחסינה, המאפשרת עיכוב בעירה. "אל תתבלבלו, גבס ורוד לא חסין לגמרי מאש, הוא רק משהה את נזקי האש לזמן מסוים המוגדר על ידי היצרן", מזהיר ונגרובסקי. מחיר מוערך: 180-330 שקל למ"ר.

- סגירת פתחיםמחיר מוערך: 500-700 שקל לפתח בגודל דלת.

- קרניז / סינר גבס - בליטה מוארכת לאורך הקיר המשמשת כאלמנט דקורטיבי או כשרוול להסתרת תעלות מיזוג אוויר או תאורה. "הרבה עבודות גבס מלוות בעבודות חשמל, ולכן לעיתים אנשים שמומחים בגבס מציגים את עצמם כמומחים גם לעבודות חשמל. זכרו שרק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע עבודות חשמל, ולמרות הקישור המתבקש וודאו שאיש המקצוע המתאים יגיע לבצע את העבודה שלו", ממליץ אברהם. מחיר מוערך: 270-370 שקל למטר אורך.

בליטה מוארכת לאורך הקיר המשמשת כאלמנט דקורטיבי מגבס (עיצוב פנים: מיכל אור, צילום: אור חיים)

.

- הנמכת תקרהמחיר מוערך: 200-300 שקל למ"ר, הנמכה עם לוח 4 פאזות 320-330 שקל למ"ר.

- חיפוי קיר בלוח גבס באמצעות אומגות - זהו פרופיל דק עשוי מפח פלדה מגולוון, המיועד לחיפוי קירות בלבד ולא לבניית מחיצות. פרופיל אומגה משמש לחיפוי קירות ישרים כיוון שהוא מעתיק את צורת הקיר כפי שהיא ואינו מיישר אותה במידת הצורך. מחיר מוערך: 100-270 שקל למ"ר.

- חיפוי קיר בגבס באמצעות הדבקה - שיטה שמתאימה לחיפוי קירות ועמודים בלבד. מחיר מוערך: 100-270 שקל למ"ר.

- מחיצת גבס ליישור הקיר - שיטה מהירה ואיכותית לחיפוי קיר שאינו ישר. מחיצת הגבס נבנית בצמוד לקיר ומיישרת אותו. מחיר מוערך: 240 שקל למ"ר.

- צביעת קיר - ככל שהשטח גדול יותר המחיר עשוי לרדת. מחיר מוערך: 30-50 שקל למ"ר.

- בניית נישותמחיר מוערך: 1,500 שקל ומעלה, תלוי בגודל ובמורכבות.

נישה מגבס עבור טלוויזיה ומדפי ספרים (עיצוב פנים: מיכל אור, צילום: אור חיים)

.

- בניית מדף גבסמחיר מוערך: 230-400 שקל.

- תקרה צפה - מחיר מוערך: 2,500-3,300 שקל לשטח תקרה של 8-10 מ"ר.

- תקרת מגשי פח - תקרה מתפרקת שנהוג לשים מתחת לתקרת האמבטיה או מתחת למזגנים. מחיר מוערך: 300-350 שקל למ"ר.

פתחי המזגן מוחבאים בתוך נישת הגבס למעלה (עיצוב פנים: שרון דוד, צילום: עידן גור)

.

- פרופיל ניתוק מאלומיניום - מאפשר הרחקת הגבס מהקיר במרחק של עובי הפרופיל. מחיר מוערך: 75-85 שקל למטר.

- פירוק קיר / תקרת גבסמחיר מוערך: 80-100 שקל למ"ר.

"חשוב לזכור שעבודה איכותית לוקחת זמן. תנו לבעל המקצוע לעבוד כמה שנדרש עד שהגמר יהיה מושלם. אפשרו לו לחזור ליום עבודה נוסף אחרי שהחומרים התייבשו כדי לעשות שכבה שנייה של שפכטל או צבע, גם אם זה יעלה את מחיר העבודה בכמה מאות שקלים. ההשקעה הזו תביא תוצאות טובות ואיכותיות יותר", מסכם סיני.

מחירון התיקונים לבית:

חשמל - כמה זה עולה לכם?

מוגבלים בתקציב?

שיפוץ חדר הילדים ב-3 רמות מחירשיפוץ חדר השינה ב-3 רמות מחירשיפוץ הסלון ב-3 רמות מחיר | שיפוץ המטבח ב-3 רמות מחיר שונות | שיפוץ האמבטיה ב-4 רמות מחיר שונות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה