חדשות העיצוב: על גגות תל אביב

אנדי וורהול, מיטב המאיירים, בובות, מיניאטורות, תכשיטים ועוד דברים שמחכים לכם בתערוכות בחודש אוגוסט

01/08/2013
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

ימי הגימנסיה – תערוכת צילומים נדירים במגדל שלום

הגימנסיה העברית, שפעלה בין השנים 1905-1959, חוזרת לרחוב הרצל בתל אביב. בשבוע שעבר נפתחה תערוכת צילומים נדירים מתולדות הגימנסיה. בתערוכה כ-100 צילומים שצולמו על ידי טובי צלמי התקופה ובהם נראים יסוד הגימנסיה ביפו, אדריכלות, כיתות הלימוד ומחזורי לימוד, תנועות נוער, אירועים, אישים והריסת המקום. (אוצר: גיא רז. עד תחילת אוקטובר, מגדל שלום גלריה לאמנות, הרצל 1, תל אביב)

ימי הגימנסיה

.

עדשה דיפלומטית – תערוכה חדשה במוזיאון בית התפוצות

עוד בשבוע שעבר נפתחה תערוכה שמספרת את סיפורה של ישראל לאורך 65 שנות קיומה דרך עדשת המצלמה של דיפלומטים ועיתונאים זרים. הצילומים מחולקים לפי קטגוריות של משפחה, טבע, אמנות, חיי יומיום ודת. פקקי תנועה, גגות עמוסים דודי שמש, נופים של ים ומדבר – אלו הם רק חלק מהנושאים בהם עסקו הצלמים. (עד 15/8, בית התפוצות, תל אביב)

עבודה של Jacek Olejnik

.

Art is the Eye of the Soul – תערוכה של צלם האופנה דניאל סיבוני בגלריה אורבנית

היום נפתחה בגלריה אורבנית תערוכת צילומים של צלם האופנה הצרפתי המצליח דניאל סיבוני שעלה לארץ ופתח סטודיו-גלריה שמשלבים בין צילום אופנה לאמנות רחוב וצילום אורבאני. סיבוני, שצילם שערים ל"ווג" ו"אל" וכן קמפיינים אופנתיים לחברות מובילות, הקדיש את זמנו במקביל גם לצילום במרחב האורבאני. צילומיו הם הכלאה בין צילום מסורתי ריאליסטי לכרזות גראפיות. "הסמיכות וההתנגשות של ארכיטקטורה בערים הגדולות, אמנות רחוב, אופנה ופרסום עם החשיפה של האיקונים המודרניים שלנו יוצרים אמנות עיר גלובלית שמשקפת את זמננו" אומר סיבוני. (עד סוף החודש, חצרים 15, תל אביב)

עבודה של דניאל סיבוני

.

Wanted – מבחר עבודות של אמנים ידועים במוזיאון תל אביב לאמנות

ב-8/8 תיפתח במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכה שבה 42 עבודות מובחרות של חמישה אמנים מתוך אוסף מוגרבי. חלק ניכר מהתערוכה מוקדש לעבודות של אמן הפופ אנדי וורהול, ובהן עבודות מוכרות כמו בקבוק קוקה-קולה, מרלין מונרו, אלביס פרסלי ועוד. עוד בתערוכה עבודות של ז'אן מישל בסקיאט, ריצ'ארד פרינס, אדם מקיואן וטום וסלמן. (אוצרת: סוזן לנדאו, תאריך נעילה טרם נקבע)

עבודה של אנדי וורהול. התמונה מתוך The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, Inc. / Artists Rights Society (ARS), New York

.

עץ לדעת – תערוכת בוגרי בית הספר לנגרות

ב-8/8 פותח בית הספר לנגרות "עץ לדעת" את שעריו לתצוגת עבודות הגמר של תלמידיו. בית הספר, שעובד על בסיס נגרות מסורתית, מאמין באומנות שמשלבת יד-עין-לב. בתערוכה יוצגו 30 רהיטים שנבנו על ידי התלמידים בהתבסס על הרמוניה של עץ, צורה ועבודה ידנית. (עד 12/8, קיבוץ בית העמק)

עץ לדעת

.

בובה של סיפור – תערוכת בובות בבית הכט בחיפה

ב-15/8 תיפתח במתחם האודיטוריום שבמרכז הכרמל תערוכה מסורתית שמוצגת מזה שמונה שנים ומותאמת לבני כל הגילאים חובבי הבובנאות. בתערוכה תתקיים תצוגת ענק של מאות בובות אמנותיות ועשרות בוני ומעצבי בובות ואמנים יציגו את יצירותיהם שעשויות חומרים מסורתיים כמו פורצלן, נייר, עיסת נייר, ספוג, בדים וחומרים נוספים. נושא התערוכה השנה הוא "בובה של סיפור", ובמסגרתו יוצגו הן בובות של דמויות מוכרות מהספרות הקלאסית ומסיפורי ילדים והן בובות של דמויות מוכרות מעולמות תוכן אחרים. (אוצרת: אדר' נאווה שפייכר, עד 18/8)

בובה של סיפור

.

מיני ארט – תערוכת המיניאטורות נודדת לאילת

ב-16/8 תפתח בגלריית האמנים החדשה באילת תערוכת מאות מיניאטורות של אמנים נחשבים בארץ ובעולם. בתערוכה מודלים קטנטנים שלוקחים השראה מתקופות, סגנונות חיים, מדינות, תרבויות, קלאסיקות מוכרות ועוד. אורח מיוחד בתערוכה הוא האמן חסאן קלה הטורקי שמפאר באיוריו פריטים קטנטנים כמו גרגיר אורז, מחט וציפורן. בתערוכה אגפים שונים ובהם אוספים, דגמי תפאורות, בובות, בתי בובות ועוד. (אוצרת: לימור מרגוליס, עד 31/12, יותם 2, אילת)

מיני ארט

.

הופ הופ טרללה – יום הולדת שלוש לסדנת בעלי המלאכה

ב-22/8 תפתח בסדנת בעלי המלאכה תערוכה שבה 13 מאיירים ואמנים שנבחרו בקפידה יציגו את יצירתם. בין המציגים: ירמי פינקוס, איציק רנרט, בתיה קולטון, זאב אנגלמאייר ועוד. כל העבודות יוצעו למכירה בעלות של 300 שקל להדפס רשת ידני במהדורה מוגבלת של 50 עותקים בלבד. (עד 31/10, י.ל.פרץ 15, תל אביב)

עבודה של ירמי פינקוס

.

געגוע לחיבוק – תערוכה ביוזמת עמותת "משפחה אחת" במתחם התחנה

ב-30/8 תפתח במתחם התחנה בתל אביב תערוכה שתציג את עבודותיהם של 40 אמנים מהארץ ומהעולם שהתנדבו להנציח סיפורי זיכרון של ילדים שכולים שאיבדו את יקיריהם – הורה, אח או אחות - במלחמות, פעילויות מבצעיות או פעולות איבה. במסגרת התערוכה יושק הספר "געגוע לחיבוק" שבו 150 סיפורי זיכרון של ילדים שהשתתפו בפרויקט כתיבה ביוזמת העמותה. (אוצרת בהתנדבות: רלי וסר, עד 29/9)

עבודה של סליה פרפיניאל

.

ללמוד תכשיט – בוגרי המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר במוזיאון היהלומים

עד ה-11/9 תוצג במוזיאון היהלומים ברמת גן תערוכת שלושים הבוגרים של המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר בראשות שרון קדמי. העבודות מייצגות שפה אמנותית אישית שמשתקפת באמצעות ערב רב של גישות, טכניקות, חומרים ופיתוחים שונים. (ז'בוטינסקי 1, רמת גן)

עבודה של עינב גלית. צילום: תמי דהן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה