מה יש ללמוד ממריסה מאייר

מנכ"לית יאהו השנויה במחלוקת עושה חיל בתפקיד החדש, בעוד שאצלנו בישראל נשים עדיין מופלות לרעה בראיונות עבודה. כלכלה בקטנה

25/07/2013
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

ניהול:

אולי לא ברור איך מריסה מאייר המנכ"לית המתוקשרת מתפקדת בתור אימא בהתחשב בקריירה הצפופה שלה אבל לפחות בכל מה שקשור לביצועים העסקיים של יאהו, יש לה במה להיות גאה, כפי שאפשר להבין מהכתבה: מריסה מאייר החזירה את הצבע ללחיים של יאהו.

מהו הסוד של כל המנהלות המוצלחות מסוגה? אפשר אולי ללמוד מפאדמארסי ווריאר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של סיסקו, שבכתבה שיעור במנהיגות: נשים בעסקים לא צריכות לוותר על העוצמה שלהן מעניקה כמה וכמה עצות שהן    אולי לא הכי מקוריות בעולם אבל כשהן באות מפיה של מי שהגיעה בזכות ולא בחסד לתפקיד כה בכיר, הן ללא ספק מקבלות משנה תוקף.

מריסה מאייר. צילום: gettyimages

קניות:

בגלובס לוקחים לאחרונה ברצינות את נושא החיסכון בקניות ולכן מפרסמים כתבות מעניינות בנושא. שווה להתעדכן בכתבה שמצביעה על כך שבדיקה ברשתות השיווק מעלה שהליכה של 265 מטר יכולה להביא לחסכון של 100 שקלים. כתבה נוספת עוסקת בהשוואה בינינו ובין הגרמנים והצצה לסל הקניות שלהם מגלה שסל מוצרים בישראל יקר פי 2 מאשר בגרמניה.

פנאי:

רעבים, פיינשמקרים, סתם מחפשים דרכים יצירתיות להפטר מהכסף שלכם? מדריך התיירות של פורבס חיפש ומצא את חמש המנות היוקרתיות והמסקרנות ביותר מחו"ל שכל משוגעי האוכל חייבים לנסות הקיץ.  בתפריט המבורגר ב-5,000 דולר וקאפקייק מצופה זהב. ובינתיים, בישראל המהבילה רובנו תקועים בקניונים עם כמה ילדים משועממים ומורעבים, אז בדה מרקר עשו לנו מערוף ובדקו באיזה רשת בתי קפה הכי כדאי לאכול עם הילדים ארוחת בוקר? בתאבון.

עבודה:

הסיפור המשפטי של השבועות האחרונים בהקשר של דיני עבודה קשור לכך שבית המשפט בארה"ב קבע כי ניתן לפטר עובדת רק כי היא "סקסית מדי". צריך להודות שמדובר בפרשה מורכבת אבל אחד הפרטים המרגיזים בה הוא שההרכב של השופטים שדנו בתיק היה מורכב מגברים בלבד, מה שנראה כהחלטה מאוד תמוהה מצד בית המשפט.

ואם בארזים נפלה שלהבת, מה נגיד אנו לאור הידיעה המאכזבת לפיה 59% מהנשים בישראל נשאלו בראיון עבודה על הקשר בין העבודה למצבן המשפחתי. מדובר בחוצפה ובעיקר בעבירה על החוק אבל לצערנו במקום להזדעק ולמחות, במסגרת אותו סקר שערך פרופ' אורן קפלן מהמכללה למינהל עלה כי לפחות 30% מהנשים מוכנות לשקר על מצבן המשפחתי כדי להתקבל לעבודה.

ונעבור לעניינים פרקטיים: שווה בהחלט להציץ בכתבה למה כדאי לשים לב כשחותמים על חוזה העסקה בעיקר כדי לא לעשות טעויות גדולות בגלל כמה אותיות קטנות אבל מתעתעות.

ראיון עבודה, אילוסטרציה. צילום thinkstock

גלובלי:

נכון שאנחנו כישראלים מאוד מחוברים לכל מה שקורה בחו"ל וכבר מתקשים להתרגש מכל פיפס ביזארי ועדיין, הידיעות שמגיעות לפעמים ממרחבי הגלובוס יכולות להפתיע. הנה, למשל, צעירים בסין מוכנים לנקוט בצעדים  אקסצנטריים למדי כדי למצוא עבודה ולבצע  ניתוח פלסטי שמרכך את תווי הפנים האסיאתיים שלהם. אהממ.. אולי כדאי שינסו קודם לשדרג קצת את טופס קורות החיים.

ובקצה השני של העולם – בטורקיה - נראה שהטייקונים לא דופקים חשבון לציבור ואין להם שום בעיה להפגין את העושר והשיגעונות שלהם בפומבי. וכך איש עסקים מקומי החליט במקום לבנות סביב הווילה שלו חומה גבוהה, כפי שעושים החבר'ה מארסוף, להקיף את הבית המפואר שלו באקווריום מגניב. התמונות כצפוי מדהימות אבל אוף, בטח איזה כאב ראש זה לתחזק את הפרויקט המגלומאני הזה.

לבסוף, הסרטון הבא מהאתר  של ההפינגטון פוסט ללא ספק ישאיר אתכם עם חיוך. מדובר בקשישה בת 103 שהבקשה האחרונה שלה היא לערוך קניות באיזה סניף כלבו מפונפן. אז ארגון פילנתרופי שפועל בהוספיס שלה דאג להביא אותה לסניף מייסי'ס בשיקגו ולעשות לה גוד טיים כולל קניה של כמה פריטים נחשקים. הקשישה כל כך שמחה שהיא החלה לרקוד יחד עם ההליכון שלה. מקסימה שכזאת!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה