כמו בפריז: הקיץ של שמלות הפסים

פריטי הפסים, סמל ההיכר והשיק של הצרפתיות מאז ימי הזוהר של קוקו שאנל, הם הטרנד הכי גדול של קיץ 2013. איך נראים הפסים של העונה ואיך כדאי ללבוש אותם?

15/07/2013
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

מי שעוקבת אחרי המדור, יודעת בוודאי שלא פעם הזכרנו שאנחנו משוגעות על פסים. החיפוש אחרי חולצת הפסים הקלאסית והאידאלית הוא נושא מורכב למדי, אבל בקצרה, יש לקחת בחשבון את עובי הפסים ואת המרחק ביניהם, לא להתפשר על פחות מהצבעים המקורים שהם כמובן פסים כחולים על רקע לבן, ועוד כל מיני קריטריונים כבדי משקל, שמבדילים בין סתם חולצה לחולצת הפסים המושלמת, מהסוג שעיצבה קוקו שאנל בתחילת המאה שעברה בהשראת חולצות הימאים שראתה על חוף הים.

שמלת פסים של מיס לגוט. צילום: יח"צשמלת פסים של מיס לגוט (צילום: יח"צ)

מאז, הפסים הם כמובן חלק מהקלאסיקה של המלתחה המודרנית ותמיד יישארו באופנה, אולם בקיץ 2013 הם לוהטים מתמיד, אחרי שכמה ממעצבי העל הנחשבים ביותר נתנו להם מקום מרכזי בקולקציות הקיץ שלהם. הפסים של קיץ 2013 הם כבר מזמן לא רק הפסים בסגנון שעיצבה קוקו שאנל, אלא מגוון עצום ורחב, וסוג של טייק אוף בעצם, על נושא הפסים בכלל.

אצל מרק ג'ייקובס הם היו הכי דומיננטיים – עבים ורחבים, לאורך ולרוחב ובהשראת אומנות האופ ארט, העושה שימוש אומנותי באשליה אופטית. גם רף סימונס שקולקציית קיץ 2013 המצוינת שלו, הייתה קולקציית הביקורים שעיצב לבית דיור, העלה על המסלול דגמים אלגנטיים של שמלות עם פסים רחבים ואילו מייקל קורס, הציג פסים שחורים בשילוב עם צבעוניות עזה של אדום וירוק.

פסים בקולקציית קיץ 2013 של מייקל קורספסים בקולקציית קיץ 2013 של מייקל קורס (צילומים: Gettyimages)

פסים בקולקציית קיץ 2013 של מרק ג'ייקובס ודיורפסים בקולקציית קיץ 2013 של מרק ג'ייקובס (שתי ראשונות מימין) ודיור (צילומים: Gettyimages)

כל שלוש הקולקציות הנ"ל זכו גם לביקורת טובות וגם להצלחה מסחרית, והראיה הטובה ביותר היא, שפאשניסטות בכל העולם, ונשים שעיסוקן בתחום האופנה, מאלה הקובעות דעת קהל ואת טעמו, נראו עוד בטרם התחיל הקיץ לובשות את הדגמים של לפחות אחד מהמעצבים הנ"ל.

לובשות פסים - ג'סיקה סתם, רוזי הנטינגטון, רייצ'ל זו, בינגבינג פןהסלבס מתלבשות על הפסים של מרק ג'ייקובס. מימין לשמאל: הדוגמניות ג'סיקה סתם ורוזי הנטינגטון - וויטלי, השחקנית בינגבינג פן והסטייליסטית רייצ'ל זו (צילומים: Gettyimages)

סלבס לובשות את טרנד הפסיםהאומנית היפנית פיוקו מטסוי בפסים של דיור, הדוגמניות הילרי רודה ודוטצ'ן קרו בפסים של מייקל קורס ומיילי סיירוס בפסים של מרק ג'ייקובס (צילומים: Gettyimages)

הסלבס תמיד לוקחות את זה לקצה, אבל בשביל ליהנות מפסים לא חייבים ללבוש דגם של מעצב על או פסים מתוחכמים מידי. למעשה, דווקא הדגמים הקלאסיים, הפשוטים לכאורה של פסי כחול ולבן, הם אלה שהכי עושים לנו את זה וגורמים לנו להרגיש ובכן, קצת כמו צרפתייה בפריס.

ג'קט פסים של מיס לגוט. צילום: יח"צפסים קלאסיים בכחול-לבן - ג'קט של מיס לגוט (צילום: יח"צ)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך