חברת הביטוח AIG מציעה סדרת מוצרים חדשניים שישנו את עולם ביטוחי הדירה והמשכנתא

החברה מתמחה בביטוחי דירה ומשכנתא ומציעה שני מוצרים חדשים למען עולם בטוח יותר עבור לקוחותיה, וזאת לצד הצעת ביטוח המשכנתא הזול בישראל.

חברת ביטוח AIG - מפגש מובילות דעה- שומרים על בית בטוח צילום: נדיה היבא

השבוע הוזמנתי למפגש מובילות דעה שערכה חברת הביטוח AIG.    המפגש נערך במסעדת לומינה  המפורסמת של השף מאיר אדוני.
במפגש שמעתי מבכירי החברה על מוצרי הביטוח החדשים בתחום ביטוחי הדירה והמשכנתא.

חברת ביטוח AIG – מפגש מובילות דעה- שומרים על בית בטוח צילום: נדיה היבא

פסח הגיע ואיתו תחילת עונת השיפוצים ומעברי הדירה. למרות שהבית הוא הנכס היקר ביותר עבור רוב האנשים הן כלכלית והן רגשית, רובנו עדיין מגלים ידע ומעורבות מועטים ביחס לביטוחי דירה, ולא מודעים לתנאים ולעלויות של ביטוח זה.
AIG, חברת הביטוח הבינלאומית היחידה בישראל, מתמחה בביטוחי דירה ומשכנתא ומציעה שני מוצרים חדשים אשר מבטאים את האסטרטגיה של החברה לפעול למען עולם בטוח יותר עבור לקוחותיה, וזאת לצד הצעת ביטוח המשכנתא הזול בישראל.
AIG Rent
פוליסת ביטוח דירה ייעודית לשוכרי דירות ומשכירי דירות. הפוליסה תאפשר לכל צד לרכוש את הכיסויים הנחוצים לו בביטוח: המשכירים ירכשו את ביטוח המבנה והשוכרים ירכשו את ביטוח התכולה, כאשר כל צד ייהנה מכיסויים ייעודיים המתאימים לצרכיו, וישלם רק על הכיסויים להם הוא זקוק.
בניית המוצר התבססה על נתוני עומק שאספה AIG, אשר העלו כי פחות מ- 50% נוטים לבטח את דירתם ורק חמישית מהמבטחים הינם שוכרי הדירות עצמם. עוד עולה מהנתונים, שרק 20% מאזרחי ישראל נוהגים לבטח את תכולת דירתם, ורק מיעוטם הם שוכרי דירות, זאת מתוך תפיסה מוטעית לפיה תכולת הדירה אינה בעלת ערך, כשלמעשה גם בדירות של שוכרים צעירים, שווי תכולה בסיסית יכול להגיע למאות אלפי שקלים.
המסלול ייחודי גם בכך שנותן מענה לצרכים של כל לקוח תוך התחשבות בסיטואציות שעשויות להתפתח בין שוכר ומשכיר, ללא תוספת פרמיה.
חברת ביטוח AIG – מפגש מובילות דעה- שומרים על בית בטוח- גיל שגיב סמנכל שיווק
צילום: יחצ

ביטוח מבנה למשכיר המכסה נזק שיגרם למבנה הדירה, כולל גם את ההטבות הבאות:

  •  פטור מהשתתפות עצמית בנזקים שמעל 10,000 שקלים, למעט למקרי רעידת אדמה ונזקי מים.
  •  כיסוי לנזק בזדון שגרם דייר הבית עד 5000 שקלים למקרה, ועד 10,000 שקלים לכל תקופת הביטוח.
  •  שחרור השוכר מתביעה ע"י חברת הביטוח בגין נזק שגרם למבנה.
  •  כיסוי גם למשכיר וגם לדייר על נזק שגרמו ברשלנותם לצד שלישי.
  •  הגנה משפטית במקרה של תביעה מצד השוכר בבית משפט לתביעות קטנות.

 
ביטוח תכולה לשוכר המכסה נזק שייגרם לרכוש שבדירה, כולל גם את ההטבות הבאות:

  •  פטור מהשתתפות עצמית בנזקים שמעל 10,000 ₪, למעט למקרי רעידת אדמה ונזקי מים.
  •  בעת מעבר דירה – כיסוי על התכולה שנמצאת בשתי הדירות (עד 7 ימים).
  •  שחרור המשכיר מתביעה ע"י חברת הביטוח, בגין נזק שנגרם לרכוש השוכר.
  • הגנה משפטית במקרה של תביעה מצד המשכיר בבית משפט לתביעות קטנות.

חברת ביטוח AIG – מפגש מובילות דעה- שומרים על בית בטוח- לי דגן סמנכל ביטוח רכב ודירה
צילום: סיון פרג'

חברת ביטוח AIG – מפגש מובילות דעה- שומרים על בית בטוח- לי דגן סמנכל ביטוחי רכב ודירה
צילום: נדיה היבא

לי דגן, סמנכ"ל ביטוחי רכב ודירה: "כיום, כרבע מאוכלוסיית ישראל מתגוררת בשכירות ואינה מחזיקה בבעלות על דירה. שיעור זה אף צפוי לגדול בשנים הקרובות. על אף ההיקפים הללו, עדיין אין מענה ביטוחי איכותי לדירות מושכרות. המוצר AIG Rentנותן מענה מתאים לשני סוגי המבוטחים – השוכרים והמשכירים, ובתמחור הוגן"
AIG Safe Home:
Home' יכלול שני אלמנטים: הנחה בביטוח הדירה ללקוחות שיתקינו מערכות לניטור וצמצום נזקי צנרת וכן אפשרות להתקנת מערכות לזיהוי והקטנה ומניעת סיכוני סייבר ביתיים.
התקנת המערכות לניטור וצמצום נזקי צנרת מתבססת על ההבנה שנזקי מים מהווים אחד מהנזקים השכיחים והמהותיים במסגרת ביטוח הדירה, שגורמים לעוגמת נפש ולחוויה לא נעימה ללקוחות .
ביטוח סייבר עונה על הצורך ההולך וגודל בעולם דיגיטלי, להגן על המערכות בבית הלקוח מפני מתקפות סייבר זדוניות. ההבנה היום היא שככל שמספר המכשירים המחוברים לרשת במשק הבית הולך וגדל, כך רמת הסיכון לנזקי סייבר ביתיים הולכת וגדלה.
את שני הנזקים הללו, נזקי צנרת ונזקי סייבר, ניתן לצמצם ואף ניתן לנסות למנוע.
השקת המוצר הוא המשך ישיר להצלחת ה-,'AIG Safe Drive' המעניק הנחה לנהגים שנהגו באופן זהיר. שלוש שנים אחרי שהושקה, הנתונים מצביעים על כך ש- 40% מהנהגים שהצטרפו לתוכנית מקבלים הנחה בביטוח בזכות נהיגה בטוחה.
לי דגן, סמנכ"ל ביטוחי רכב ודירה:"המוצר הזה הוא דוגמא כיצד טכנולוגיה זמינה עובדת לטובת המבוטחים גם בביטוח. אנחנו יודעים שלקוחותינו רוצים שנשלם להם מהר במקרה נזק, ואנחנו עושים זאת הכי מהר בישראל כבר 4 שנים ברציפות. אך אנחנו גם יודעים שאם יש משהו שהם מעדיפים יותר מתשלום מהיר, זה שהנזק כלל לא יתרחש. השווי הכספי של השטיח שאהבתי או של מזכרת שירשתי, תמיד יהיה נמוך מהשווי שלהם עבורי. ולכן אנחנו משווקים מוצר טכנולוגי שכל מטרתו ליישם טכנולוגיה שתוכל לזהות נזילות בשלבים מוקדמים ותקטין סיכונים להצפות".
ביטוח משכנתא:
AIG פיתחה עבור הצרכן פוליסת ביטוח משכנתא מקיפה שכוללת כיסויים מיוחדים בנוסף לכיסוי היסודי למקרה מוות וללא עלות נוספת.בנוסף, מציעה החברה מחשבון לביטוח משכנתא. פוליסת ביטוח משכנתא הינה פוליסת חובה הנדרשת על ידי הבנק, אשר מטרתה להגן על הבנק במקרה של פגיעה ביכולת החזר ההלוואה רוב לוקחי המשכנתאות רוכשים את ביטוח המשכנתא באמצעות הבנק, בעיקר מטעמי נוחות או מחוסר מודעות שניתן להפריד בין המשכנתא לביטוח המשכנתא. AIGמציעה מנוע דיגיטלי לביטוח משכנתא, המאפשר ללקוחות לקבל באופן מיידי, גם במהלך ישיבתם בבנק או כאשר הם מנהלים שיחה טלפונית בנושא המשכנתא, הצעה נוספת לביטוח המשכנתא. כזכור, המחשבון של משרד האוצר קבעכי חברת AIGהיא הזולה ביותר בביטוח המשכנתא!
יפעת רייטר, סמנכ"לית ביטוחי תאונות אישיות, חיים ובריאות: "לחברות הביטוח תפקיד מרכזי בהנגשת מידע ללקוחותיהן, על מנת לשפר את הבנתם ומעורבותם בתחום חשוב זה. מצאנו שרוב הישראלים כלל לא יודעים שניתן לרכוש ביטוח משכנתא מחוץ לבנק, ובמחיר זול באלפי שקלים לאורך כל חיי המשכנתא. מכיוון ש- AIG מציעה את ביטוח המשכנתא הזול ביותר, כך על פי משרד האוצר, חשוב שכל נוטלי המשכנתאות ישוו את ההצעה שקיבלו להצעה של AIG. מעתה הם יכולים לעשות זאת תוך 2 דקות, מהסמארטפון שלהם. ומי שיבחר לעבור ל- AIG, אנחנו נטפל עבורו בכל סידורי העברת הביטוח!".
לאחר המפגש המעניין, נהננו מארוחת צהרים מושקעת וטעימה במיוחד.
הנה מספר צילומים מהמנות שהוגשו:
מסעדת לומינה של השף מאיר אדוני
צילום: נדיה היבא

מסעדת לומינה של השף מאיר אדוני
צילום: נדיה היבא

מסעדת לומינה של השף מאיר אדוני
צילום: נדיה היבא

מסעדת לומינה של השף מאיר אדוני
צילום: נדיה היבא

מסעדת לומינה של השף מאיר אדוני
צילום: נדיה היבא

מסעדת לומינה של השף מאיר אדוני
צילום: נדיה היבא

ומשהו בנימה אישית: לאחר ההרצאה המעניינת והמלמדת, הבנתי את החשיבות הרבה שיש כיום לביטוח הבית והרכוש. בחברת הביטוח ניתן לבנות לכל אחד את הביטוח המתאים לו ביותר. יש אפשרות להתקין מערכות חכמות בבית – כמו מערכת לניטור נזקי מים, וגם להגן על מערכות הממוחשבות בבית בפני נזקי מתקפת סייבר.
ולמי שיש משכנתא, אפשר ורצוי לעשות ביטוח בחברות ביטוח ולא חייבים רק בבנק שממנו נלקחה המשכנתא , ומציעה להשוות מחירים בין חברות הביטוח – כך אפשר לחסוך אלפי שקלים בשנה במהירות ובקלות.
לאתר הבית https://www.aig.co.il
ערכה וצילמה: נדיה היבא
בכתבה גם צילומים באישור שימוש היחצ