חדשות העיצוב: להוציא מחברות

תערוכה שמוקדשת למחברות הפשוטות של פעם, תערוכת צילומים חברתית, הביאנלה לקרמיקה, צילומים רומנטיים של זוגות זקנים לכבוד ט"ו באב ועוד. חדשות העיצוב חודש יולי, חלק 2

10/07/2013
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

נוט בוק - שנה של תקשורת בבית העיר תל אביב

אתמול נפתחה בבית העיר תערוכה שבוחנת את המשמעות הרחבה של המושג תקשורת בהקשר עכשווי, מקומי וגלובלי ובאמצעות אמנות, מדע ופילוסופיה. בתערוכה יופיע קנת' גולדסמית' – מייסד ועורך הארכיון המקוון הגדול בעולם לאמנות האוונגרד. במקביל תעמיד התערוכה את פרויקט "פושטית" המוקדש למחברת החומה שמוכרת לנו מימי ילדותינו ועברה טרנספורמציה קיצונית. 350 אמנים, 45 מדינות, מגוון טכניקות. (אוצרת ראשית: איילת ביתן שלונסקי, אוצר: ד"ר גיא מורג צפלביץ', ייעוץ אוצרותי ואמנותי: קלודט זורע, צוות אוצרות: רות גרון ויעל משה. ללא תאריך נעילה)

נוט בוקעבודה של טוקיו מרויאמה, יפן

.

הלוגי, האירוני והאבסורד – תערוכת יחיד חדשה של רון גלעד במוזיאון תל אביב

השבוע נפתחה תערוכת יחיד של אחד המעצבים שמייצגים אותנו נאמנה בעיצוב מוצר והשתתפות בתערוכות ואוספים של מוזיאונים בחו"ל. בתערוכה, שבוחנת את המושג "בית", מוצגים חפצים שנראים לכאורה שימושיים ויומיומיים שהשימוש בהם נוטרל בתהליך העבודה ולקח אותם למחוזות חדשים. מסגרות לתמונה שגבולותיהן נפרצו, כסאות ישיבה שממדיהם הוקטנו והפכו לרגלי ספה ועוד. (אוצרת: מאירה יגיד-חיימוביץ', עד 28/12)

רון גלעד מוזיאון תל אביבעבודה של רון גלעד

.

על מחשבות וצילומים בלוד – תערוכת צילומים חברתית

מחר תיפתח בהיכל הלאומי בלוד תערוכה שבה עשרות צילומים שצולמו על ידי כעשרים תושבים. עמותת "מחשבה טובה" מקיימת מזה מספר שנים פעילות חברתית לטובת צמצום פערים חברתיים בעיר לוד. בזמן האחרון קיימו קורס צילום מיוחד שתוצאותיו מוצגות בתערוכה. "לא ידעתי דבר על חבורת הצלמים המתלמדים... כשהגיעו אלי הצילומים, אבל נגולה מלבי... האנשים מוכשרים ואין לי ספק שחלקם גם ימצאו עבודה בתחום" אמר אלכס ליבק, חתן פרס ישראל ומנחה הקורס. התערוכה תעבור לעיריית לוד ומשם למקומות שונים בעיר.

תערוכת צילומים בלודעבודה של מברטו יעקוב

.

חומר זוכר - הביאנלה השביעית לקרמיקה ישראלית

ב-15/7 תפתח במוזיאון ארץ ישראל הביאנלה לקרמיקה והפעם בנושא זיכרון תרבות ביצירה הקרמית העכשווית. 66 אמנים יציגו למעלה מ-200 עבודות שהמשותף להן הוא העיסוק בדיאלוגים בין עבר להווה, מקומי למערבי, מסורתי לעכשווי, מלאכת כפיים לדיגיטציה, פרטי לקולקטיבי וייחודי לגלובלי. (אוצרת: ענת גטניו, עד 10/11)

חומר זוכר הביאנלה השביעית לקרמיקהעבודה של יעל וונס ירזין

.

תנועה בחומר – עיצוב כלים בחמר - גלריה חנקין חולון

ב-15/7 תפתח בגלריה חנקין תערוכת עבודות של מעצבת הקרמיקה צפנת רוזנטל. בתערוכה יוצגו עבודות שימושיות בהן כלים מסוגים שונים לצד עבודות אמורפיות של פסלים שהמשותף לכולם התנועה בחומר. (עד 11/6, חנקין 109, חולון)

תנועה בחומרעבודה של צפנת רוזנטל

.

מהי אהבה? – תערוכת צילומים באחוזת ראשונים

לכבוד ט"ו באב יוצג באחוזת ראשונים פרויקט של צילומי זוגות שצולמו על ידי הצלם זיו שדה. בין ה"דוגמנים" ארבעה זוגות, שחלקם נשואים למעלה מ-65 שנה ולצידם כאלה שאך זה הכירו. כולם הצטלמו באווירה של פעם בגן הציבורי שבמתחם הפלנטריום ברמת גן." אהבה, שמחת חיים, הרבה הומור, מוסיקה, טיולים, כבוד לבן הזוג, עצמאות והרבה חברים הם סוד הקסם של זוגיות טובה" אומרת רבקה כהן הנשואה למעלה מ-65 שנה. (הנחשול 30, ראשון לציון, עד 22/8)

אחוזת ראשונים תערוכהצילום: זיו שדה

.

רינה פלג וזהבה אדלסבורג - שתי תערוכות יחיד בבית בנימיני

ב-18/7 יפתחו במקביל שתי תערוכות יחיד בבית בנימיני: קומי קרמיקה, הפלינטסטונס נגד בנות הפאוור פאפ של רינה פלג באוצרות רונית צור ו"לא דפנה, לא אפולו" של זהבה אדלסבורג באוצרות אבנר זינגר. שתי האמניות מקימות מיצבים של אובייקטים היברידיים צבעוניים נושאי מטעני תרבות שונים. (עד 24/8)

תערוכות בית בנימיניעבודות של זהבה אדלסבורג (מימין) ורינה פלג (משמאל)

.

שאלה של השקפה – תערוכה ירושלמית באמצעות משקפות נוסטלגיות

עד 28/7 תתקיים במתחם התחנה הראשונה בירושלים תערוכה שהצפייה בה מתרחשת דרך משקפות ViewMaster שבהן ניתן לצפות בעשרים גלגלי צילומים שונים. המעצב והאמן טל ארז בחר יוצרים שונים כמו אלכס ליבק, זיו קורן, הילה הראל ואחרים שמציגים את ירושלים על פניה השונות בגלגלים השונים. המשקפות והגלגלים יוצעו למכירה. (ניהול אמנותי: איתי מאוטנר, מפיקה: גילי דרור).

תערוכה במתחם התחנה הראשונה ירושליםעבודה של שי דרור

.

פרספקטיבה – תחרות צילום של העיר נתיבות ב"צים סנטר"

עד ה-30/7 מוזמנים תושבי נתיבות לשלוח צילומים שמציגים זוויות מיוחדות ושונות של העיר נתיבות. המטרה היא לשקף באמצעות הצילומים, רגעים מיוחדים של אנשים, תרבות, טבע וסיפורי חיים שמבטאים את רוח העיר. הזוכים ייקבעו ב-13/8 כשבינתיים כולנו מוזמנים להצביע בעמוד הפייסבוק "פרספקטיבה – תחרות הצילום של נתיבות".

תחרות צילומים בנתיבותדמקה בנתיבות. צילום: אמנון ארד

.

בקיץ הזה מדברים על אהבה – מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

מוזיאון נחום גוטמן מקדיש את הקיץ לניסיון לפצח את סודו של הרגש החמקמק והמסקרן – אהבה. בערבי חמישי בחודשים יולי-אוגוסט יתקיימו במוזיאון מפגשים בנושאי אמנות ואהבה למבוגרים וסיורים בעקבות סיפורי אהבות בשכונת נווה צדק. בסיור יוצגו סיפורי אהבה של ביאליק, דבורה בארון ואחרים שהתרכזו בנווה צדק בתקופה שקדמה את הקמתה של אחוזת בית. (18/7, 27/7, 1/8, שעות: 19:00, 50 שקל לאחד, 95 שקל לזוג).

דיוקן כפול נחום גוטמן"דיוקן כפול", 1932. ציור של נחום גוטמן

.

זוכרים את שכונת ממילא – תערוכת צילומים במוזיאון ארץ ישראל

הצלמת מירי דוידוביץ' מציגה סדרת צילומי אדריכלות של שכונת ממילא טרום הריסתה ובנייתה מחדש בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80. השכונה, שידעה לא מעט תהפוכות היסטוריות, פונתה מדיירים בשנות ה-80, נהרסה, התפוררה ונמחתה מעל פני האדמה. (עד 25/8)

שכונת ממילא מירי דוידוביץ'צילום: מירי דוידוביץ'

.

מתכת שקופה – שני מיצבים בגלריה בבלי החדשה

במסגרת פרויקט מגורים הוקמה בפארק בבלי גלריה אורבנית קבועה עשויה שני מבני זכוכית שבהם יוצגו מדי שלושה חודשים תערוכות מתחלפות. הראשונות, "מקפל מתכת" של אילן גריבי ו"כלי קיבול" של רון אלוני מדברות על שקיפות ושיקוף המרחב והפארק. בנוסף, בביתן נפרד, הוקם חלל שיכלול ספריית ופריטי אמנות שישמש חדר עיון ותיעוד לתהליך הקמת הפארק. הביקור פתוח לקהל אך מותנה בהרשמה מראש: www.parkbavli.co.il (אוצר: גל גאון)

פארק בבליפארק בבלי. צילום: אלדד רפאלי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה