איך להישאר שפויה כשיש לך תינוק

סלונה ממליצה לאמהות לעתיד לקרוא את הספר שמסביר איך לשרוד בשנה הראשונה. אז מה אם הספר נכתב על תאומים? העצות שיש בו מתאימות גם כשיש רק תינוק אחד

09/07/2013
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

זה סוד גלוי וידוע בין אמהות "ותיקות", ואם זה לא ברור – גם בשבועיים אפשר לצבור נסיון שלא יסולא בפז: השנה הראשונה שלך עם תינוק חדש היא סוג של משבר. את לא ישנה מספיק, לא אוכלת מספיק, מתקלחת תחת רגשות אשמה ואם החלטת כבר לצאת מהבית בלי התינוק, אין לך רגע אחד של שלווה אמיתית.

איך להישאר שפויה כשיש לך תינוק

ספר חדש הפונה לאמהות לעתיד מנסה להכין אותך לקראת הרגעים הקשים – כי עם הקלים והנעימים לומדים להסתדר לבד. אמנם הספר פונה לאמהות לתאומים, אבל מצאנו בו 10 טיפים שטובים גם לאמהות חד-ילדיות, ועל אחת כמה וכמה לאמהות שיולדות בפעם השנייה, השלישית או הרביעית.

ככה תישארי שפויה: מתוך הספר "תאומים, המדריך המלא לשנה הראשונה", מאת אליזבת ליונס (הוצאת כתר)

איך לשרוד בשנה הראשונה: 10 סודות

10. הזכירי לעצמך כל הזמן שאת כן תחזרי לישון. את תחזרי לאכול ארוחה מלאה בעודה חמה. את תחזרי להתלבש לפני שלוש אחר הצהריים.

9. השלימי עם העובדה שתעשי טעויות. הבטיחי לעצמך שתעשי כמיטב יכולתך, וכששיטה אחת לא מביאה לתוצאות הרצויות עִצרי, שני כיוון ונַסי שוב. פרנקלין ד' רוזוולט צדק כשאמר: "השכל הישר אומר שצריך לבחור שיטה אחת ולנסות אותה; אם היא נכשלת, הודו בכך בכנות ונסו שיטה אחרת. אבל הכי חשוב, נסו משהו!"

8. הבטיחי לבן זוגך שתשתפי אותו ברגשותייך – החיוביים וגם השליליים – כלפי כל החוויה הזאת.

7. פעם ביום הקדישי לעצמך זמן – אפילו רק עשר דקות – לאמבטיה או למקלחת מרגיעה. כשהילדים יגדלו קצת, פני לך זמן לצאת מהבית ו/או לפגוש חברים לעתים קרובות ככל האפשר.

6. הזכירי לעצמך איזה מזל יש לך, גם אם לא ישנת לילה אחד רצוף כבר כמה שבועות וזה ימים לא אכלת ארוחה טובה. זִכרי, תמיד יכול להיות גרוע יותר (באמת!).

5. מִצאי מה מצחיק גם בדברים הלא-כל-כך-כיפיים. לפעמים אפשר רק לצחוק או לבכות, והאפשרות הראשונה הרבה יותר כיפית.

4. כשאת צריכה לבכות, תבכי. עצתה של ג'נט, אם לתאומים פעוטים ולתינוק בן יומו: "יהיו דמעות – לפעמים של תינוק אחד, לפעמים של השני, לפעמים של אימא. וזה בסדר גמור."

תאומים המדריך המלא לשנה הראשונה

3. מעל לכול, האמיני בעצמך ובאינסטינקטים שלך. לא סתם נבחרת להיות אמם של תאומייך.

2. גם אם זה מנוגד לאופייך, הרשי לעצמך להיעזר באנשים. יהיו לך די שנים לגמול להם על היחס הטוב, ורגעי ההתחשבות האלה ייתוספו לרגעים יקרי הערך שייזכרו עם כל שאר הזיכרונות המיוחדים של השנה הראשונה.

1. מַלאי את הארונות בשוקולד (או בפינוק אחר שגורם לך אושר) וקני לוטו לפחות פעם בחודשיים – אף פעם אי אפשר לדעת!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה