"זה ביזוי הכנסת וכבודה של אישה שרק ילדה"

כך נראה פמיניזם גברי: ח"כ אראל מרגלית מתקזז עם ח"כ קארין אלהרר, שנבצר ממנה להצביע על התקציב לאחר שילדה. לפניכם נוסח המכתב שהעביר ליו"ר מפלגתו, שלי יחימוביץ', בו הוא מסביר מדוע יפר את הוראתה

25/06/2013
ח''כ אראל מרגלית קבלו עדכונים מח''כ אראל
  • RSS

לכבוד: ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר האופוזיציה

הנדון: קיזוזה של ח"כ קארין אלהרר עקב לידה

שלי, בוקר טוב

ח"כ קארין אלהרר, חברת הכנסת מסיעת "יש עתיד" ילדה לפני מס' שבועות במזל טוב בן. לידה היא אינה דבר של מה בכך לכל אישה, לא כל שכן לאישה במצבה של ח"כ קארין אלהרר.

אני יושב עם ח"כ אלהרר בוועדת הכספים. היא פרלמנטארית רצינית ומעמיקה. לו רק יכלה היא היתה מגיעה להצבעות. אבל מבחינה פיסית נבצר ממנה להגיע להצבעות ואנחנו, בכל זאת, מסרבים לקיזוזים.

ח"כ אראל מרגלית, ח"כ קארין אלהרר (צילומים: יח"צ)

לאן הגענו? אני שואל באמת, ירדנו מהפסים? הפוליטיקה מעבירה אותנו על דעתנו? נשים שנכנסות לכנסת צריכות לתזמן את מועד כניסתן להריון כדי שהלידה תתרחש בפגרה? או, שאולי, הן צריכות לוותר ולא להיכנס להריון כלל?

מה היה קורה לו בכל מקום עבודה אחר אישה היתה יולדת והמעסיק היה מכריח אותה להגיע לעבודה כי הקולגות שלה לא היו מוכנים לסייע לה? וודאי היינו נזעקים, שולחים מכתבים, מעלים שאילתות דחופות, מכנסים דיוני וועדה. אבל כאן, בכנסת ישראל, איזה מסר אנחנו מעבירים לנשים שיולדות? או לנשים שנלחמות במשך שנים ומתגברות על מכשולים? והכל בשם מה? אנחנו, קודם כל, בני אדם, מעבר להיותנו פוליטיקאים. חלה עלינו חובה להתנהג ככאלה.

אני מתנגד לתקציב הקשה הזה ואעשה כל שביכולתי, הן בעבודתי בוועדת הכספים והן בכלל כדי שהוא לא יעבור. זהו תקציב רע. אבל לגרור את ח"כ אלהרר למליאה עם ליווי רפואי זה לא מאבק לגיטימי, זה ביזוי הכנסת וכבודה של אישה שרק ילדה. ולזה אני מתנגד.

אני מודיע לך שבשבוע הקרוב אני מתכוון להפר את הוראתך ולקזז את ח"כ אלהרר. הייתי שמח לו כולנו היינו מאחלים לה מזל טוב לא רק בפה, אלא גם בלב.

בברכה,

ח"כ אראל מרגלית
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה