איך הצרפתיות אוהבות להשתזף?

אל תתנו לתיירות הצרפתיות שמסתובבות ביולי-אוגוסט בישראל להטעות אתכן. הצרפתיות לא ממש אוהבות להשתזף. למה ואיך הן שומרות על עור צח? טיפ יופי שישי בספיישל "סודות השיק הפריזאי"

25/06/2013
חגית גינזבורג קבלו עדכונים מחגית
  • RSS
» ז'ולייט בינוש. שומרת על עור שלגייה צחור

ייתכן שהתיירים הצרפתיים שאתן פוגשות בארץ מבלבלים אתכן מעט. כאן הם מסתובבים שזופים למשעי, אחרי שחרשו את חופי ישראל, אבל בצרפת עצמה, שגם נחשבת למדינה חובבת ים – המצב שונה לגמרי, לפחות בגזרת הנשים. הנשים הצרפתיות סולדות מקרני השמש, לא רק מתוך מודעות גבוהה לנזקים הטמונים בשיזוף, אלא גם משום שהן מעדיפות בהרבה את המראה הלבן והחיוור, שמשדר איזו שבריריות ונשיות שמתכתבות היטב עם ההעדפה הבולטת שלהן למראה טבעי ואלגנטי.

כמעט ולא תמצאו בצרפת נשים שזופות, וגם אם כן – באופן קל בלבד. הן תמיד יעדיפו להיראות חיוורות מאשר להיראות כאילו הרגע חזרו מהריביירה הצרפתית. כפי שהסבירה זאת מירי ג'וליאנו, מחברת רב המכר "נשים צרפתיות לא משמינות": "בניגוד לאובססיית השיזוף של שנות השישים והשבעים, הנשים הצרפתיות הן לא חסידות של שיזוף. אם כבר, הן יעדיפו להשתמש בתכשירים לשיזוף ביתי מאשר לרבוץ על החופים של סן טרופז. הן מאוד מקפידות על שימוש במקדמי הגנה ומגנות על העור שלהן". קחו דוגמה מאורחת הכבוד של "ביוטי סיטי פריז", ז'ולייט בינוש, ששמרה כל השנים על עור שלגייה צחור.

"לשמור על העור שלנו כמה שאפשר, זה הכי חשוב", אומרת מאפרת הבית של לייף מבית סופר-פארם, אפרת אצ'קרן. "אם לא נשמור על העור שלנו, כל האיפור שבעולם לא יעזור. לחברות כמו לנקסטר או לייף יש מוצרים שמעניקים מראה שזוף בלי לראות קרן שמש, ובכל מקרה מאוד חשוב שחלק משגרת הטיפוח תכלול גם שימוש בקרם הגנה מפני השמש ומוצרי איפור בעלי מקדמי הגנה".

*

רוצה ללמוד עוד על סודות היופי והשיק הצרפתי?

בואי לבקר ב"ביוטי סיטי פריז" – אירוע היופי הגדול של סופר-פארם, שמתקיים זו השנה השביעית בביתן 1 בגני התערוכה, תל אביב, בין ה-26.6 עד ה-28.6. לפרטים נוספים – לחצי כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך