איך הצרפתיות אוהבות להתאפר?

הן תמיד נראות אלגנטיות, קוקטיות ולא מתאמצות – וגם אתן יכולות! טיפ יופי ראשון בסדרה שמגלה לכן את כל סודות השיק של הפריזאיות האמיתיות

18/06/2013
חגית גינזבורג קבלו עדכונים מחגית
  • RSS
» שחקנית הקולנוע הצרפתייה מריון קוטיאר. איפור פשוט ורענן

העולם כולו נושא עיניים אל הסטייל הצרפתי המושלם והנונשלנטי. האם גם את יכולה לאמץ אותו למרות שלא נולדת בערבות פריז? בוודאי שכן. בספיישל המיוחד שלנו לרגל "ביוטי סיטי פריז" נחשוף כאן, שלב אחר שלב, את סודות היופי הפריזאיים, והטיפ הראשון שלנו קשור לטיפוח הפנים.

סביר להניח שכל אישה פיתחה בשלב כזה או אחר של חייה, מי לתקופה ארוכה יותר ומי לקצרה יותר, אובססיה קלה לשיק הצרפתי. משהו במראה הבלתי מתאמץ הזה פשוט כובש ומעורר קנאה. נדמה שרוב הנשים הצרפתיות פשוט מגיחות לאוויר העולם עם שיק זורם בעצמות, וזה מתבטא גם באיפור הפשוט והרענן שהן מקפידות עליו: עור פנים חלק וקורן, מעט מאוד איפור (או בעיניים או בשפתיים), לחיים סמוקות וזהו, פחות או יותר. ואיכשהו, עליהן זה תמיד נראה הכי טוב.

אז מה הסוד שלהן? הבסיס: הקפדה על טיפוח נכון של עור הפנים עם המוצרים הכי איכותיים שיש, לצד טריקים לטיפוח טבעי, שירשו מדורות קודמים. "הנשים הצרפתיות לומדות את סודות הטיפוח מהסבתות והאמהות שלהן", כתבה לפני מספר שנים מירי ג'וליאנו, מחברת רב המכר "נשים צרפתיות לא משמינות". "סבתא שלי, למשל, לימדה אותי להכין מסיכה ממלפפונים, תותים ודבש ולמרוח אותה על הפנים מדי לילה".

"רוב חברות הקוסמטיקה המובילות והוותיקות בעולם מגיעות מצרפת, וזה לא סתם. הבשורה של טיפוח העור הגיעה מצרפת", אומרת אפרת אצ'קרן, מאפרת הבית של לייף מבית סופר-פארם. "אני מאוד מחבבת את המראה הנקי והפשוט לכאורה. גם כשהנשים הצרפתיות משתמשות בליפסטיק אדום או בקצת אייליינר, זה אף פעם לא איפור מלא. זה מראה שמשדר תחכום ואומר 'אני לא מתאמצת ואני נראית במיטבי גם כשאני לא מתאמצת'. אבל דווקא מאחורי חוסר ההתאמצות הזה יש הרבה מאוד מחשבה, כי כשהן הולכות לקנות פריטי איפור וטיפוח, הן בוחרות את הטוב ביותר מתוך דאגה לעור שלהן".

*

רוצה ללמוד עוד על סודות היופי והשיק הצרפתי?

בואי לבקר ב"ביוטי סיטי פריז" – אירוע היופי הגדול של סופר-פארם, שמתקיים זו השנה השביעית בביתן 1 בגני התערוכה, תל אביב, בין ה-26.6 עד ה-28.6. לפרטים נוספים – לחצי כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה