מי משלם על החגיגות של שמעון פרס?

3 מיליון שקל עולה יום הולדתו ה-90 של נשיא המדינה, שרי שיין חושבת שבשביל יחסי ציבור טובים זה דווקא משתלם

18/06/2013
שרי שיין קבלו עדכונים משרי
  • RSS

רכבת לילה של נשיאים, אנשי צבא, הוגי דעות,  סופרים, שחקנים, זמרים, בקיצור  5000 אורחים מ-20 מדינות נוחתים בזה אחר זה לכבוד  יום הולדת 90 של נשיא המדינה שמעון פרס. יש גם 500 צוותי תקשורת, אבל מי סופר. בתי המלון בירושלים, הם סופרים. מזמן לא הייתה להם כזאת תפוסה. הצמידו את ההילולה הענקית הזאת לאירוע של ועידת הנשיא החמישית שזכתה השנה לסיסמא מלאת התקווה "עם הפנים למחר". הקופה רשמה 11 מיליון שקל, מתוך זה 3 מיליון  הלכו ליום ההולדת. בכל זאת בילי (קלינטון) בא, ברברה (סטרייסנד) באה, ואפילו רוברט (דה נירו), ושרון (סטון) שהגיעה עם הבן שלה רואן. יהיו שם ארבעה זוכי פרס נובל, שישה נשיאים, 20 זוכי אמי, גרמי ואוסקר.

ולמה זה חשוב? כדי להסביר שבשקיות יום ההולדת האלה, היה צריך להשקיע, אבל ממש להשקיע. אני מקווה שאת עוגת יום ההולדת לא יעצבו בצורת הפנים של שמעון פרס, קפה ג'ייקובס כבר עשו את הפדיחה הזאת עם הכרזות שלהם, שהראו איך הנשיא היה ניראה אם הוא היה טבלית לאספרסו.

לפני שהציבור יתחיל לשאול מאיפה הכסף, מבית הנשיא יצאה הבהרה חד משמעית, "אתם לא שילמתם גרוש, הכל תרומות". סמי סגול, רעיה שטראוס, ורונלד כהן ברשימת התורמים הכבדה. ואנחנו צריכים להגיד תודה כי ב-2011 מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס טען שועידת הנשיא היא אירוע ממלכתי, וכדאי שהוא ימומן מכספי המדינה ולא מכספי תורמים. מזל שאף אחד לא הקשיב לו. אני דווקא לא שואלת מאיפה הכסף, לי דווקא בא לשאול "שימון, מה לך ולכל ההמולה הזאת? (ותרשה לי לקרוא לך שימון) אתה אדם צנוע, מכובד, זה כל כך לא מתאים לך המסיבה הגרנדיוזית הזאת".

התשובה מאד פשוטה -  שמעון פרס הוא האיש ההוא שעושה לנו בשנים האחרונות את יחסי הציבור הכי טובים בעולם. אם היינו סומכים על ביבי וליברמן  - טוב, התשובה ברורה. שמעון פרס יודע את זה, הוא יודע שוועידת הנשיא אלכסון יום הולדת, מביאה אלינו אנשים שחלקם בטח לא היו מגיעים לכאן לעולם - אבל מה לא עושים למען שמעון. זאת הזדמנות טובה לאחד הרבה אנשים משמעותיים ביחד לשיחות חשובות על  הא ודא, וגם על כמה נושאים קטנים כמו איראן, עזה, השלום, כאלה.

כששמעון פרס היה בן ארבע, הרב הגדול לישראל מאור הכהן בירך אותו באריכות ימים, וטפו טפו זה כנראה עבד.

כבוד הנשיא, המשך להיות קרן אור של שפיות, ותמשיך לעשות את תרגילי ההתעמלות שאתה עושה כבר 70 שנה (8 דקות כל בוקר), לאכול את הקרקרים, עם הקוטג' והסלט הערבי. הכל, כדי שתהיה איתנו עוד הרבה שנים, כי האמת שהעולם ניראה מפחיד בלעדיך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך