הפינגטון פוסט: חובבי בדס"מ יותר בריאים נפשית

מחקר חדש מגלה כי חובבי קשירות, שליטה, סאדיזם ומאזוכיזם - הם יותר בריאים בנפשם ממי שמסתפקים בסקס קונבנציונלי. אז מי כאן הסוטים האמיתיים?

13/06/2013
אמה גריי, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מאמה גריי,
  • RSS
» צילום אילוסטרציה: thinkstock

אם לשפוט לפי מחקר חדש, יש אפשרות שאנשים המתעניינים בסקס קינקי הם יותר בריאים נפשית. חוקרים מצאו שאנשים המעורבים בבדס"מ - קשירות, שליטה, סאדיזם, מאזוכיזם - הגיעו להישגים טובים יותר במדדים מסוימים של בריאות הנפש.

המחקר, שהתפרסם בחודש מאי בכתב העת Journal of Sexual Medicine ושהדיווח עליו הופיע באתר LiveScience, בדק 902 בני אדם שעוסקים בבדס"מ ו-434 המעדיפים סקס "רגיל". כל משתתף מילא שאלון בנוגע לאישיותו, מצב-רוחו הכללי, רגישותו לדחייה ואופן ההתקשרות שלו או שלה במערכת יחסים. המשתתפים לא היו מודעים לתכלית המחקר.

בניגוד להנחות קודמות, לפיהן העדפת בדס"מ עשויה להיות קשורה לאונס או להתעללות מינית בעבר, או לליקוי נפשי (מחקרים הוכיחו שלא), המחקר הזה מצא שלמעשה, חובבי הביזאר השיגו תוצאות טובות יותר במדדים רבים של בריאות הנפש, לעומת העוסקים בסקס קונבנציונלי ("וואנילה"). לפי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, המשתתפים חובבי הבדס"מ התגלו בסקר כפחות נוירוטיים, פתוחים יותר, מודעים יותר לדחייה, מרגישים ביטחון רב יותר ביחסים ובאופן כללי מרגישים טוב יותר עם עצמם.

אנדריאס וויסמייר, פסיכולוג מאוניברסיטת העסקים של ניינרוד בהולנד, שעמד בראש המחקר, אמר לאתר LiveScience כי האנשים המעורבים בקהילת הבדס"מ קיבלו תוצאות טובות יותר בשאלונים האלה, מפני שהם נוטים להיות יותר מודעים לתשוקות המיניות שלהם ולתקשר אותן טוב יותר, או מפני שכבר עשו "עבודה פסיכולוגית רצינית" כדי להשלים עם הצרכים המיניים שלהם, שנמצאים מחוץ לטווח המקובל בזרם המרכזי של החברה האנושית.

המחקר לא בהכרח מייצג את האוכלוסיה הכללית, מפני שהמשתתפים נבחרו על בסיס התנדבותי. אבל המחקר כן תומך בטיעוניהם של המצדדים בסילוק הבדס"מ מה-DSM, ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקני. ב-DSM הנוכחי רשום הבדס"מ כ"פראפיליה", ביטוי המתייחס לכל העדפה מינית "בלתי רגילה".

קהילות הפטישיסטים טוענות כבר שנים שאין לכלול העדפות מיניות בלתי מזיקות לצד מחלות נפש. אולי המחקר הזה יסייע במאבקם. לקריאה נוספת: האתר של ד"ר אנדריאס וויסמייר, משם אפשר להוריד מחקר בנושא תכונות האופי של חובבי בדס"מ.

תרגום מאנגלית: שרית פרקוללכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה