"באולינג": אקטיביזם נשי במיטבו

סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים לסרט הצרפתי "באולינג", המבוסס על מאבק אמיתי של נשים בחבל בריטני לשמור על מחלקת היולדות שלהן - ולנצח במקביל בטורניר של חייהן

09/06/2013
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS
» לא מוכנות להפסיד. מתוך הסרט

אין זה מפתיע לגלות כי "באולינג", הסרט הצרפתי החדש של הבמאית מארי קסטי מיניו-קסטל, מבוסס על סיפור אמיתי. כמו הרבה סרטים שמתרחשים בעיירה קטנה, הדמיוות מבטאות חום מיידי,אינטימי ומאוד אמיתי; ואפשר בקלות להאמין שהסיפור הזה אכן קרה. ובמצב הכלכלי של היום באירופה, אין יותר אמין מסיפורו של בית חולים קטן, אשר עומד בסכנה קיומית, ושעובדיו וצרכניו צריכים לצאת למאבק עיקש, כשהם נעזרים בכלי האפקטיבי ביותר במחאה חברתית: הכוח הנשי.

הסרט הקטן והחמוד הזה, מתחיל כאשר קת'רין (ק'תרין פרו, "כאוס"), מגיעה מפריז לעיירה במחוז בריטני, כמנהלת משאבי אנוש שתבדוק את תפקוד בית החולים המקומי, ותתן עצות להתייעלות. היא פוגשת שם בחבורה מגובשת של שלש נשים - הרופאה מתילד (מתילד סנייה, "הסנונית שמבשרת על בוא האביב"), המיילדת החרוצה פרמין, וחברתם לואיז, בעלת מועדון הבאולינג בכפר. השלש הן גם חברות טובות וגם נבחרת באולינג מקומית מנצחת.

המתיחות בין קת'רין למתילד הנה מיידית - כי הרי אקדח ההתייעלות המונח במערכה הראשונה, הופך במהרה לקיצוצים במערכה השנייה -  והמטרה של קת'רין היא לסגור את מחלקת היולדות, אשר לדבריה לא מכניסה מספיק כסף למערכת. ההתמרמרות של העובדים, וגם של נשים שתכננו ללדת בעיירה - ביניהן לואיז ההרה -  מתנגשת עם מטרה שנייה, חשובה לא פחות: נצחון בטורניר הבאולינג לנשים של המחוז. קת'רין היא אמנם סנובית עירוניתו וקרה, אבל היא מתגלה כשחקנית באולינג לא רעה בכלל, ומגוייסת לנבחרת. האם אפשר גם לגלגל ביחד וגם להלחם מלחמה כל כך כואבת? זה יתגלה כתלוי בנכונות של קת'רין להבין את ההשלכות של ההצעה שלה, ולהחשף למחאות הפעילות של הנשים בעירייה, שיגבו מחיר כבד גם מחייהן האישיים ומשפחותיהן.

למרות המאבק הקשה, "באולינג" הוא סרט קליל לצפייה, אולי בגלל הצבעוניות והדינמיקה של משחק הבאולינג הקושר את כל חלקיו בחינניות. אחרי הכל, מה שטוב ל"ביג ליבובסקי", עובד היטב גם לחבורה של אמזונות צרפתיות, אשר מוכרחות לנצח בכל מחיר, ובכל החזיתות.

>> צפו בטריילר הרשמי של הסרט


>> סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים לסרט "באולינג", לראשונות שימלאו את הטופס המצורף. ההקרנות באורלנדו סינמה (בית ציוני אמריקה) ת"א, קולנוע עממי בחיפה ותיאטרון ירושלים. המבצע תקף עד ל-9.7, בימים א-ה בלבד. מומלץ לוודא מראש מועדי הקרנה. תוקף הכרטיסים ומועדי ההקרנה הינם באחריות חברת ההפצה בלבד.

על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך