לישון בסטייל: עיצוב חדר שינה בסגנון קלאסי

מה שיפה במראה הקלאסי, זה שהוא תמיד נשאר באופנה. כך תעצבו את חדר השינה שינה הקלאסי שלכם במראה נקי, מוקפד ובעל קווים מעוגלים. מדריך

04/06/2013
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: בר אילוטוביץ', אתר בניין ודיור

חלקנו אוהבים להשאר מעודכנים ולעצב את ביתנו בסגנון פופולרי ועכשווי, אך רבים מאיתנו מעדיפים שלא להסתמך על אופנות חולפות ונשארים נאמנים לסגנון העיצוב הקלאסי שתמיד נראה טוב ונשאר באופנה. חדר שינה בסגנון קלאסי מעוצב במראה נקי, בעל קווים מעוגלים שמתאים לרוב הבתים ולרוב החללים הקיימים, עיצוב זה מתבסס על מראה מוקפד, רציני ובוגר ומאזן בין קווים נקיים לחומרים בעלי עושר.


(עיצוב: טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב, צילום: שי אפשטיין)

עיצוב זה מתאים לאנשים בוגרים או שמרנים יותר ברוחם ובסגנונם, שעיצוב שאר הבית שלהם משלב ריהוט קלאסי הכולל אלמנטים מפותחים מעץ צבוע, ריהוט מרופד ואלמנטים דקורטיביים רבים. עיצוב קלאסי מתקשר לרוב לאדריכלות הבארוק הקלאסית הכוללת פיתוחים ועושר ויזואלי רב ומעמידה את הקישוטיות במרכז.

Eclectic Bedroom by Dallas Media And Blogs Jamie Laubhan-Oliver

מעטפת החדר היא הבסיס לעיצוב כולו, היא יוצרת רקע לרהיטים ולאביזרים שיגיעו בהמשך. במקרה של חלל המעוצב בסגנון קלאסי הקירות והריצוף צריכים לשדר יוקרה ורצינות, לכן מומלץ לצבוע את הקירות בצבע משי או שמן שיוצרים טקסטורה וברק עדין ולשלב טפט דומיננטי עם עיטורים מוזהבים או בדוגמת פסים המשלבת את גווני העיצוב בגימורים שונים. הריצוף של החלל צריך להיות חלק ומבריק ומומלץ גם לשלב מספר שטיחים במיקומים שונים בחלל.


Traditional Bedroom by Other Metro Furniture And Accessories

מיטה בסגנון קלאסי תהיה בנויה מראש גדול בעל קווים מעוגלים עם ריפוד דומיננטי מטקסטיל עשיר עם דוגמאות ועיטורים או בסגנון קפיטונאז' ליצירת מיטה דומיננטית במיוחד. כדי להעשיר את מראה המיטה אפילו יותר ניתן לשלב בה אלמנטים בגווני זהב או כסף או אלמנטים של קריסטלים מנצנצים. להשלמת מראה המיטה מומלץ לשלב מצעים במראה עשיר מחומרים מפנקים, להשקיע בכיסוי מיטה כבד מבד ברוקד הכולל עיטורים וטקסטורות ולשלב כריות נוי רבות בגדלים שונים שיעזרו להגדיל נוכחות של המיטה בחלל.


(עיצוב: עידית ונטע זכריה, צילום: איתמר שיקלר)

רהיטים נוספים הדרושים בחדר הם שידות צד, שידת מגירות וארון, במידה ואין לכם חדר ארונות נפרד. כל פריטי הריהוט צריכים להמשיך את הקו העיצובי ולהיות מקושטים בעיטורים עדינים בגוונים מוזהבים וקווים מעוגלים. מומלץ לשלב ריהוט הכולל גם רגליים מעוטרות שיבליטו את המראה העשיר. אביזרים משלימים את התמונה הכללית ויוצרים חלל שלם ומעוצב, במקרה של עיצוב קלאסי מומלץ לשלב אגרטלים דומיננטיים, פמוטי נרות מוזהבים, תמונה גדולה הממוסגרת במסגרת מעוטרת, במקרה של חלל רחב ידיים ניתן לשלב גם כורסת שכיבה מקפיטונאז'.


Modern Spaces by London Furniture And Accessories Imagine Living

.

עוד סגנונות לחדר השינה:

כפרי | מודרני | רומנטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה