מותם של קורות החיים

נראה שכולם מחפשים עבודה ושולחים קורות חיים אבל למנהלים יש דרכים משלהם לגייס עובדים, וכדאי להכיר אותן ולפעול בהתאם. כלכלה בקטנה

30/05/2013
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» חקירות ברשת (צילום: Thinstock)

קריירה:

כתבה שפרסם באחרונה המגזין "פורבס" חוזה את חמשת הטרנדים החמים בתחום משאבי האנוש בשנה הקרובה. בראש הרשימה עומדת המגמה המכונה "מותם של קורות החיים", ולשיטתה רוב הסיכויים שלפני שאתם מגיעים בכלל לראיון עבודה, המעסיקים הפוטנציאלים שלכם יבדוק עליכם את אחד או יותר מהדברים הבאים: עשר התוצאות הראשונות שעולות מחיפוש שמכם בגוגל או בבינג, מספר העוקבים או הציוצים שלכם בטוויטר, איכות הפרופיל שלכם בלינקדאין וכדומה. רוצים לקרוא עוד על הנושא? בכתבה : קריירה: איך דגים עובדים ברשת תוכלו למצוא פרטים מעניינים על השינויים החדשים בשוק העבודה. ואם אתם כבר בעניין, אבל עדיין לא נפנפתם לשלום את העבודה הנוכחית שלכם, שווה לרפרף על הכתבה הבאה:  כך תחפשו עבודה בזמן שאתם עובדים, שמציגה 10 כללית לחיפוש עבודה מתחת לאף של הבוס.

יחסי ציבור:

מקומות בילוי הרי לא חסרים בתפוח הגדול אז איך בבר בברוקלין, ניו יורק יכול לחשוף את עצמו בקרב הציבור? הנה תשובה מקורית: לארגן תחרות מקורית שאפשר לנחש די בביטחון שרוב הגברים הישראלים לא היו מוכנים לקחת בה חלק. מדובר בתחרות איבר המין הגברי הקטן ביותר. כן, כנראה שהמתמודדים האמיצים במקרה הנ"ל מאמינים בלב שלם שבחזית הזאת לא הגודל קובע אלא האיכות. בתור גבר, אילו הייתי מנצחת בתחרות הזאת, לא בטוח שהייתי מציבה את הגביע במקום בולט מדי, תרתי משמע.

קניה מושכלת:

אפשר לקבוע שיש בעיקר שתי דרכים לעשות קניות - ללכת עם רשימה מסודרת של מצרכים או לשוטט בין הפרוזדורים ולקנות מה שבא. ועכשיו אפשר לגוון את הקנייה עם פיצ'ר חדש שמתאים בעיקר למי שכל נושא המחאה קרוב לליבו. מדובר באפליקציה שתגיד לכם איזה טייקון מרוויח מהמוצר שאתם קונים בסופר. כן, כאילו שלנוחי דנקנר אין מספיק צרות עכשיו.

החופש הגדול:

הורים יקרים, אל תטמנו את הראש בחול. חופשת הקיץ מתקרבת אלינו במהירות וצריך למצוא פתרונות יצירתיים לדור הצעיר. בדה מרקר פרסמו השבוע כתבה מקיפה על הנושא תחת הכותרת: החיפוש אחר הקייטנה המתאימה החל: כך תממנו שוקו ולחמניה בלי להיכנס למינוס. האמת, איך שלא ננסה, זול זה לא יהיה אבל אלה מסוג הכתבות העונתיות שתמיד טוב להתעדכן בהן לגבי מחירים שונים בשוק, טרנדים וכו', ומניסיון אישי הכי חשוב לזכור שבסופו של דבר מה שבאמת מעניין את הילד בכל מסגרת של קייטנה הוא  לבלות ביחד עם חברים שלו.

קניות:

אם אתם צופים מושבעים של  סדרת הריאליטי 'מעושרות', הכתבה הבאה כך תקנו מותגי יוקרה במחירי רצפה בלי לצאת מהבית תפורה למידותיכם. תמצאו בה כמה כתובות של בתי אופנה שכדאי להכיר וגם כמה עצות מועילות לרכישה און ליין.

ואם כבר פתחתם את הארנק, ואתם גם בקטע של רכישת פריטים ביזאריים ביותר, ממש עכשיו נפתח לכם חלון הזדמנויות צר שבו תוכו לרכוש במכירה פומבית ייחודית זוג סנדלים של המנהיג ההודי האגדי מהטמה גנדי. אם אתם לא מתרגשים, אז רק כדאי שתדעו שמדובר בפריט נערץ על ידי חסידיו, בייחוד בהודו, והערכות שהוא יימכר בעשרות אלפי ליש"ט.

סמכות הורית:

בניגוד לציפיות, לפעמים נראה שחוקרים בתחום האקדמי לא ממש מבריקים  מהסיבה שהם פשוט עורכים את המחקרים הלא נכונים. קחו, למשל את המחקר הבא שהתמקד בשאלה הרת הגורל מתי לספר לילדים שהם בעצם ממש עשירים? סליחה, אבל מדובר בחכמה קטנה מאוד. שאלת המחקר הקריטית היא מתי לספר לילדים שהם ממש עניים שהיא היא הדילמה שרוב ההורים נאלצים להתמודד איתה, לא?

נדל"ן:

לבסוף, סיפור מאוד משעשע ומפתיע על יהודי חכם - בחור צעיר שחזר בשאלה לפני כמה שנים, והחליט שמכיוון שכך אולי כדאי לו כבר למכור את המקום שהיה מובטח לו בגן עדן. הוא הציע באי.ביי את 'הנכס' למכירה וקיבל הצעות של עד 100 אלף דולר. כנראה שגם בעולם הבא תחום הנדל"ן לוהט.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך