לישון בסטייל: עיצוב חדר שינה בסגנון מודרני

קווים נקיים, צבעים נייטרליים והרמוניים ואווירה של שקט, שלווה ורוגע. איך נעצב את חדר השינה שלנו בסגנון מודרני? כל הטיפים

28/05/2013
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: בר אילוטוביץ, אתר בניין ודיור

חדר השינה שלנו יכול להיות מעוצב במגוון סגנונות שונים שיתאימו לעיצוב הכללי של הבית או בכאלה שיקחו קו שונה לגמרי, שיהיה ההפתעה העיצובית הסודית שלכם. אחד הסגנונות המומלצים ביותר לעיצוב חדר השינה הוא הסגנון המודרני.

חדר שינה בסגנון מודרני יהיה מבוסס על גיאומטריה פשוטה, קווים נקיים וצבעים ניטרליים והרמוניים. סגנון זה מתאים במיוחד לאנשים שאוהבים סדר וניקיון, חללים מרווחים מוארים וסביבה חפה מקישוטים כי הוא מבטל את הקישוטיות והעומס ומעמיד מולם פונקציונליות.


(אדריכל: משה אלמוג, צילום: שי אפשטיין)

המיטה היא מרכז ולב החדר ותשומת הלב מופנית אליה, בסגנון המודרני המיטה תהיה מעוצבת בקווים נקיים עם ראש מיטה עדין שממשיך את הקו העיצובי הרגוע של שאר החלל. ניתן לבחור בראש מיטה מרופד כדי לספק נוחות ופונקציונליות רצויה, אפשרות מעניינת נוספת היא לבחור במיטה מרחפת הנשענת על הקיר, בחירה זו תיצור מראה נקי ועדכני במיוחד.

בהתאם לסגנון המודרני הצבעים של המיטה יהיו ניטרליים וישתלבו ברקע. מומלץ לבחור גווני לבן, אפור או בז' ולשלב נקודות צבע עדינות במצעים ובכיסוי המיטה, ניתן לשלב גוון תכלת עדין או נקודות דרמטיות של שחור. גוונים אלה ממשיכים גם למעטפת החלל, הקירות יכולים להיות צבועים בגוון בהיר מאוד של אפור והרצפה בפרקט מולבן שמשלב נוחות ונייטרליות.


(עיצוב: הדס ישעיהו, צילום: רותם שביט)

כדי להכניס נקודת עניין עדינה לחלל מומלץ ליצור הדגשה לקיר המרכזי שעליו נשענת המיטה על ידי טיח דקורטיבי או צביעה אמנותית שתשדרג את מראה הקיר. אפשרות נוספת להשלמת המראה היא לבחור בשידות צד מרחפות המדגישות את המראה הנקי של החלל, שידות כאלו מורכבות ממגירה יחידה התלויה על הקיר. כדי להעצים את המראה מומלץ לשלב מנורת קריאה פשוטה מזכוכית חלבית היורדת מהתקרה על גבי כבל עדין.


(צילום: יח"צ ביתילי)

ליצירת תחושה נעימה ונינוחה שתרכך מעט את הקווים הישרים של הריהוט מומלץ לשלב שטיח בהיר לרגלי המיטה ווילונות בהירים וחצי שקופים שיצרו אווירה מזמינה.

בחדר שינה מודרני האחסון הוא סוגיה חשובה מכיוון שעומס פריטים המוצגים לראווה יצור מראה עמוס ויפגע בכוונה הכללית, לכן מומלץ לתכנן מראש מקומות אחסון נוחים עבור כל החפצים הדרושים במגירות וארונות סגורים. מומלץ במיוחד לתכנן מקומות אחסון נקיים, מרחפים המבוססים על משטחים חיצוניים חלקים, ללא פיתוחים ועם ידיות אינטגרליות מינימליות.


(עיצוב: דנה שבדרון, צילום: דנה קרן)

האבזור הוא החלק האחרון בעיצוב, זה שמשלים את המראה ומחבר בין כל מאפייני החלל, האביזרים בסגנון המודרני הם נקיים, חלקים ומשתלבים בחלל. ניתן לשלב אגרטל בעל גיאומטריה ייחודית בצבע לבן על גבי שידת המגירות או מראה פנורמית ממוסגרת במסגרת בהירה שיוצרת תחושה של גודל בחלל.


(עיצוב: טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב, צילום: שי אפשטיין)

.

עיצוב חדר שינה בסגנון כפרי>>

עיצוב חדר שינה בסגנון רומנטי>>
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה