לקנות למען נשים אחרות

השבוע יתקיים "טרנדה" - יריד המעצבים של "רוח נשית", העמותה למען עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות. מנכ"לית העמותה, מכי נאמן, מספרת על האתגר להתעורר כל בוקר מחדש, ולתקן את העולם

26/05/2013
מכי נאמן קבלו עדכונים ממכי
  • RSS

מוזר, פתאום באמצע החיים יש לך חזון, להתנגד לשיטה, לתת מענה חדש לתופעה חברתית, לתת לה שם. החזון שלך הוא סוג של חלום על עולם שאיננו, ואילו את חיה כאן ועכשיו במציאות מורכבת. הטקסט הזה כתוב בנשימה אחת, והוא מערבב בין זמנים הוא גם הווה וגם עבר וגם עתיד.

אז בחזוני אני חולמת לברוא עולם, או אולי לתקן עולם. ואני מגיעה אחרי בוקר סוער ומתחילה לעבוד בפול ווליום, להספיק להגיע לכל המשימות , מרגישה כל יום שהזמן כל כך קצר, ואיך אספיק לעשות שינוי חברתי, איך אצליח לתקן ומהיכן להתחיל. במציאות מורכבת בה מתקיים דיכוי כלפי נשים, בה נשים מגיעות למצבים קשים של ניצול, אלימות, פחד, חוסר יציבות תעסוקתית, מחסור כלכלי וחוסר הגנה בסיסית על חייהן.

כי חיי כאישה במציאות מורכבת אינם מיקשה אחת. מאז שאני מכירה את עצמי, אני זוכרת ילדה לוחמת, נאבקת למען עקרונותיי, חותרת ונאבקת על  הערכים שלי. כואבת ומתמרדת כאשר חוסמים אותי. אני נזכרת במצבים בהם נקלעתי שוב ושוב למצוקה, בהם חוויתי חוסר אונים, השפלה ופחד, אני נזכרת בתחושה הזאת היום יותר ויותר פעמים, היום אני מבינה שהדחקתי והנחתי בצד את הזיכרונות הללו כדי שאוכל להמשיך הלאה. אך הזיכרונות הכבויים הללו הם חלק ממני וב"רוח נשית" אני למדה שהן חלק ממני ומכל אחת מאתנו הנשים, שאנו חוות גורל משותף.

מתנדבות רבות שמגיעות לעמותה, טוענות שאינן זוכרות מקרים של אלימות כלפיהן ובכל פעם מחדש אני נדהמת לגלות עד כמה ההדחקה היא חלק מחיינו. תוך מספר מפגשים הן מספרות ספורים שהן בעצמן משתוממות היכן הם היו חבויים כל השנים הללו.

אנחנו חיות במציאות קשה, בה אנחנו למדות שכנשים עלינו לספוג ולהבליג, שככה זה ואין מה לעשות כשמתייחסים אלינו בצורה לא נאותה, אנחנו מבולבלות מהמסרים ומכללי ההתנהגות וחיות בעלם גברי עם כללי התנהגות ונורמות גבריות כאילו היה עולמנו אנו.

העולם הזה לא מותאם לצרכים שלנו ולא מאפשר לנו להביא את המיטב שבנו.

ההבנה שנשים צריכות להיות חזקות, להכיר בערך עצמן, להיות עצמאיות ומודעות למצבן היא שזירזה את מסע ההקמה של עמותת "רוח נשית" שבראשה אני עומדת היום. "רוח נשית" הוקמה בשנת 2007 מתוך אמונה כי יציאתן של נשים ממעגלי האלימות כרוכה בביסוס מעמדן הכלכלי, ביצירת פרנסה בטוחה ויציבה, בפיתוח עצמי ובפיתוח קריירה.

ביצירת השינוי שותפות מאות מתנדבות, עשרות נשות עסקים מהבכירות במשק ועשרות ארגונים עסקיים מובילים. כולנו יחד לומדות את הבעיה על מורכבותה, מחפשות פתרונות ליצירת שינוי, מלכדות כוחות של ידע ומשאבי הון אנושי ולוקחות יחד אחריות אישית וחברתית ליצירת שינוי חברתי במעמדן הכלכלי של נשים נפגעות אלימות בישראל, להעלאת מודעות ציבורית לתופעת האלימות ולהשלכותיה וליצירת שותפות חברתית ליצירת חברה טובה יותר.

עמותת "רוח נשית", הפועלת לקידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות, תקיים את יריד האופנה השנתי "טרנדה", בתאריכים  30.05 ועד ה1 ליוני 2013 במתחם התחנה בתל אביב, כשמטרתו גיוס כספים לעמותה המקדמת עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות.

ביריד האופנה השנה יימכרו בגדי מעצבים, תיקים, תכשיטים, הלבשה תחתונה, בגדי ים ועוד שנתרמו על-ידי למעלה מ- 200 מעצבים מובילים. וימכרו במחירים אטרקטיביים, 20-150 ש"ח. מתחם מיוחד המציע מבחר של  למעלה מ-400 שמלות כלה מדהימות של המעצבים המובילים במחירים אטרקטיביים, ביניהם גדי אלימלך, הילה גאון,ירון מינקובסקי, ליה, לימור רוזן ועוד, אשר תרמו את עיצוביהן למען עמותת "רוח נשית". השמלות ימכרו במחיר של  עד 1,000 ₪ בלבד.

>> טרנדה, טרמינל 4 מתחם התחנה, תל אביב (בין נווה צדק לים), 30 למאי עד 1 ליוני, שעות פתיחה: חמישי 17:00 עד 22:00,  שישי  10:00 עד 16:00,  שבת  10:00 עד 18:00. לאתר עמותת "רוח נשית", לקבלת סיוע, להתנדבות ותרומות www.ruach-nashit.org.il, ובטלפון- 072-2507770
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה