כדאי לעבור לחיתולים אורגניים?

חדש בישראל: חיתולים אורגניים. מעבר ליתרון האקולוגי, החומרים הטבעיים המרכיבים את החיתולים האורגניים מסייעים ועשויים למנוע תפרחת חיתולים, סופגים מעולה ויש להם מנגנון אנטומי שמתאים לגוף התינוק באופן מושלם

22/05/2013
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

כאמא, די מהר הבנתי שהחיפוש אחר החיתול הטוב ביותר לתינוקת שלי חשוב כמעט כמו מציאת מטפלת מושלמת. מבחינתי, פעם אחת של טוסיק אדום וצרחות של כאב, הספיקה לי בשביל להבין שהישבן של הבייבי שלי הוא אחד הדברים היקרים לי בעולם. כך יצא שעברתי כמעט כל חיתול בישראל בניסיון למצוא את האחד המושלם שיזכה לעטוף את ישבנה של בתי. אחד עשה לה תפרחת חיתולים, אחרים דלפו כל הזמן. ממש מייאש.

בדיוק כשהתחלתי לחשוב שלעולם לא אמצא את החיתול המושלם לילדה שלי, חברה שחזרה מחו"ל סיפרה לי על חיתולי פרימיום אורגניים, Nature Babycare המיוצרים על ידי חברת NATY בשבדיה, ונמכרים במדינות רבות באירופה ובארצות הברית.

"בחו"ל כולן עוברות להשתמש בזה", היא אמרה והוסיפה כי "חיתולים שעשוים מחומרים טבעיים עוזרים לשמור ולהגן על עור התינוק, מונעים תפרחת חיתולים וסופגים מצוין".

שומרים על הישבן של התינוק וגם על הסביבה

שלא תבינו לא נכון, הסביבה חשובה לי, אבל מבחינתי, מעל הכל יש דבר אחד – הבייבי שלי. וגם אם כולם משתמשים זה לא מספיק מבחינתי - לא בא לי לנסות עליה טרנדים חולפים. למרות שהייתי סקפטית, התחלתי לקרוא ולנסות להבין למה כדאי לי לעבור לחיתולים אורגניים. במסגרת החיפושים, גיליתי שיותר מ-500 מיליון חיתולים נמכרו ברחבי העולם. כלומר, שזה ממש לא טרנד חולף. אבל גם הגילוי הזה לא היה מספק בעיני.

המשכתי לקרוא, וגיליתי שבזכות החומרים הטבעיים, החיתולים האורגנייים הם מוצר מתכלה, לכן שומרים על איכות הסביבה (וזה חשוב – למען הילדים שלנו והדורות הבאים).

לעומת זאת, כל תינוק ש"משתמש" עד לגמילה בממוצע בכ-5,000 חיתולים חד פעמיים שאינם אורגניים, מייצר כמעט 2 טון אשפה, ושחלק מהחומרים מהם הם עשויים אינם מתכלים או מתפרקים לחומרים שעלולים להיות רעילים ולהזיק בטווח הארוך לסביבה.

אבל הגילוי הכי משמעותי היה שלחומרים הטבעיים יתרונות רבים לעורם הרגיש של תינוקות.

תפרחת חיתולים. איזו צרה זו. אין הורה שלא פתח חיתול והזדעזע לגלות את הפריחה האדומה, האיומה, שהופיע בסביבות העכוז והמפשעות של תינוקו הרך. מדובר באחת  התופעות הנפוצות ביותר בקרב תינוקות, שהיא למעשה תגובה אלרגית המופיעה באותם אזורים המכוסים על ידי החיתול רוב שעות היום ונובעת מפטריות וחיידקים שחיים בלחות, בחוסר חמצן ובאפלולית – בדיוק התנאים שמתפתחים בחיתול רגיל.

כך גיליתי, למשל, שהחיתולים האורגניים, אשר פותחו במשך יותר מ-15 שנים, הם בעלי מעטפת חיצונית ייחודית העשויה עמילן תירס טבעי. המעטפת עוטפת את התינוק ברכות ומסייעת לשמירה על עור יבש לאורך זמן.  בזכות העובדה שבניגוד למעטפת רגילה של חיתול היא מאווררת ולא אוטמת את גוף התינוק. בנוסף, חומרי הספיגה של החיתולים, שהם טבעיים לחלוטין, אינם מכילים חומרים משמרים, חומרי בישום ואף אינם מולבנים כלל בכלור. לכן, מעניקים לתינוק תחושת יובש מושלמת. אם זה לא מספיק, הרי שהחיתולים, להם מבנה אנטומי המותאם לגוף התינוק באופן מושלם, הינם בעלי מנגנון לכידת נוזלים מתקדם להגנה מפני דליפות ושמירה על העור בריא  ומאוורר.

בשנתיים האחרונות נמכרו מוצרי Nature Babycare מדלת לדלת ללקוחות פרימיום בלבד. לאחרונה התבשרתי שהחיתולים הושקו בישראל, וניתן להשיג אותם גם בכ-40 נקודות מכירה, בין השאר גם ברשת עדן טבע מרקט  במידות ניו בורן 1, 2, 3, 4, 4+, ו-5.

כעת ולכבוד השקת המוצר חברת Naty מזמינה את ההורים בישראל להתנסות בחיתולים אורגניים.

עשרת הראשונים שימלאו את הטופס יקבלו לביתם חבילת חיתולים חינם

[contact-form 404 "Not Found"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה