אור לגויים

יום הולדת 5 לפרויקט d-vision שיציג בקרוב את גופי התאורה המקוריים שלו בשבוע העיצוב בהולנד. התמונות בפנים

11/08/2010
רעיה הנרי קבלו עדכונים מרעיה
  • RSS
» דימויים מהחיים באמצעות חומר ואור. מנורות מתנשקות

לפני כמה ימים באתי להצצת פרידה בגופי התאורה של פרויקט  "on/off", שהוצגו במילנו בתערוכת העיצוב Salona de Mobile – 2010, וחוזרים אוטוטו לאירופה שם יוצגו בתערוכת העיצוב הנחשבת Dutch Design week (שבוע העיצוב), באיננדהובן, הולנד (אוקטובר 2010).

הצצת הפרידה הזו התאפשרה במהלך חגיגת יום ההולדת החמישי של d-vision, שנערכה במשכן הקבוצה המשמש לה כסטודיו, ברחוב רמת הים 6 , על הצוק בהרצליה פיתוח. מדובר במקום מדהים, אותו תרם לקבוצה הוגה הפרויקט סמי סגול, בעליה של קבוצת כתר. אז גם הבנתי לעומק למה אותי לעולם לא היו בוחרים לפרויקט כזה: אני מן הסתם, הייתי יושבת שם כל היום ומשתכרת ממראה הים, בלי לחשוב בכלל על עיצוב.

d-vision (דיזיין, כלומר עיצוב וחזון, vision) הוא פרויקט התמחות ייחודי, בחסות חברת "כתר", המאפשר לבוגרים מצטיינים של  בצלאל, המכון הטכנולוגי חולון, שנקר ומכללת הדסה ירושלים, להתמחות ולצאת מחוזקים אל אוויר העולם, תוך כדי תרומה לתעשייה בקבוצת כתר. את קבוצות הבוגרים מנהל מקצועית המעצב, הפרופסור והאדם יוצא הדופן, עזרי טרזי.

פרויקט "on/off" נקרא כך כמטאפורה לשימוש במתג החשמל. גופי התאורה של "on/off" מביאים את בשורת נפלאות תאורת ה-LED, שכן המהפכה האמיתית היום טמונה בטכנולוגית הזאת. בנוסף לכך שזו תאורה חסכונית ונטולת סכנות אקולוגיות ובריאותיות, היא גם הפכה לאחרונה לבעלת עוצמת תאורה כשאר המנורות.

גופי התאורה מציעים דימויים מהחיים באמצעות חומר ואור: משחקי ילדות, קסדה לגלי מוח, מנורות "מתנשקות" (כשהמגנט מתחבר בין השתיים נדלק האור), מנורת עגבניות הפועלת על סיב אופטי המוביל אור, ומנורת מדוזה מניפוח זכוכית.

תיהנו מהתמונות:

מתוך הבלוג של רעיה הנרי.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה