מוגבלים בתקציב? שיפוץ האמבטיה ב-4 רמות מחיר שונות

שיפוץ מוצלח יתחיל מתכנון נכון של התקציב והיכולות הכלכליות. הנה 4 אפשרויות למסגרות תקציב שישפצו לכם את חדר הרחצה

17/05/2013
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: יוליה ברודסקי גזית, אתר בניין ודיור

ההיגיון הבריא אומר שהחדר שאמור להוציא אותנו נקיים ורעננים צריך גם להיראות בהתאם, אבל מה אם המצב רחוק מהמציאות ולנו אין את היכולת הכלכלית להעלים את חדר הרחצה הנוכחי ולהקים אחד אחר מאפס? מסתבר שיש איך להתמודד עם שיפוץ שכזה ואפילו בארבעה תקציבים שונים. אדריכלית לילך תשובה בלס והמעצבת התעשייתית עדי דרור סלס מסטודיו "קריאטיבה" סייעו לנו להגיע לתשובה, וגם העניקו כמה טיפים למשפצים:

(המחירים המובאים בכתבה הינם בגדר הערכה בלבד ונתונים לשינויים)

אז כמה אתם יכולים להשקיע?

עד 3,000 שקל

למרות החשש הגדול של טיפול בחדר הרחצה בגלל מורכבות התשתיות והפחד מפיצוצים בצנרת, אפשר להסתפק בטיפול קוסמטי "עשה זאת בעצמך". העלויות נמוכות, אבל הנראות והאופי של החלל ישתפרו בצורה משמעותית והאופציה הזו מתאימה לחדר רחצה מתפקד אך כזה שזקוק לריענון, כשיש רצון לשפץ וצורך לחסוך או לאלו ששוכרים דירה ורוצים לחדש מבלי לפגוע באלמנטים הקבועים בחדר. מה אפשר לעשות?

מדבקות על גבי הקרמיקה: קיים היום בשוק מגוון רחב של מדבקות עמידות לאריחי קרמיקה. התאימו את גודל המדבקה לגודל האריח שלכם ואל תפחדו להשתמש בצבעים קונטרסטיים אך במינון נמוך. מחיר מוערך: 8-30 שקל למדבקה בגודל 20*20 ס"מ

מראה: החדר מקבל שדרוג משמעותי כשתולים מעל הכיור מראה עם מסגרת בגוון או סגנון מיוחד. מחיר מוערך: 100-250 שקל

כיור: במידה וקיים ארון תחת הכיור, ניתן לשייף ולצבוע אותו (גם על גבי פורמייקה) ולהחליף ידיות. מחיר מוערך: 200 שקל

במידה ולכיור אין ארון ניתן לשדך לו רהיט נפרד מחנויות רהיטים או ארון במראה מיושן משווקי יד שנייה. חשוב לזכור למדוד את גובה הכיור ולחתוך את החלק האחורי כדי שיתאים להסתרת הסיפון. מחיר מוערך: 1,500 שקל

החלפת גוף תאורה: גוף תאורה חדש יכול לשנות את כל הסביבה. מחיר מוערך: 150-300 שקל

כניסה לחדר: צביעת הדלת והחלפת הידיות יגרמו לכניסה להראות חדשה. מחיר מוערך: 150 שקל לצבע וידיות

חלון: כיסוי חלון כהה או ישן מתאפשר בקלות על ידי וילון או צלון לתוצאה לא פחות מעוצבת מחלון חדש.
מחיר מוערך: 100-200 שקל

תמונות על הקיר: מי אמר שלא ניתן לתלות תמונות גם בחדר הרחצה? רוכשים מסגרות בעלות של עשרות שקלים בודדים ומציבים בתוכן תמונות צבעוניות: מהאלבום הפרטי, ממגזינים ואפילו מאתרים להורדה חינמית של תמונות. מחיר מוערך: 50 שקל

אביזרים: וילון האמבטיה, מתקן נייר הטואלט, פח, מעמד למברשות השיניים, מתלים ועוד שאר פריטים הם למעשה התכשיטים של החדר. החלפתם בחדשים, עם סגנון וצבע אחיד, יכולה לרענן ולשדרג את האווירה. מחיר מוערך: 300 שקל

ביוב: אפילו כאן תוכלו להשפיע עם החלפת מכסי הביוב הישנים והאפורים לדקורטיביים ומיוחדים, שכיום ניתן למצוא במגוון סגנונות. מחיר מוערך: 50 שקל(צילום: ליאן מונין)

עד 7,000 שקל

בהמשך למסגרת התקציב הקודמת על כל סעיפיה, ניתן גם לרענן את מראה הקירות עצמם בחדר, עם עזרתו של בעל מקצוע. הנה כמה דרכים:

אריחים: אין צורך אמיתי בחיפוי של אריחים על גבי כל קירות חדר הרחצה, אלא רק באזור המקלחון או האמבטיה ומעט מעל הכיור. קילוף חלקי של הקרמיקות באזורים מסוימים, ומריחת טיח אקרילי שמתאים לאזורים רטובים כמו חדרי רחצה בגוונים רכים, נותן תחושה שהחדר גדול, נעים, קליל וחמים יותר.
מחיר מוערך: 350 שקל למ"ר לחומר כולל עבודה, כ-4,000 שקל בסך הכל, בהתאם לכמות הנדרשת.


לא להיבהל: ככה נראה קילוף הטיח (צילום: ליאן מונין)עם ובלי אריחי קרמיקה (צילום: סטודיו קריאטיבה)

עד 20,000 שקל:

הגענו למדרגה התקציבית שמאפשרת אפילו שינוי מיקומים וחידוש תשתיות האינסטלציה או החלפת כל הכלים הסניטרים, הריצוף והקרמיקות מבלי לשבור קירות ורצפה. כך ניתן לייצר מראה וסגנון חדשים לחלוטין לחדר הרחצה בעלות של 15-20 אלף שקל:

חידוש אסלה: החליפו את האסלה לחדשה, בין אם לאסלה תלויה או עומדת. מחיר מוערך: 700-1,500 שקל

חידוש מקלחון או אמבטיה: זה הזמן להכניס שינוי גם במקלחון או באמבטיה שלכם ולתת להן שיפוץ.
מחיר מוערך: 1,000-2,000 שקל

חידוש כיור: קחו לכם כיור משולב עם רהיט סטנדרטי ברוחב 100 ס"מ. מחיר מוערך: 1,500-2,500 שקל

חידוש ברז: אל תחששו מהחלפה שלברז ובחירה של אחד שגם יעצב את החדר אחרת. מחיר מוערך: 400-900 שקל

חידוש ראש טוש וברז למקלחת: מחיר מוערך: 200-700 שקל

רצפה: חיפוי הרצפה באריחים צבעוניים ובטוב טעם יכול להקפיץ את החלל. כך, גם אם הקירות לבנים לחלוטין, לחלל יהיה אופי מעניין. חדר הרחצה הוא בדרך כלל קטן יחסית ולכן הרשו לעצמכם להשתמש גם באריחים מיוחדים ויקרים יותר כגון גרניט פורצלן מודפסים. מחיר מוערך: כ-350 שקל למ"ר כולל עבודה, סך הכל כ-1,750 שקל (תלוי בגודל החדר)

קירות: רצוי לחפות באריחים אזורים מסוימים, כמו בתוך המקלחון או האמבטיה ומעט מעל הכיור או את קירות החדר עד גובה של 110 ס"מ מהרצפה. מחיר מוערך: 150-250 שקל למ"ר כולל עבודה, סך הכל 1,500-2,000 שקל, כתלות בכמות. בשאר האזורים ניתן להשתמש בטיח אקרילי בגוונים רכים. מחיר מוערך: 350 שקל למ"ר לחומר כולל עבודה, כ-4,000 שקל סך הכל.

תאורה: ברוב הבתים והדירות הסטנדרטיים קיים גוף תאורה אחד, על הקיר מעל הכיור. הוספת גוף בתקרה ובמרכז החדר תאפשר תאורה מלאה יותר. אם חסר, מומלץ להוסיף גם שקע מוגן מים באזור הכיור, אשר תמיד נדרש שם. מחיר מוערך: כ-1,800 שקל לעבודת חשמל ושני גופי תאורה.

אביזרים ודקורציה: מחיר מוערך: כ-800 שקל

כניסה: החלפת הדלת והמשקוף לחדשים. מחיר מוערך: 1,200-2,000 שקל(צילום: ליאן מונין)(צילום: ליאן מונין)

מעל 30,000 שקל:

המסגרת התקציבית הזו תאפשר לכם תכנון מחדש של חדר הרחצה. כאן תוכלו לבחור בשיפוץ שכולל החלפת כל תשתיות האינסטלציה ואף שבירת קירות. ברוב הבתים והדירות החללים הרטובים - חדר רחצה ראשי, שירותי אורחים ומרפסת כביסה - נמצאים בצמוד זה לזה, אך ניתן לחלק את השטח אחרת, כך שיתאים לצרכים ולפנטזיות העיצוביות שלכם. אחרי התכנון והמיקום של כל הכלים הסניטרים, חשוב לתכנן שתהיה נגישות נוחה בין כל האלמנטים בחדר. בנוסף לשינויים במסגרת השיפוץ הקודמת יתווספו:

החלפת כל תשתיות האינסטלציה כולל עבודות איטום: מחיר מוערך: 5,000-8,000 שקל


ריהוט: תכנון ריהוט שישלב מקום להסתרת אביזרים קבועים שלא צריכים להיות גלויים לעין (מגב, דלי, סמרטוטים, כלי ניקוי ועוד), ארון או מגירה לכביסה מלוכלכת ושידה או ארון לאחסון הפריטים החשובים שתרצו להחזיק קרוב למקלחת, כמו בגדים להחלפה ומגבות. בנוסף, מומלץ לתכנן משטח כיור גדול ותאורה מתאימה. מחיר מוערך: 8,000-15,000 שקל לרהיט מותאם אצל נגר כולל משטח שיש, כיור וברז

החלפת חלון: בהרבה מקרים קיימת חציצה בין האמבטיה הראשית למרפסת שירות שלא תמיד מנוצלת היטב. אפשר לבטל את החציצה ופשוט לסגור את מכונת הכביסה בתוך ארון, אקוסטית וויזואלית. כך מגדילים את חדר הרחצה ומרוויחים חלון עם אור ישיר. מחיר מוערך: 2,000-6,000 שקל, בהתאם לסוג וגודל החלון והפרופיל.לכל דבר יש מקום (צילום: ליאן מונין)

כמה טיפים לכל כיס:

איש מקצוע: כיוון שמדובר בחלל עם תשתיות מים מורכבות, חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטות על מהות השיפוץ האפשרי והנכון עבורכם, במיוחד אם יש כתמי רטיבויות וטחב.

הגדלות והרחבות: בהרבה דירות ובתים קבלניים ישנו חדר רחצה קטן וצפוף ביחידת ההורים ולידו חדר ארונות דומה. במידה וישנו מקום חלופי לארון בגדים, מומלץ להגדיל את חדר הרחצה על חשבון חדר הארונות ולתכנן מחדש את מיקומי הכלים הסניטרים. כך תקבלו חדר רחצה נוח ומפנק.דוגמא להרחבה והגדלה (צילום: סטודיו קריאטיבה)

הלחות, הלחות: כדאי לשלב בחדר הרחצה אלמנטים דקורטיביים עמידים בלחות, שיוסיפו לחלל אווירה ואופי: קופסאות פח צבעוניות, אגרטלי לאקי במבוק העמידים לאזורים ללא אור או צמחיה מלאכותית איכותית. בנוסף, ניתן לתלות תמונות עם מסגרות אלומיניום או נירוסטה להשלמת האווירה.

הדבקת אריחים: כדי להימנע מפגיעה באיטום הרצפה והחלפת התשתיות, ניתן להדביק אריחים חדשים מעל הקיימים, במקום להחליפם האחד בשני.

אל תוותרו על עיצוב וסגנון: עיצוב וסגנון חשובים גם בחדר הרחצה. הפכו את החלל הקטן, הדחוס, העמוס והחשוך לנעים ומרגיע.

החלטות מראש: הקפידו להחליט מראש על צבע וחומר. מומלץ להישאר בגוונים בהירים מאד ולשלב צבעוניות שמתאימה לחללים נקיים: תכלת, ירוק, אפור בהיר וכיוצא בזאת.

.

כל מה שצריך לדעת לפני שמשפצים את האמבטיה

האמבטיות שיוציאו לכם את העיניים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה