פרס לדרמה הטובה ביותר

הסיפורים בתוך ראשי לפעמים מחזקים אחד את השני, לפעמים הם מתחרים. הכי אני נזהרת מהסיפורים בהם אני יוצאת צודקת

11/08/2010
שי אביבי ומיכל ליבדינסקי קבלו עדכונים משי אביבי
  • RSS
» אני יכולה לספר לעצמי סיפור חדש על 'מי אני' חדשה לגמרי

הסיפורים שאני מספרת לעצמי ממכרים. פעמים הם גורמים לי לעופף כמה סנטימטרים מעל האדמה, מתפעלת מעצמי ומכישוריי.  פעמים הם קוברים אותי עמוק בביצת אפסיות. למרות שהכי כיף בסיפורים מהם אני יוצאת מדהימה, לפעמים אין כמו סיפור רחמים עצמי טוב. זו הנאה לא קטנה לרחם על עצמך, כמו ההנאה שבלאכול חריף, וגם אפשר לחגוג עליה זמן רב.

הסיפורים שאני מספרת לעצמי יכולים לשכנע אותי לעשות כל דבר. יש סיפור שיהפוך אותי לצמחונית, וסיפור שישכנע אותי לנגוס מהבשר למרות שאני צמחונית. יש סיפור שיגרום לי להוציא הון (שאין לי) על בגדים (שיש לי), ויש סיפור שיעצור אותי מלקנות משהו שאני נורא רוצה. יש סיפור שבגללו אתרום כסף רב למוסד כלשהו, וסיפור שלא יתן לי להוציא שקל לקבצן. יש סיפור שישכנע אותי להמשיך לעבוד בעבודה שאני לא סובלת, או לחיות עם מישהו שלא מתאים לי, או ללמוד משהו שלא מעניין אותי. יש סיפור שבעקבותיו אמצא את עצמי על מטוס בדרך אל הלא נודע.

הסיפורים שאני מספרת לעצמי קובעים מי אני

בתוך ראשי פסטיבל מספרי סיפורים. פעמים הם מחזקים אחד את השני, פעמים הם מתחרים: סיפור אחד משכנע לעשות דבר אחד, וסיפור נגדי משכנע ההפך. הכי אני נזהרת מהסיפורים בהם אני יוצאת צודקת. למדתי לזהות ריח חשוד כשאני מרגישה צודקת מאוד בקשר למשהו. כשאני צודקת, מתקבצים בתוכי טובי המספרים, וטווים לי את טובי הסיפורים. סיפורים מרגשים על צדקת דרכי, וסיפורים מרגיזים על שגיאותיו של הזולת. לסיפורים האלה אני מקשיבה מהופנטת. אבל כשאני מצליחה להתנער מהם לרגע,  אני מבינה דבר אחד: כשאני מרגישה נורא צודקת, אני כנראה לגמרי טועה במשהו.

הסיפורים שאני מספרת לעצמי קובעים מי אני. יש סיפורים שאני מספרת מאז שאני קטנה. סיפורים שמסבירים לי מה אני, מי המשפחה שלי, מי הבית, מי האנשים סביבי, למה הדברים קורים לי כך ולא אחרת. יש סיפורים שכבר מזמן פג תוקפם, אבל עד שלא אעצור אותם ואפסיק להקשיב להם, הם ימשיכו וימשיכו.

הסיפורים שאני מספרת לעצמי הם רק סיפורים. ברגע שאני שמה לב לזה, אני יכולה להתחיל לקחת עליהם אחריות. אני יכולה לשים לב מי המספרת, והאם היא אמינה. אני יכולה להפסיק להקשיב מהופנטת, ולהתחיל לספר. אני יכולה לבחור מה לספר. אני יכולה לספר לעצמי סיפור חדש  על 'מי אני' חדשה לגמרי.

T H E   B E G I N N I N G

צילום: sternenrauschen, פליקר
מתוך הבלוג טיפול זוגי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה