האם הטיפול האנרגטי חיסל את הגידול?

אבנר אובחן עם גידול במוח, אבל הרופאים לא יכלו להשלים את הטיפול הכימותרפי. לאחר 6 שבועות של טיפולי הילינג, הגידול נעלם. האם שיטת ידי האור בה טופל הביאה לריפוי?

16/05/2013
ידין קפלנסקי קבלו עדכונים מידין קפלנסקי
  • RSS

לפני שנה קיבלתי טלפון בהול ונסער ממטופלת ותיקה, בן זוגה אושפז בבית החולים בעקבות כאבי ראש כרוניים. האבחנה היתה מבהילה: גידול סרטני אלים שהתפשט כבר לקוטר של שבעה ס"מ. החולה, שנקרא לו אבנר, נותח ימים ספורים לאחר האבחנה הקשה. המנתחים נאלצו להשאיר 3 ס"מ של רקמה סרטנית מפחד לפגוע בתפקודיו המוטוריים, בגלל גודלו המפחיד של הגידול במוח.

התוכנית היתה לתקוף את יתרת הגידול בטיפולי כימותרפיה, אבל למרבה הצער התוכניות השתבשו, בעקבות זיהום שהתפתח באזור הניתוח. הטיפול הכימותרפי שהיה מתוכנן להילחם בשארית הגידול נדחה, לפחות עד שהזיהום יחלוף. לאחר שאבנר שוחרר לביתו החליטו בני הזוג להגיע אלי לטיפולי הילינג, לתמיכה ומאבק בגידול, לפחות עד שהזיהום יעלם וניתן יהיה לקבל טיפול כימותרפי.

הרופאים הופתעו: מה קרה לגידול?

במהלך ששת השבועות הבאים אבנר קיבל שני טיפולי הילינג בשבוע, ועם חלוף הזיהום, אבנר היה מוכן לקבלת הטיפול הכימותרפי. הרופאים ביצעו סריקת MRI  נוספת לפני מתן הטיפול ונדהמו לגלות שהגידול נעלם כלא היה. נותרו כמה סימנים מהניתוח ואף לא סימן לתאים לא בריאים. עד היום אין מסקנה חותכת על העלמות הגידול של אבנר. השערה אחת היא שהזיהום חיסל את תאי הסרטן, אחרת היא שעבודת האנרגיה המתוארת בהמשך, שעשינו, שותפי ואנוכי, המתוארת בהמשך השפיעה.

אם נפריד רגע את תחום ההילינג או הרפוי האנרגטי מהמיסטיקה או פסבדו רפואה, וננסה למצוא לו נגיעה במדע, נגיע לאחד מתלמידיו האקסצנטריים והגאונים של פרויד, יהודי בשם ד"ר וילהלם רייך. במהלך עבודתו של רייך כפסיכיאטר, הוא החל לצפות בהילה דקיקה, מעין שדה אנרגיה עדין סביב מטופליו. הוא כינה אותו אורגון. הוא שם לב במהלך תצפיותיו, כי אותו שדה אנרגיה, נע, מתרחב ומתכווץ בזמן שאדם עוסק בנושאים הקרובים לליבו, כמו מעין בועה המגיבה לכל רגש בו עוסק האדם. ניתן לומר שאם בשנות השלושים של המאה הקודמת הייתה התחלה של הבנה שישנו קשר בין הגוף לנפש, רייך עתה החל לראות אותו בצורת אנרגיה. הוא בנה מכשירים לקליטת קרינה אלקטרו מגנטית ובהמשך החל למדוד תדרים שונים שהתקבלו מאברי גוף.

הקשר בין הגוף לנפש הוא דבר שכל אחד מאתנו חווה יום יום. האישיות שלנו מתחלקת לכמה רגשות בסיס, ואלו נוטים להתרכז באברי גוף ספציפיים. דוגמאות נפוצות הן הגוש שאנו חשים בגרון במקרה בו לא פרקנו כאב או דיברנו את האמת שלנו עד הסוף. אין סיבה פיסית שהגרון ישתנה רק כי לא אמרתי משהו, מדוע הדבר כך? בלוטת התריס, הנמצאת בדיוק היכן שאנו חשים את ה"גוש בגרון" נוטה להיחלש אצל נשים מגיל 40 ומעלה. האם יש קשר בין התופעה הנפוצה הזו לכך ששנשים רבות עדיין מתקשות לבטא עצמן בחברה גם היום?

הדרך הטובה ביותר להסביר היא דרך דוגמאות: טיפול בבעיות מערכת העיכול. מי מאתנו לא מכיר את התחושה הלא נעימה של בטן מתהפכת שניה לפני ראיון עבודה, או הרצאה בפני אנשים רבים? מערכת העיכול נוטה מאוד להגיב לדימוי העצמי שלי. בכל זמן בו דימוי זה עומד למבחן חיצוני, אנרגיה רבה (בתגובה לעודף תהליכי חשיבה ורגש) תחלוף דרכה. הבטן תסבול מכך ותהפוך עצבנית. מה יקרה למערכת העיכול שלי אם זו המציאות הקבועה בה אני חי? התופעות הללו הינן אנרגיה תודעתית המתרכזת באיבר גוף מסוים ומייצרת השפעה על תהליכים פיסיולוגיים. עודף מכל אנרגיה כזו תביא להתשת איבר הגוף. חוסר מאנרגיה זו, תביא להחלשותו.

ידי האור

קצת על שיטת הטיפול: את ההכשרה המקצועית שלי קיבלתי  מד"ר ברברה אן ברנן, לשעבר פיסיקאית בנאס"א ומחברת רב המכר "ידי אור". בשיתוף עם אחד מתלמידיו של רייך, פיתחה ד"ר ברנן בשנות השבעים שיטת ריפוי אנרגטי, המושתת על אבחון שדה האנרגיה האנושי. במרוצת 35 השנים האחרונות, יצא שמה בעולם כחוקרת המובילה בתחום, התאוריה של ד"ר ברנן ויכולות הטיפול שלה נחקרו ונלמדו ע"י הממסד הרפואי הקונבנציונאלי בארה"ב. היא עצמה הובילה וניהלה מחקרים מטעם משרד הבריאות האמריקאי בנושא הילינג והשפעותיו בבתי חולים, וכן הוזמנה לבצע מחקרים בתחום ע"י הקונגרס, העבירה הרצאות באו"ם ועוד.

ידין קפלנסקי (צילום: אלבום משפחתי)

עבודת טיפול בהילינג לשיטתה של  ד"ר ברנן  היא  פיתוח חישה לאנרגיה בידיים (אחרי מעט אימון כל אדם יכול לחוש זאת), או לחילופין יכולת לראות את האנרגיה שסביב הגוף בדומה לד"ר רייך. בעזרת מיומנותו ביצירת אנרגיה בידיים – זו יכולת שכל אדם יכול לפתח – הרי כל אימא באופן טבעי מניחה את ידה על בטנה הכואבת של ילדה, המטפל משלים את האנרגיה החסרה באיבר גוף מסוים, או לחילופין "מפנה" מעט אנרגיה או עומס.

נחזור למקרה של אבנר, שהיה אדם דתי ומאמין. בעקבות משבר שהתעורר בחייו האישים, הוא החל לפקפק באמונתו ואף חש שאין אלוהים. בתחום הריפוי האנרגטי, אנו מזהים את חלקו העליון של הראש (המקום עליו מניחים כיפה) כנקודה המרכזת את רגשות האדם כלפי מציאות רוחנית נשגבת ממנו, דת, אלוהות וכו'. המרקם העדין של האנרגיה סביב ראשו של אבנר סבל מעודף מחשבות שלא התיישבו אחת עם השנייה, והחל להתבקע. אותו עומס אנרגטי בתורו, גרם לתאי עצב במוח להתחיל להתפתח בקצב מואץ, וללא קשר עם צרכי הגוף האמתיים. במהלך הטיפולים האנרגטיים אותם הוא קיבל, עמלנו שותפי, שי שפר, ואני, על פינוי ה"עומס אנרגטי" שחשנו באזור הראש והזרמת אנרגיה חדשה למקום. בהדרגה, מחשבותיו של אבנר השתנו ואמונתו גם כן. הוא אומנם לא חזר למקום בו היה, אך בינו לבינו, מצא דרך לתעל את מחשבותיו ורגשותיו לתפיסה חדשה, שהיטיבה עם גופו ועם מצפונו.

-----------------------------------------------------------------------------

ידין קפלנסקי הוא מרצה להילינג בבית הספר לפסיכותרפיה טראנס פרסונאלית במכללת רידמן. בית הספר יארח ב 24-25/5/2013 סדנת הילינג ע"פ שיטתה של ד"ר ברברה אן ברנן, המוכרת כשיטת "ידי האור". את הסדנה אשר תתקיים בתל אביב תעביר דיקנית בית הספר לריפוי שדה האנרגיה, הגברת לורי קין, ממשיכת דרכה של ד"ר ברנן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה