שרה יודעת לשחק אותה

אווה פרון? אימלדה מרקוס? אלנה צ'אוצ'סקו? ריקי כהן חושבת ששרה נתניהו בסך הכל מעלה באוב את הנשים הגדולות בהיסטוריה, בתחום בזבוז כספי הציבור

16/05/2013
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS

בחיי שאתם צרי עין. הקיטורים והטענות הצדקניות הזו כלפי ההוצאות של הזוג נתניהו, ובפרט הגברת הראשונה, מלאים במרמור ורוע. וכן, אתם גם בורים היסטורית. קחו את המודלים הראויים למידותיה, ותשוו. תראו כמה מרת נתניהו היא אשה המסתפקת במועט.

ההשוואה הראשונה הבלתי נמנעת, גם אם פרובינציאלית, אווה פרון, (אוויטה) שהייתה רעייתו של נשיא ארגנטינה, חואן, בין 1945-1952. מריה אווה דוארטה דה פרון הייתה ידועה בבזבזנותה האינסופית, אבל עובדה זו, ואפילו האשמות שמעלה בכספי הקרן שהקימה למען ילדי עניים, לא פגמו בהערצת העם הארגנטיני כלפיה. אמנם האליטה הארגנטינית לא העריכה את האשה המוחצנת, המינית והשאפתנית, ותקפה את מעורבותה של פרון בענייני שלטון המדינה, במיוחד כשנטלה את סמכויות משרד הרווחה והבריאות וניסתה להתמנות לסגנית הנשיא. אבל אנחנו יודעים שאליטות הן סמולניות ולאנשיהן יש פרבילגיות.

הלאה, גם מאימלדה מרקוס, אשת נשיא הפיליפינים האגדית, יכלה הקיסרית המקומית ללמוד באשר לפזרנות. לא מזמן נודע כי הגברת נתניהו נכנסה לחנות נעליים ברמת אביב גימל, שבה זוג נעליים עולה בערך כמו משכורת של עובדת סוציאלית בישראל. היא יצאה משם עם 8 זוגות, לא פחות, וקיבלה הנחת מעמד של 30%. אבל כמה זה נראה דל וסגפני לעומת מרקוס, שאחרי ההפיכה במולדתה והגלייתה להוואי נתגלו בארונה 1200 זוגות נעליים? האין פרופורציות לבני האנוש הישראלים? מרקוס אגב טענה להגנתה כי קידמה את תעשיית הנעליים בארצה. מבריק. צאי ולמדי, שליטה צנועה, הסבירי שאת מקדמת את תעשיית הגלידה, האיפור, ויותר מכל, את מפעלי הכימיקלים לחומרי ניקוי ומעמדן של עובדות הניקיון בישראל.

ומהו תא שינה בטיסה שעלה לנו 400 אלף שקלים, מול החשש האמיתי שמחסור בשינה יפגע במנהיגותו של בעלה, וברעננותה שלה כשהיא מייצגת אותנו בכבוד וגאווה כזו בעולם? האם חשבתם על כפיות הטובה שלנו בכך שאנחנו מלינים על הוצאות הניקיון שקפצו ב2012 מ553 אלף ש"ח ל1.2 מיליון? הרי מדובר במודל נשי למופת, השראה לנשים הישראליות וברור שלנתניהו עצמו אין גישה לסעיף הזה.

ראו, הזעם הקדוש, הטענות המציקות, יכולות להפר את שלוות רוחה של גברת נתניהו ולאיים עלינו באיום ממשי. רק ב2002 היא צוטטה אומרת: "למה להתאמץ, נרד מהארץ, ושהמדינה תישרף". האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו תבוסה כזו?

האם אין אחת מאיתנו שתבין לליבה על הוצאות רכש ריהוט וכלי בית של 108 אלף ש"ח בשנה? האין זה סביר לחלוטין מול הבזבזנות של אלנה צ'אושסקו, אשת רודן רומניה שהוצאה עימו להורג? הלא היא דרשה וקיבלה יאכטה, צי לימוזינות, מרצדסים וכמה אאודי, וכל זה בשנות השמונים התמימות, כשרוב עמה נמק מעוני ותחת עול מיסים רודני. האין אתם יכולים לראות את ההפרזה בציפייה הקטנונית שאשת מנהיגנו תסתפק בפחות מבגדים ואיפור ב64 אלף שקלים לשנה?

כל הנשים הללו זכו בתקופות שונות להערצת העם שלהן, אבל אנחנו -  קטנוניים. אנוכיים. לא יודעים לפרגן. למעשה, נדמה שאם היה כאן ריאליטי שבו התחרות היא על האדם השנוא בישראל, כנראה ששרה נתניהו הייתה מנצחת. לא יאמן, מה שקצת עוני עושה לאנשים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה