10 מחשבות על ארנונה לקברים

משרד האוצר רוצה שנתחיל לשלם ארנונה על חלקות קבר. למיכל יפה, עדיין בחיים, יש כמה דברים לאמר על הגזירה היצירתית

12/05/2013
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

עדכון 16:00: משרד האוצר מכחיש שתיגבה ארנונה מהציבור על קברים. וטוען כי המס יגבה מחברה קדישא.  זהו, עכשיו אני שקטה, כי הרי אין שום סיכוי שחברה קדישא יגלגלו את זה בחזרה אל האנשים שנמצאים במצב הכי רגיש בחייהם - רגע אחרי שאיבדו מישהו יקר.

1. כל מי שחשב שמשרד האוצר הולך להוציא לנו את החשק לחיות צריך לחשוב שוב. עכשיו גם אין ממש חשק למות.

2. בחברה קדישא עשו חישוב ראשוני שמבוסס על תעריפי הארנונה שנגבים לשטח למטרות מסחר. סליחה, כן? אבל כל ילד יודע שמדובר בשטח למטרות מגורים.

3. עכשיו אני מבינה למה בוטלו ההנחות בארנונה לפנסיונרים. הם עוד עלולים היו לדרוש את ההנחה הזו אחרי מותם, וזה ממש כאב ראש לפקידי העירייה.

4. הצעה לחברות הביטוח וקרנות הפנסיה: אתן משלמות את ארנונת הקבר עבור מי שמת לפני גיל 70. גם ככה אתן מרוויחות מזה שאנחנו מתים צעירים, אז לפחות תתנו משהו. בקרוב בקמפיינים אטרקטיביים בכיכובה של שני כהן.

5. בתי העלמין הצבאיים, כך על פי ההצעה, לא יחוייבו בתשלום ארנונה. סוף סוף יש לחיילים סיבה למות במלחמות.

מם באדיבות עמיר שיבי

6. ובואו נגיד שאף אחד לא ישלם. מה יעשו אז? יתחילו להוציא אנשים מהקבר? בהצלחה עם זה ועם הסערה שזה יחולל בממסד הדתי.

7. והאם תינתן לאזרחים אופציה לא להיקבר? למשל שריפה? במקרה הזה מומלץ לשמור את האפר בוואזה דקורטיבית ולא לפזר אותו בשום מקום, פן תחויבו על השלכת האפר.

8. מי ישלם את הארנונה על קבר רחל אמנו? האם זה יתחלק שווה בשווה בין כל יורשיה, כלומר בין כל עם ישראל?

9. אז מה אמרתם שהסיפור עם המשיח ותחיית המתים? כי נראה לי ששווה להתחיל להאמין בזה. הבעיה: כל המתים יצטרכו למצוא מקום מגורים ואז ממילא גם ישלמו ארנונה רגילה.

10. ואחרי שצחקנו הנה משהו רציני: כל ההצעה הזאת, שנשמעת כמו מתיחת 1 באפריל מושקעת במיוחד, אלמלא היא הגיעה ב-12 במאי, היא ה"תראו, ציפור!" של משרד האוצר. ובעוד כולנו עסוקים בלהסתכל על הציפור המשונה הזאת, מן העבר השני יקחו מאיתנו עוד הרבה כספים שאין שום קוריוז לצדם. רק עוד נטל.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה